Futbal, 8. liga A: Slávia zdolala lídra, vyhrali aj Bohdanovce a Modranka

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 23.10.2022, 18.22, prispievatelia

Prekvapenie kola priniesol súboj posledného s prvým, Slávia Trnava dokázala zdolať lídra tabuľky Boleráz B! Bohdanovce aj Modranka boli pri streleckej chuti a tak náskok bolerázskeho béčka na čele opäť znížili.

Futbal, 8. liga A: Slávia zdolala lídra, vyhrali aj Bohdanovce a Modranka

Andrej Rakický sa tešil z gólu aj víťazstva Modranky. Archívne foto: Ján Král

Trnavská Slávia mala do nedele na svojom konte len jedno víťazstvo, po nej má už dve. Na ihrisku favorita Trnavčania dokonca viedli rozdielom dvoch gólov, Boleráz pár minút pred koncom dokázal výsledok len skorigovať na 1:2. Slávia sa tak konečne odpútala z poslednej priečky v tabuľke.

Bohdanovce zničili Dechtice už v prvom polčase, na tabuli svietil stav 4:0. Druhé dejstvo bolo v znamení hry na jednu bránku, domáci tím mal vyložených šancí na dvojciferný výsledok, no napokon pridali Bohdanovčania iba jediný gól, aj ten strieľal Brestovanský z poslednej akcie zápasu.

Modranka rozhodla zápas s Križovanmi takisto už v prvom polčase, ktorý vyhrala 3:0. V druhom pridala ďalšie tri góly, hostia sa strelecky presadili len raz.

Biely Kostol viedol takisto po polčase už rozdielom troch gólov, dva z nich zaznamenal Malina z pokutových kopov. V druhom polčase si už domáci zápas s mužstvom spod Smolenického zámku ustrážili.

Voderady prehrali doma s Košolnou, ktorej zabezpečil víťazstvo strelec štyroch gólov Roman Hudek. Dolná Krupá naplno bodovala v Bíňovciach, ktoré klesli v tabuľke na posledné miesto.

8. liga A – 12. kolo

Bíňovce – Dolná Krupá 3:5 (2:3)

Góly: 1. a 50. Kostolanský, 8. Ľ. Čech – 10. a 62. N. Hrčka, 34. D. Hrčka, 45. Selnekovič, 90. S. Garažia

BÍŇOVCE: Královič – Tarkoš, Krajčovič, M. Ryšavý, Hostin, J. Ryšvý, Kostolanský, Petrovič, M. Čech, Ľ, Čech, Opálek (Ostrihoń)

DOLNÁ KRUPÁ: Vitek – Šnajder, Gažo, Vričan, N. Hrčka, Peško, Hetteš, Selnekovič, D. Hrčka, Slabý, Horváth (Kucman, M. Garažia, Vyskoč, S. Garažia, Vanek)

Suchá nad Parnou – Dolné Orešany 1:0 (1:0)

Góly: 30. Slovák

SUCHÁ n. P.: Sloboda – Marek Slovák, Pospíšil, Ľ. Fridrich, Rybařík, Tibenský, Zelenák, J. Burian, Šust, Bako, Gálus (Grman, T. Burian, Januš, E. Fridrich, Martin Slovák)

DOLNÉ OREŠANY: Kessl – Bečka, Hronský, Šergovič, Illeš, Tóth, Šaštinský, Kamenický, Jaroška, Rabara, Volek (Štibraný)

Boleráz B – Slávia Trnava 1:2 (0:1)

Góly:79. Jozef Daniš – 38. Indríšek, 69. Zelenay

BOLERÁZ B: Lopašovský – Kurinec, Puschenreiter, Marek Daniš, Jaroslav Daniš, Zajíček, Peško, Tanáč, Vavro, Jozef Daniš, Martin Daniš (Buchan, Lopatka)

SLÁVIA TRNAVA: B. Hrebíček – Kobetič, Kopúnek, Suja, Supek, Bitter, Orlovský, Indríšek, Zelenay, Gábor, Barna (Mrva, M. Hrebíček, Adámek)

Voderady – Košolná 1:4 (1:2)

Góly: 45. Dubovský - 28., 36., 69. a 82. R. Hudek

VODERADY: Horňáček – Živický, Fatranský, Rosypál, Katona, Páleník, Chovanec, Hraška, Pilka, Šurina, Dubovský (Bachratý, Baboš, Ivančík, Buček)

KOŠOLNÁ: Tollarovič – Bobok, Mahdal, Furko, R. Hudek, Matovič, Homoľa, Greguš, Čavara, Mesíček, Matlák (Danišovič, D. Hudek, Chudjak)

Bohdanovce – Dechtice 5:0 (4:0)

Góly: 9. a 15. Brna, 20. Čmilanský, 32. Riško, Brestovanský

BOHDANOVCE: Kopúnek – Mihálik, Palšovič, Riško, Skukálek, Dufek, Burian, Čmilanský, Vyskoč, Školek, Brna (Chudý, Brestovanský, Braniša, Beňo)

DECHTICE: Drobný – Jankovič, Danko, Krivánek, Heteš, Dubrava, Manca, Komadel, Maška, Remenár, Cmero (Sliva, Jurkas)

Modranka – Križovany 6:1 (3:0)

Góly: 16. Pavle, 23. a 70. R. Sekera, 43. Rakický (pen), 76. Zvolenský, 79. Marek Karol – 64. Záhumenský

MODRANKA: Alchus – Rakický, Gumbír, R. Sekera, Halmo, Marek Karol, Michal Karol, Gegely, Pavle, Holka, Mackura (Kohút, Zvolenský, Stacho, M. Sekera, Gabriel)

KRIŽOVANY: Matloň – Marek Šiška, Táčovský, Horský, Hornaček, Sabo, Michal Šiška, M. Záhumenský, Matula, Hutta, P. Záhumenský (Guskovič, Viselka)

Biely Kostol – Smolenice 4:1 (3:0)

Góly: 5. Klokner, 10. a 24. Malina (obidva pen), 48. Stacho – 67. Schwarz

BIELY KOSTOL: Šutta – Ľ. Adámek, Malina, Posinger, Samák, Trubač, Jurina, Čmehýl, Klokner, Hoblík, Mrva (Stacho, Paľa, Skýpala, A. Adámek)

SMOLENICE: Kvapil – Poór, Klokner, Sýkora, Schwarz, Vrždiak, Štibraný, Dubčák, Temer, Hovorka, Taranda (Haberl, Ondruš, Lipták, Šaradín)