Futbalová glosa: V Brestovanoch sme až mali obavu, aby sa pár hráčov nepotrhalo

Futbalista Hrnčiaroviec Peter Vozár sa drží hesla, že šport aj život treba brať s nadhľadom. V tom duchu píše aj svoje glosy.

Futbalová glosa: V Brestovanoch sme až mali obavu, aby sa pár hráčov nepotrhalo

Hrnčiarovce si pripísali tri body. Ilustračné foto: Ján Král

voľby sú za nami, môžeme sa vrátiť na starú známu futbalovú nôtu.

Posledné kolo jesennej časti sme zavítali do nám dobre známych Brestovian, akurát s otázkou, koho proti nám domáci vytiahnu.

Namiešali síce kokteil AB tímu, Hrnčiarovani však od úvodu potvrdili dobré strelecké nastavenie v tejto sezóne.

Len na obhliadnutie, predchádzajúci zápas s Dolným dubovým skončil 9:0 a gól nedal iba Paťkoló, lebo tam má domicil a ja.

Lebo.

Späť do Brestovian.

Hneď v prvej minúte prvá akcia ešte v site neskončila, druhá však už áno.

Sedlo získal v strede loptu, pred šestnástkou si ju naviedol, poslal kolmicu cez Andyho Baviča, ktorý umne využil mŕtvy ofsajd, loptu prenechal Jeďovi a ten bombou z hranice päťky otvoril skóre.

Prvá šanca, hneď gól, Jeďo zaskočil seba aj nás.

1. minúta, Jedinák, 0:1.

Od úvodu sa nám darilo získavať lopty už na polovici súpera, o 4 minúty opäť el capitáno si loptu naviedol až k hranici pokutového územia, stopéri sa očakávajúc prihrávku, rozostúpili do strany, tak čo mal chalan spraviť?

Strelou k ľavej žrdi zvýšil na 0:2.

5. minúta, Sedlický, 0:2.

To už začali byť domáci mierne nervózni.

Upokojiť sa ich vynasnažil Jeďo. Po hĺbkovej prihrávke od niektorého Tomáša z nášho stredu poľa sa Paťkoló preštrikoval po ľavej strane takmer až rohovej čiare a na opačnej žrdi našiel nabiehajúceho Jeďa, ktorý loptu zasunul do prázdnej brány.

15.minúta, čistý, regulárny gól na 0:3, zápas sa mohol dohrať v kľudnom tempe, zasiahla však píšťalka hlavného, ktorý odpískal ofsajd.

Dosť diskutabilné, kto bol v danej chvíli mimo, ale Jeďo to určite nebol.

Naša základná jedenástka teda začala ako sršni, až sme mali obavu, aby sa pár hráčov nepotrhalo.

Neuznaný gól ako vzpruha trochu nakopol aj domácich, nebezpeční boli najmä po rohových kopoch, kľud na naše kopačky však priniesol Paťkoló.

Po závare pred šestnástkou hostí si loptu prehodil na slabšiu pravačku a vymietol taký vingel, že jeho vlastná ľavačka doteraz krúti hlavou, kde sa to jej podopierajúca kolegyňa naučila.

23. minúta, Palkovič, 0:3.

Proti Dubovému nedá, ale aspoň si chalan ušetrí na takéto dôležité zápasy.

Začiatok na 150%, trochu sme ubrali nohu z plynu, lebo sudí začal dávať pokuty asi aj za rýchlosť. Prvý si to odniesol Jeďo žltou kartou, druhý Dudko rovnakým trestom a najrýchlejší bol asi trénerko, ten rovno videl červenú.

Domáci sa teda zhruba v 30. minúte dostali do zápasu a hra sa vyrovnala.

Po rýchlej akcii domácich na bránkovej čiare zastúpil už prekonaného Majka Ivo Hlinka.

Výraznejšie šance okrem tečovanej strely domácich však už prvá polovica neponúkla, alebo som si nevšimol, nezapamätal. :)

Do druhého dejstva Brestovančania prestriedali a začali lepšie. Pozornejšie v obrane a dôraznejšie vpredu. Vďaka našej pozornej obrane a Majkovi sa však stav stále nemenil.

Pozor sme si museli dávať najmä na okolie šestnástky, kde na každý súboj striehol ... tipnite si.

Z prvého priameho kopu ešte Tandlmayer prestrelil kúsok nad, prestriedali sme aj my, Jeďa nahradil Kajetánko, ktorý výnimočne z prvej šance po Dudkovej prirávke zvýšil na 0:4. Bol dosť blízko brány, tak lopta nestihla nabrať veľkú výšku.

61.minúta, Gaetan Andre a 0:4.

Ako dôležité bolo hrať s výrazným náskokom, ukázali zostávajúce minúty. Domáci aj za vrcholne nepriaznivého stavu nehodili finty do žita, o minútu neskôr po priamom kope Majko ešte vyboxoval prudkú strelu do brvna, odrazenú loptu však z dvoch krokov usmernil Tandlmayer do siete.

62.minúta, Tandlmayer, 1:4.

Tlak domácich sa zvýšil, my sme neudržali popravde povedané životunebezpečné tempo z prvého polčasu.

Hra sa teda preniesla na našu polovičku, lopty však končili zvyčajne pred našou šestnástkou.

Opäť priamy kop meter za hranicou veľkého vápna, po bežnom súboji, z priameho kopu umiestnil loptu k pravej žrdi Peter Maar. Majko si na ňu ešte siahol, ale prekĺzla mu medzi rukavice.

71. minúta, Maar, 2:4.

Z dobre rozohraného zápasu zrazu nervák, ešteže sme mali v hľadisku viac fanúšikov, ako domáci, tak to nebolo ani tak vyhecované, iba na ihrisku začalo zatápať.

To už som na ihrisko vybehol aj ja a okrem žltej karty som stihol, raz nepresne vystreliť , zakombinovať s Dudkom, ktorému som z pravej strany vrátil spätnú prihrávku, ktorú posunul nikým nebránenému Paťkolóvi, ktorý z päťky pravačkou namieril do žrde a opakovaným pokusom ani ľavou nedokázal prekonať Stríža v bráne domácich.

Ukážkový brejk, bez gólového efektu.

S pribúdajúcimi minútami pribúdala aj nervozita domácich, čo si odniesol červenou kartou Tandlmayer.

V desaťminútovej presilovke sme sa už snažili podržať loptu na kopačkách v strede, akurát ja som ju zvládol odovzdať súperovým obrancom.

Ako sa však hovorí, bič plieska až konci. Na tabuli svietila už 97. minúta a hralo by sa asi až do tmy. Zodpovednosť na svoje plecia zobral Kosťo, v strede poľa sa ešte rýchlou kľučkou zbavil vybehnutého predstopéra, mičudu si nastavil presne na nebezpečnú ľavačku a bombou spoza šestnástky uzavrel zápas, jesennú časť, kampaň aj voľby a otvoril dušičkový víkend.

98. minúta, Tomáš Vnuk, 5:2.