Vytriezvenie spartakovcov v Podbrezovej: Hrali najhoršie za Gašparíkovej éry

ŠPORT - Futbal - Spartak | 16.10.2022, 19.47, Ján Král

Pokým v predošlých kolách spartakovci ukázali nárast formy, na Horehroní podali hlavne v prvom polčase katastrofálny výkon. Víťazstvo železiarov je zaslúžené.

Vytriezvenie spartakovcov v Podbrezovej: Hrali najhoršie za Gašparíkovej éry

Momentka zo zápasu. Foto: Lukáš Grinaj

Trnava začala v Podbrezovej aktívne, ale s množstvom nedostatkov. Navyše, entuziazmus jej vydržal len do deviatej minúty, potom ju nováčik súťaže vyzliekol do naha.

Breznaník centrom do šestnástky našiel Kuzmu, ten nedostatočne pokrytý hlavou pohodlne sklepol úplne voľnému Kováčikovi, ktorý prekonal Takáča – 1:0.

Tento moment Železiarov nakopol, Spartak herne upadol a dostal sa pod permanentný tlak.

Po zaváhaní Štetinu hasil pred Kuzmom v poslednej chvíli Takáč.

V 26. minúte mohol aktivitu domácich korunovať Moses Cobnan, po kolmici do šestnástky sa ocitol sám pred Takáčom a len tesne netrafil bránku.

Všetko si však vynahradil v 40. minúte. Pri Ďatkovom rohu na prvú tyč sa zavesil do vzduchu a medzi Mikovičom a Štetinom nechytateľne hlavou zvýšil na 2:0.

Spartak za celý polčas pohrozil v podstate len po priamom kope, keď Iván, ktorý v zostave nahradil zraneného Daniela, poslal Ludhovi spoza šestnástky iba propagačnú navštívenku.

Podbrezová mala zápas pod kontrolou aj po zmene strán a v 66. minúte pridala po ďalšom rohu tretí gól. Ďatko rozohral na krátko Kukoľovi, tomu dopriali Trnavčania luxusný čas na center, lopta v šestnástke našla opäť nepokrytého Cobnana a ten hlavou zvýšil už na rozdiel triedy.

Spartak v závere aspoň korigoval, keď mu vyšla rýchla kombinačná akcia. Azevedo poslal kolmicu na Boatenga, ten priťukol Bukatovi, ktorý posunul na Oseniho a Nigérijčan strelou od žrde prekonal Ludhu.

Viac sa však už nestalo, veľkej šanci Boatenga predchádzal ofsajd, takže vzrušenie bolo zbytočné.

Fortuna liga – 14. kolo:

FK Železiarne Podbrezová – FC Spartak Trnava 3:1 (2:0)
Góly: 9. Kováčik, 40. a 66. Moses Cobnan – 90. Oseni
ŽK: Bakaľa – Ristovski, Savvidis, Bukata
Rozhodovali: Ziemba – Poláček, Pozor
Diváci: 1670
PODBREZOVÁ: Ludha – Bartoš, Godál, Grešák – Kováčik, Paraj, Bakaľa, Ďatko (85. Vasiľ) – Breznaník (60. Kukoľ), Kuzma (85. Pavúk), Moses Cobnan (72. Grendel). Tréner: Skuhravý.
SPARTAK: Takáč – Koštrna, Štetina, S. Kóša (46. Čurma) – Savvidis – Iván (64. Azevedo), Procházka (64. Bukata), Štefánik (72. Oseni), Mikovič – Taiwo, Ristovski (72. Boateng). Tréner: Gašparík.

Reakcie trénerov (zdroj TV Dajto):

Michal Gašparík, tréner Spartaka: „Toto bola najhoršia Trnava pod mojím vedením za takmer dva roky, čo som pri mužstve. Ani raz sme takto zle nehrali. Od začiatku sme neboli v zápase, strácali sme lopty, boli sme príliš otvorení, nemali sme dobrú organizáciu ani v prvom, ani v druhom systéme, ktorý sme po polčase zmenili. Nevyhrávali sme súboje, nebola tam emócia. Už v týždni mužstvo nevyzeralo dobre. Je to škoda, že sme zahodili peknú sériu, teraz si každý bude pamätať len tento fakt zlý výkon. Toto nebolo o Podbrezovej, oveľa ťažšie zápasy sme zvládli lepšie. Dnes sme mali úplne nezmyselné veci, Mikovič bol v troch góloch, dvakrát nenapojil hráča pri štandardke. Hráči idú v lisákoch, keď sa to šmýka... Taiwo je trikrát v ofsajde. Nemali sme systém, naozaj nechápem. Takýto zlý výkon sme ešte fakt nemali.“

Roman Skuhravý, tréner Podbrezovej: „Dnes som spokojný, pretože je výhra a výhra. Dnes to bola vedomá výhra, boli sme jasne lepší, tvrdo sme pracovali. Chlapcov musím pochváliť, nebolo to po facke, na akú nie sme zvyknutí, jednoduché. Teším sa a som na nich hrdý. Dnes sme si pomohli v kombinácii, odpočinuli sme si na lopte, preto sme mohli do konca na súpera tlačiť. Trnave to bez lopty nechutilo a to bol rozhodujúci faktor zápasu.“