Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Štefan Bošnák už nekandiduje: Venoval som verejným funkciám dostatočnú časť života

AKTUALITY - Voľby | 29.10.2022, 13.38, Ján Král

Bývalý trnavský primátor bude mať v nedeľu 75 rokov.

Štefan Bošnák už nekandiduje: Venoval som verejným funkciám dostatočnú časť života

Štefan Bošnák vo voličskej miestnosti. Foto: Ján Král

reklama

 

Svoj hlas odovzdal v Spojených voľbách už aj bývalý trnavský primátor Štefan Bošnák. Okrskovú miestnosť na Strednej priemyselnej škole technickej navštívil spoločne s manželkou Katarínou v sobotu predpoludním.


„Treba prísť voliť a uvedomiť si, že máme raz za štyri roky možnosť prejaviť slobodnú osobnú vôľu, rozhodnutie a stanovisko, či už na úrovni mesta alebo VÚC-ky,“ vyzval k účasti na voľbách Štefan Bošnák.


Na margo kandidátov, ktorých volil, poznamenal: „Hľadal som ľudí, ktorí uplatňujú moje osobné zásady, aspoň teda podstatná časť z tých, ktorých som volil. Každý si môže vybrať, je to na našom samostatnom rozhodnutí. Určite by som ale bol rád, keby tých, ktorých som volil, boli vo voľbách úspešní.“

reklama


Štefan Bošnák viedol trnavskú radnicu z pozície primátora šestnásť rokov od roku 1994 do 2010. Ďalšie dve volebné obdobia zastával poslaneckú pozíciu v mestskom zastupiteľstve.

 

Od vzniku samosprávnych krajov bol zároveň plných 21 rokov poslancom Trnavského samosprávneho kraja. V aktuálnych voľbách už nekandiduje.


„Pred necelými dvoma rokmi som prežil ťažký Covid. Vtedy som si uvedomil, že život je krátky. Strávil som v nemocnici 51 dní, z toho 40 som nevedel o sebe, až posledných 10 dní som bol pri vedomí. Tak ako som sa rozhodol už viac nekandidovať na primátora, hoci ma vtedy ešte v 2012 prehovárali, som teraz už nešiel ani na poslanca. Treba už dať priestor mladším. Venoval som verejným funkciám dostatočnú časť môjho života,“ uviedol.

 

Štefan Bošnák prišiel voliť spoločne s manželkou Katarínou. Foto: Ján Král

 


V nedeľu 30. októbra sa Štefan Bošnák dožíva okrúhlych 75. narodenín.

 

„Pôjdem na svätú omšu v katedrále poďakovať sa za život a poprosiť o zdravie. Na tento víkend sme oslavu aj pre sviatky nezabezpečili, s rodinou sa stretneme až o týždeň. Teším sa, že sa uvidím s deťmi, mojimi troma žijúcimi sestrami a členmi rodiny,“ dodal Štefan Bošnák.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda plug in hybrid
reklama