Trnavským volejbalistkám ide karta, otočili zápas v Pezinku

ŠPORT - Volejbal | 25.10.2022, 16.48, prispievatelia

V 5. kole Niké extraligy žien stále platí, že Hit UCM Trnava je bez prehry. Plný počet bodov má v tabuľke Slávia EU Bratislava, Trnava s rovnakým počtom výhier na druhom mieste o dva body menej.

Trnavským volejbalistkám ide karta, otočili zápas v Pezinku

Michaela Rosinská útočí proti pezinskému dvojbloku.

Trnavčanky boli po prvých dvoch setoch v Pezinku blízko k ukončeniu série bez prehry a straty druhého miesta v tabuľke.

Hráčkou zápasu ŠVK Pezinok – Hit UCM Trnava ako aj celého kola bola zaslúžene Michaela Rosinská, ktorá neuveriteľnými 35 bodmi zariadila, že fantastický vstup do sezóny pokračuje pre Trnavu aj po piatom kole.

Zároveň s 30 bodmi z útoku, 2 blokmi a 3 esami stanovila nový rekord súťaže v najviac dosiahnutých bodoch v jednom zápase.

V športovej hale v Pezinku sa hostky, rozbiehali pomaly. Domáce riskovali servis a doslova sa bránili pred útokmi Trnavčaniek. Kúsok šťastia a bojovnosť domácich bola základom prekvapujúcej výhry v koncovke prvého setu.

V druhom sete sa stále prejavovala frustrácia na strane Trnavčaniek, ktoré nevedeli nájsť recept na bezchybne hrajúce domáce hráčky.

Až v treťom a štvrtom sete sa prejavila kvalita kádra hlavného trénera Rastislava Filípka. V oboch setoch dominovali hostky a vynútili si tajbrejk.

V ňom domáce viedli iba v úvode 3:2, Trnavčanky však odskočili na rozdiel šiestich bodov na 11:5. V závere sa ešte pokúsili Pezinčanky piaty set zdramatizovať, keď stiahli na 12:14, ale záverečným razantným útokom ukončila zápas Rosinská.

Hráčky Hit UCM Trnava tak pokračujú vo víťaznej vlne a postupne dominujú aj v individuálnych štatistikách, keď na prvom mieste je Rosinská (111 bodov) a na druhom mieste trnavská smečiarka Konárová (98 bodov).

V ďalšom kole zabojuje Hit UCM Trnava v Mestskej športovej hale v Trnave už v sobotu 29. októbra od 19:00 proti VK Nové Mesto Nad Váhom.

Trnavské volejbalistky na zápase v Pezinku.

ŠVK Pezinok – Hit UCM Trnava  2:3 (24, 21, -14, -14, -12)
Rozhodovali: Schimpl a Pivarček, 50 divákov.
ŠVK: Ľ. Písečná 1, Krajčiová 6, Šipošová 19, Rarigová 8, Bognárová 7, Úradníčková 19, liberá Hrešová a Marcinková (Hanušová 0, Urbanová 0, Verešová 1, Jnakovičová 0, Pišetková 0). Tréner: R. Anda.
HIT UCM: Sivičeková 4, Rosinská 35, Límová 4, Povrazníková 15, Konárová 17, Sukovská 3, libero Poláčková (Jánošíková 1). Tréner: R. Filípek.

Hráčky zápasu: Ľubica Šipošová (ŠVK Pezinok) – Michaela Rosinská (Hit UCM Trnava)

Zostrih zápasu nájdete TU.

Róbert Anda, tréner ŠVK: „Pred zápasom by sme bod s rozbehnutou Trnavou brali, po zápase je nám málo. Diváci videli kvalitný, bojovný a dramatický zápas. Dúfam, že si ho užili. Dievčatá si to oddreli a nemám im čo vytknúť. Rozhodla individuálna kvalita a skúsenosť Rosinskej. Je nám ľúto, že sme dobre rozbehnutý zápas nedotiahli do víťazného konca, ale máme pred sebou ešte dlhú cestu.“

Rastislav Filípek, tréner Hit UCM: „Dlho sme sa rozbiehali, zápas sme dostali pod kontrolu až v tretom sete. Je pravda, že domáce hrali na hrane rizika a bojovali skutočne ako o život, dlho sme nevedeli nájsť správnu cestu.“