Trnavské rybníky
reklama

Štefan Bošnák už nekandiduje: Venoval som verejným funkciám dostatočnú časť života

AKTUALITY - Voľby | 29.10.2022, 13.38, Ján Král

Bývalý trnavský primátor bude mať v nedeľu 75 rokov.

Štefan Bošnák už nekandiduje: Venoval som verejným funkciám dostatočnú časť života

Štefan Bošnák vo voličskej miestnosti. Foto: Ján Král

reklama

 

Svoj hlas odovzdal v Spojených voľbách už aj bývalý trnavský primátor Štefan Bošnák. Okrskovú miestnosť na Strednej priemyselnej škole technickej navštívil spoločne s manželkou Katarínou v sobotu predpoludním.


„Treba prísť voliť a uvedomiť si, že máme raz za štyri roky možnosť prejaviť slobodnú osobnú vôľu, rozhodnutie a stanovisko, či už na úrovni mesta alebo VÚC-ky,“ vyzval k účasti na voľbách Štefan Bošnák.


Na margo kandidátov, ktorých volil, poznamenal: „Hľadal som ľudí, ktorí uplatňujú moje osobné zásady, aspoň teda podstatná časť z tých, ktorých som volil. Každý si môže vybrať, je to na našom samostatnom rozhodnutí. Určite by som ale bol rád, keby tých, ktorých som volil, boli vo voľbách úspešní.“

Trnava - Kamenáč
reklama


Štefan Bošnák viedol trnavskú radnicu z pozície primátora šestnásť rokov od roku 1994 do 2010. Ďalšie dve volebné obdobia zastával poslaneckú pozíciu v mestskom zastupiteľstve.

 

Od vzniku samosprávnych krajov bol zároveň plných 21 rokov poslancom Trnavského samosprávneho kraja. V aktuálnych voľbách už nekandiduje.


„Pred necelými dvoma rokmi som prežil ťažký Covid. Vtedy som si uvedomil, že život je krátky. Strávil som v nemocnici 51 dní, z toho 40 som nevedel o sebe, až posledných 10 dní som bol pri vedomí. Tak ako som sa rozhodol už viac nekandidovať na primátora, hoci ma vtedy ešte v 2012 prehovárali, som teraz už nešiel ani na poslanca. Treba už dať priestor mladším. Venoval som verejným funkciám dostatočnú časť môjho života,“ uviedol.

 

Štefan Bošnák prišiel voliť spoločne s manželkou Katarínou. Foto: Ján Král

 


V nedeľu 30. októbra sa Štefan Bošnák dožíva okrúhlych 75. narodenín.

 

„Pôjdem na svätú omšu v katedrále poďakovať sa za život a poprosiť o zdravie. Na tento víkend sme oslavu aj pre sviatky nezabezpečili, s rodinou sa stretneme až o týždeň. Teším sa, že sa uvidím s deťmi, mojimi troma žijúcimi sestrami a členmi rodiny,“ dodal Štefan Bošnák.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda 30 rokov
reklama