Trnavské rybníky
reklama

V Naháči voliči nemajú na výber, v Bohdanovciach si vyberať môžu

AKTUALITY - Voľby | 29.10.2022, 16.34, prispievatelia

Kým v Naháči je už jasné, že obec bude viesť terajší starosta David Ivanovič v spolupráci s doterajšími piatimi poslancami, v Bohdanovciach je to otvorené.

V Naháči voliči nemajú na výber, v Bohdanovciach si vyberať môžu

O kreslo starostu v tomto úrade v Bohdanovciach nad Trnavou má záujem sedem kandidátov, FOTO:pm

reklama

 

V obci Naháč v okrese Trnava sa o mandát starostu uchádza len terajší starosta David Ivanovič a na päť miest v obecnom zastupiteľstve kandiduje len päť terajších poslancov. Voliči teda nemajú na výber, napriek tomu voľby neignorujú.

 

„Máme približne 350 oprávnených voličov, popoludní ich už odvolilo asi sto,“ povedal predseda volebnej komisie Stanislav Michal. Predovšetkým skôr narodení obyvatelia považujú účasť na voľbách za samozrejmosť.

 

Naháč patrí s počtom približne 400 obyvateľov k najmenším obciam v okrese Trnava. Jedným z cieľov starostu Ivanoviča pre ďalšie volebné obdobie je obnovenie prevádzky materskej školy.

Trnava - Kamenáč
reklama

 

V Bohdanovciach nad Trnavou si voliči môžu vyberať. O miesto starostu sa uchádza až sedem kandidátov, doterajší starosta Miroslav Sučák už nekandiduje.

 

O deväť kresiel poslancov sa uchádza 22 kandidátov. V dedine bola riadna predvolebná kampaň, nechýbalo zapojenie sociálnych sietí ani bilbord.

 

Podľa predsedníčky volebnej komisie Ivety Kolarovičovej sa napriek tomu účasť nevymyká z bežného priemeru, aký tu zaznamenali aj v minulosti.

 

Popoludní tu evidovali menej ako päťdesiatpercentnú účasť. Vo voličskom zozname je 1182 mien, obec má 1500 obyvateľov.

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda 3
reklama
Cisárky Sereď
reklama