Spartak v pohári zdolal Sereď a postupuje do dalšieho kola

ŠPORT - Futbal - Spartak | 26.10.2022, 16.40, Ján Král

Duel sledovalo 885 divákov, cestu si na štadión našli napriek termínu cez pracovný týždeň.

Spartak v pohári zdolal Sereď a postupuje do dalšieho kola

Milan Ristovski v súboji s Ivanom Hladíkom. Foto: trnavskyhlas.sk

Spartak Trnava postúpil do ďalšieho kola Slovnaft Cup-u. Na ihrisku treťoligovej Serede nepripustil komplikácie a zvíťazil 3:0.

Tréner Michal Gašparík nemohol v Seredi počítať so zranenými hráčmi Savvidisom, Štefánikom, Taiwom, Danielom, Paurom ani Tummom. Úplne fit nebol ani Bolaji, ktorý zostal na lavičke.

Už tradične dostal v pohári v bránke prednosť Martin Vantruba.

Od úvodu sa hralo na jednu bránku, dopredu sa dostávali len Trnavčania, dlhšie im však nevychádzala finálna fáza a keď sa podarilo dostať do koncovky, tak Azevedo dvakrát namieril mimo, Koštrna tiež a Bukatova strela skončila na brvne.

Andeli nalomili súpera v 38. minúte. Po kombinačnej akcii Mikovič z ľavej strany po zemi prihral Ristovskemu a ten nemal problém umiestniť loptu do siete – 0:1.

Ešte do prestávky mohli domáci z ojedinelej šance vyrovnať, k zakončeniu sa v šestnástke dostal Michalička, Martina Vantruba ale trnavské mužstvo podržal.

Ešte väčšiu príležitosť mal po zmene strán a zadovke Miháleka úplne nekrytý Mikeš, namieril však nepresne.

Väčšiu výsledkovú pohodu mohol Trnave zabezpečiť Ristovski. Oseni mu šikovne prestrčil loptu do šestnástky, trnavský útočník však trafil bočnú sieť.

Pokoj do radov Spartaka vniesol až striedajúci Iván. V 68. minúte si naviedol loptu do pokutového územia a z pravej strany prestrelil brankára Leckéšiho.

Iván mohol pridať po Ali Babovom centri aj druhý gól, hlavou ale netrafil. Dočkal sa až v 75. minúte, keď z penalty nariadenej za ruku Miháleka v šestnástke, premenil jedenástku.

Po tomto momente sa už len dohrávalo, domáci sa pokúsili o čestný úspech. Tečovaný priamy kop Vidu skončil vedľa bránky a s pokusom Púchla si poradil brankár Spartaka.

Andeli postúpili do tretieho kola, súpera sa dozvedia vo štvrtkovom žrebovaní.

Slovnaft Cup – 4. kolo:
ŠKF Sereď – FC Spartak Trnava 0:3 (0:1)

Gól: 38. Ristovski, 68. a 75. Iván (druhý z pen)
ŽK: Mihálek – Boateng, Oseni
Rozhodovali: Smolák – Straka, Borsányi
Diváci: 885
SEREĎ: Leckéši – Ďurina (56. Bohuš), Hladík, Remeň, Kouchar – Vida (90. Pavlovčík), Mpofu (67. Sklenár) – Mihálek, Mikeš (67. Púchlo), Michalička – T. Vantruba (90. Delinčák). Tréner: Pagáč.
SPARTAK: M. Vantruba – Koštrna, Štetina, S. Kóša (71. Ujlaky), Mikovič (71. Čurma) – Procházka – Oseni, Bukata (71. P. Karhan) – Azevedo (46. Ali Baba), Ristovski, Boateng (61. Iván). Tréner: Gašparík.

Michal Gašparík, tréner Spartaka: „Každý zápas musíte dobývať obranu. Súper hral v bloku, nedali sme rýchly gól, preto sme museli byť trpezliví. Celý zápas sme však mali pod kontrolou, možno v závere prvého dejstva bola jedna situácia, keď sa po prehranom súboji dostal do šance Michalička zo Serede. Čakali sme, kedy zápas zlomíme druhým gólom, aby sme dali šancu aj ostatným chalanom. Chceli sme dostať do zápasu aj hráčov, ktorí menej nastupujú ako napr. Oseni či Ali Baba. Bola to pre nás aj príprava na duel v Dunajskej Strede. Nie je ideálne, keď máte dvojtýždňovú pauzu, teraz sa nám aspoň skrátila. Nad ďalším súperom som nerozmýšľal, verím, že budeme hrať doma a nebudeme musieť cestovať k ťažkému súperovi. Zranení hráči nemajú ani jeden krátkodobé zranenie, takže uvidíme, ako sa nám to podarí dať dokopy do ligového stretnutia.“