Spartak získal v Žiline tri body a stratil dvoch zranených hráčov

ŠPORT - Futbal - Spartak | 22.10.2022, 17.45, Ján Král

Andeli dokázali pod Dubňom strhnúť víťazstvo na svoju stranu vďaka gólu Bukatu.

Spartak získal v Žiline tri body a stratil dvoch zranených hráčov

Kyriakos Savvidis strelil prvý gól Trnavy, duel napokon nedohral. Foto: Lukáš Grinaj

Tréner Spartaka Gašparík nechal po prehre v Podbrezovej v zápase so Žilinou na lavičke Kóšu, Ivána aj Ristovskeho, na ľavé krídlo posunul Mikoviča, jeho post v obrane zastal Bolaji, na pravej strane zásoboval ofenzívu Bukata. Do stredu obrany sa k Štetinovi postavil Čurma.

Už v 17. minúte museli andeli prvýkrát striedať, zraneného Štefánika nahradil Azevedo a práve Brazílčan o štyri minúty neskôr posadil center z ľavej strany na hlavu Savvidisa, ktorý poslal Spartak do vedenia.

Predtým hrýzli viac Žilinčania, pri dvoch zakončenia Ďuriša však vynikol Takáč, na druhej strane Bukatovo zakončenie zmaril obranca domácich.

Zvýšiť trnavské vedenie mohol Taiwo, jeho ranu zastavilo brvno a Azevedo poslal dorážku v náročnej pozícii hlavou vedľa bránky.

Žilinskú vlajku sa snažil dvihnúť Myslovič strelou zdiaľky, no podarilo sa to až po zmene strán Ďurišovi. Po kombinačnej akcii stredom ihriska tvrdo vypálil a Takáč zrazil jeho strelu len do siete – 1:1.

Úvod druhého dejstva nebol pre Trnavu dobrý, pre zranenie musel opustiť ihrisko aj Savvidis, nahradil ho Kóša.

Spartakovci však napokon strhli výsledok na svoju stranu. V 67. minúte si na Štetinov dlhý nákop z vlastnej polovice nabehol za obranu Bukata, ideálne si loptu prebral, vypálil pod brvno na bližšiu žrď a zariadil tri body pre Trnavu.

V závere sa nastavovalo až osem minút, keďže hra bola dlhšie prerušená po pyrovložke domácich fanúšikov. Červeno-čierni si výsledok postrážili a odniesli si zo Žiliny víťazstvo 2:1.