Futbal, 7. liga: Kátlovce zdolali Siladice, k jesennému titulu je blízko Červeník

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 23.10.2022, 17.48, Ján Král

Na čelo tabuľky sa vrátil Červeník, po víťazstve 2:0 nad Krakovanmi predbehol Siladice. Pred záverečným jesenným kolom má vo svojich rukách, či bude zimovať na prvom mieste 7. ligy.

Futbal, 7. liga: Kátlovce zdolali Siladice, k jesennému titulu je blízko Červeník

Útočník Kátloviec Adam Pavlík (v žltom) podal veľmi dobrý výkon, ktorý korunoval hetrikom. V zápase zviedol množstvo náročných súbojov. Foto: Ján Král

Kátlovce v šlágri 12. kola zdolali dovtedajšieho lídra súťaže zo Siladíc 5:2. Domáci v dueli viedli po strele Adama Pavlíka, tesne pred prestávkou ale vyrovnal Laurinec.

Hostia sa v úvode druhého polčasu ujali vedenia, keď Denis Bališ z priameho kopu zarotoval loptu do šibenice. Potom však vyrovnal Burčiar, Lukáš Hlavatovič naklonil misky váh na domácu stranu a v neskôr Adam Pavlík dvoma gólmi skompletizoval svoj hetrik.

Domáci útočník však napokon mohol byť rád, že duel dohral. V závere v ostrom súboji s Rauom najprv utŕžil, aby v momente spätne rozdal a „tmavočerveným“ spôsobom protihráča zostrelil. Rozhodca po opadnutí emócií situáciu vyriešil žltou kartou.

Veľmi dobre sa rozbehol Majcichov, po výhre 4:0 nad Hornými Orešanmi sa vyšvihol už na druhé miesto tabuľky. Rozhodnuté o víťazovi bolo de facto už v 23. minúte, keď domáci viedli trojgólovým rozdielom. Po zmene strán pridal Ondriš trojbodovú poistku.

Cífer zvládol duel so Zvončínom a vyhral 3:1. Domácim dodal pohodu dvoma gólmi Ivan Lietava, Babirát síce po obrátke korigoval, ale Fekete v závere poistil tretím gólom domáce víťazstvo.

Madunice viedli v Zelenči po polčase trojgólovým rozdielom a vyzeralo to, že zápas už nemôžu stratiť. Lenže druhé dejstvo patrilo domácich, ktorý dvoma gólmi naštartoval Juraj Horváth a aj napriek tomu, že od 61. minúty hrali bez vylúčeného Paveleka, ešte dokázali aj Bánovcom vyrovnať na konečných 3:3.

Ružindol nestačil na Veľké Orvište, súperovi podľahol 1:4. Bučany získali tretí bod sezóny za remízu 1:1 v Pečeňadoch.

7. liga - 12. kolo

Cífer – Zvončín 3:1 (2:0)
Góly: 20. a 30. Lietava, 83. Fekete – 55. Babirát
CÍFER: Páleník – E. Korbelič, Repa, Klačo, Mitas, Hamaďák, Fekete, Grosman, Glós, Lietava, Paštiak (Sagan, Leffler)
ZVONČÍN: Strmenský – Babirát, Glasa, B. Vandák, Vyskoč, Staráček, Zelenský, Hmam, Brečka, Mihalovic, Jurovatý (Blejštil, P. Vandák, Kukučka, Čambor, Bílik)

Kátlovce – Siladice 5:2 (1:1)
Góly: 11., 74. a 81. A. Pavlík, 52. Burčiar, 70. L. Hlavatovič – 41. Laurinec, 48. D. Bališ
KÁTLOVCE: Banič – Šimončič, Mačica, Fančovič, T. Hanzel, M. Sliva, L. Hlavatovič, Boc, D. Sliva, Burčiar, A. Pavlík (Hupka, Bohunický, T. Pavlík)
SILADICE: Broš – Kadlec, D. Bališ, Vido, Obuch, Sekereš, Veselský, Hecht, Laurinec, Bango, F. Lančarič (Rau)

Ružindol - Veľké Orvište 1:4 (1:2)
Góly: 32. Fraňo – 11. Janík, 43. Chudý, 73. Daniš, 88. Hrebík (pen)
RUŽINDOL: Uhlár – Bardáč, Penyak, D. Turoň, Synak, Fraňo, Minarovič, Grígel, Ostrý, Moravčík, Tomašovič (Adamčík, Moncman, Tomovič, Karády, Parnahaj)
V. ORVIŠTE: Nemček – J. Šiška, Horil, Veľký, M. Vavrinec, Wesolowski, Daniš, Sumer, Hrebík, P. Pavlovič, Janík (Herceg, Klein, Janovský)

Pečeňady – Bučany 1:1 (0:0)
Góly: 7. Moravanský – 73. Habes
PEČEŇADY: Žbodák – Doboš, Petráš, K. maron, Režnák, A. Maron, Jankovič, Volek, Moravanský, T. Mrva, Blanárik (E. Horváth, Gubala, Jamrich)
BUČANY: Vavro – Fančovič, Lackovič, Jančovič, Trulík, Maruna, Slatina, Cíferský, Habes, Zázik, Krška (Vrbík, Piešťanský)