Trnavské rybníky
reklama

Bezpečnosť pri jazde na motorke začína, ale nekončí prilbou

AKTUALITY - Firmy | 27.10.2022, 12.54, reklamný článok

Fanúšikovia motoriek považujú jazdu na nich za oveľa „slobodnejšiu“ v porovnaní so šoférovaním auta. To však neznamená, že motorkári sa nemusia o nič starať. Rozhodne netreba zabúdať na to, že pri jazde na motorke je potrebné klásť oveľa väčší dôraz na vlastnú ochranu, keďže sa nemôžete spoliehať na ochranu, ktorú poskytuje karoséria.

Bezpečnosť pri jazde na motorke začína, ale nekončí prilbou

Ilustračné foto: PRO Stock Professional / Shutterstock.com


Ochrana hlavy je absolútne nutná

Základným bezpečnostným prvkom pri jazde na motorke je prilba. Tak to káže legislatíva a kázať by to mal aj zdravý rozum.

 

Ak by ste totižto mali na motorke nehodu a nemali by ste na hlave prilbu, rozhodne by to nemalo za následok len pár vybitých zubov a návštevu zubára v Žiline.

 

Jazdiť na motorke bez prilby je hazardovanie nielen so zdravím, ale aj so životom samotným. Kvalitná prilba výrazne znižuje závažnosť prípadných poranení hlavy, s čím súvisia aj nižšie náklady na lekársku starostlivosť.

 

Prilba taktiež znižuje pravdepodobnosť, že vaša nehoda bude mať pre vás fatálne následky.

 

 

Na bezpečnosť vplýva aj to aké oblečenie máte na sebe počas jazdy

Kúpou niektorého modelu z kvalitných prilieb HJC však dosahovanie bezpečnosti pri jazde na motorke zďaleka nekončí.

 

Aj keď legislatíva okrem prilby nerieši, čo budete mať pri jazde na motorke na sebe, rozhodne by ste v tomto ohľade mali ísť za „nutné minimum“ a zaobstarať si kvalitné moto oblečenie, ktoré taktiež prispieva nezanedbateľnou mierou k bezpečnosti počas jazdy.

 

Pri výbere bundy, nohavíc, rukavíc a v podstate aj obuvi pre jazdu na motorku je preto dôležité dbať okrem komfortu práve aj na bezpečnosť.

 

Ak nerátame ochranu hlavy, ktorej sme sa už venovali, tak sú obzvlášť dôležité bezpečnostné prvky na ramenách, lakťoch, chrbáte a aj kolenách.

 

K pasívnej bezpečnosti prispievajú aj reflexné prvky na rôznych častiach oblečenia, ktoré zlepšia viditeľnosť jazdca počas noci. Rovnako ako v mnohých iných prípadoch aj pri jazde na motorke platí, že prevencia je najlepšou ochranou.

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama