Trnavské volejbalistky valcujú súperky, padlo aj Nové Mesto nad Váhom

ŠPORT - Volejbal | 1.11.2022, 07.00, prispievatelia

V šiestom kole Niké extraligy žien vo volejbale čakal Trnavčanky silný súper z Nového Mesta nad Váhom. Pred zápasom boli hostky odhodlané prerušiť fantastickú sériu domácich, keďže v Trnave málokedy v minulosti strácali body. Proti boli však domáce, ktoré za podpory publika vstúpili do duelu veľmi sebavedomo.

Trnavské volejbalistky s mladými fanúšičkami. Foto: Zuzana Branišová

V prvom sete hráčky Hit UCM Trnava viedli 4:0 a hosťujúceho trénera donútili striedať svoju nahrávačku hneď v úvode zápasu. Postupne sa hra vyrovnala najmä vďaka kvalitným útokom oboch tímov.

Pred koncovkou setu bolo 17:17 a čakalo sa, kto sa v závere setu presadí. V prvom sete, ako aj v celom zápase, podľa slov hlavného trénera domácich Rastislava Filípka, rozhodlo odvážnejšie dohrávanie lôpt po svojej obrane a kvalitný servis striedajúcich hráčok.

V druhom sete pokračovali domáce v tlaku servisom a prinútili hostky k viacerým nevynúteným chybám. Trnavská nahrávačka Sofia Sivičeková umne distribuovala nahrávky všetkým svojim spoluhráčkam, ktoré mali svoje útoky proti slabšiemu bloku o to jednoduchšie.

V treťom sete si víťazstvo za tri body Trnavčanky ustrážili a bez setu vyprevadili súperky po výhre 3:0. V predchádzajúcich sedemnástich súbojoch medzi týmito súpermi sa nestalo, že by Nové Mesto nad Váhom nevyhralo proti Trnave ani set.

Hit UCM Trnava upravil vzájomnú bilanciu na 5 výhier a 13 prehier.

Najlepšou hráčkou domácich bola kapitánka Ivana Povrazníkova, ktorá v rozhodujúcich momentoch svoje družstvo podržala, mala najvyššie percento úspešných útokov (55 %, 11 úspešných útokov z 20 nahrávok) a doviedla domáce k šiestej výhre v rade.

Momentka zo zápasu. Foto: Zuzana Branišová

Po 6. kole tak ostáva Hit UCM Trnava na 2. mieste, keď v bratislavskom derby Slávia EÚ Bratislava získala 3 body za víťazstvo 3:1 nad VKP Bratislava.

Hit UCM Trnava v rámci 7. kola cestuje v sobotu 5. novembra do Slovenskej Ľupče, kde hrá svoje domáce zápasy VK Pirane Brusno.

Highlighty zo zápasu nájdete TU.

HIT UCM TRNAVA – VK NOVÉ MESTO NAD VÁHOM 3:0 (21, 18, 19)
Rozhodovali: Kováč a Viktoríni-Lisá, 249 divákov.
HIT UCM: Sivičeková 6, Rosinská 11, Límová 5, Povrazníková 12, Konárová 16, Sukovská 3, liberka Poláčková (Chovanová 0, Jánošíková 2, Mlynarčíková 0). Tréner: R. Filípek.
VK: Vassová 0, Čierna 12, Bíliková 6, Veliká 2, Martáková 9, Balberčáková 6, liberka Bojňanská (Viedenská 5, Moníková 1, N. Kubová 1). Tréner: J. Šujan.

Hráčky zápasu: Ivana Povrazníková (Hit UCM Trnava) - Miriama Balberčáková (VK Nové Mesto n/V)

Rastislav Filípek, tréner Hit UCM: „Nečakal som ľahký zápas, to sa aj potvrdilo. Výsledok bol síce jednoznačný, no stálo nás to veľa síl. Dokázali sme súpera zatlačiť podaním a to bolo kľúčové pre obranu a následnú dohrávku. Podpora, ktorú sme dostali z hľadiska, bola parádna a najdôležitejšie je, že už pod priamym dohľadom našej kapitánky.“

Juraj Šujan, tréner Nového Mesta: "Trnave gratulujem k zaslúženým trom bodom. Napriek nášmu kostrbatému výkonu sa udiali po zápase aj pozitívne udalosti. Naši úžasní fanúšikovia nás ocenili potleskom. Naozaj milé gesto podpory, aj keď si uvedomujeme, že potlesk nebol za predvedenú hru. Hráčkam padli aj slzy zodpovednosti. Zjavne sme dnes od seba za dobre odvedený týždeň očakávali ďaleko viac. Vieme, že máme pre koho hrať, vážime si podporu a to bude pre nás motivujúce do ďalšej práce."