Futbal, 4. a 5. liga: Boleráz remizoval v Nitre, Vrbové bodovalo naplno

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 6.11.2022, 16.41, Ján Král

Tímom z trnavského regiónu sa v štrnástom kole štvrtej ligy nedarilo podľa predstáv.

Futbal, 4. a 5. liga: Boleráz remizoval v Nitre, Vrbové bodovalo naplno

Piešťanci v Hornej Krupej neudržali vedenie. Archívne foto: Ján Král

Boleráz viedol v Nitre od 28. minúty, keď si vlastný gól dal bývalý ligista Jozef Kotula. V 67. minúte ale vyrovnal Miroslav Sedlák na 1:1 a tento výsledok zostal v platnosti až do konca zápasu.

V samom závere ešte videl druhú žltú a teda aj červenú kartu hosťujúci Marco Kollár za potýčku s Andrejom Pekárom.

Jaslovské Bohunice odišli z Hurbanova s prehrou 0:3. Ešte vyššiu porážku zaznamenali Trebatice, v Lednických Rovniach prehrali 1:5.

4. liga – 14. kolo

FC Nitra – Boleráz 1:1 (0:1)
Góly: 67. M. Sedlák – 28. vlastný Kotula
ČK: 90. Kollár (Boleráz)
BOLERÁZ: Jedlička – Brestovanský, Milinkovič, Hlavna, Dzíbela, Kukuč, Líška, Magdolen, Kollár, Martinka, Planeta (Mišo, Blaško, Akbar)

Hurbanovo – Jaslovské Bohunice 3:0 (2:0)
Góly: 33. Kalmár (pen), 44. Molda, 90. Pochylý
JASL. BOHUNICE: Matejkovič – Hrnčár, Banovič, Lančarič, Juriš, Edeh, Barborík, Demovič, Dvorák, Lovás, Minarovič (Horváth, Malovec, Buchanec, Žilinčík, Zemko)

Lednické Rovne – Trebatice 5:1 (2:0)
Góly: 36. Pleva, 45. D. Vavruš, 51. a 87. P. Vavruš, 54. Urban – 78. Bartošek
TREBATICE: Haršáni – Kapusta, Poláček, Kičin, Varga, S. Valo, Blaško, Š. Valo, Bartošek, M. Valo, Zula (Hečko, Hlavatovič, Sedlák)

4. liga: Horná Krupá dotiahla dvojgólovú stratu

Futbalisti Vrbového dokumentovali výbornú sezónu aj v dueli s Partizánskym. Súpera zdolali po góle Kamana 1:0, čo im zabezpečuje postavenie v prvej štvorke tabuľky, kde ich od druhej pozície delí iba horšie skóre. Na lídra z Prievidze strácajú len štyri body.

Piešťany viedli v Hornej Krupej dvojgólovým rozdielom po presných zásahoch Simona Glosa a Adama Kusého, ešte do prestávky ale korigoval Sudina a po zmene strán vyrovnal na 2:2 Kozák.

Hlohovec prehral vo Veľkých Uherciach 0:2, opäť nestrelil gól, v tejto sezóne ich dal len šesť.

5. liga severozápad – 14. kolo

Horná Krupá – Piešťany 2:2 (1:2)
Góly: 38. Sudin, 58. Kozák – 30. S. Glos, 34. Adam Kusý
HOR. KRUPÁ: Bránsky – A. Hrčka, Javorek, Jarábek, Holič, Sudin, Modrovič, Šarabok, Kozák, Ďuriš, Guldan (Blaho, Mikláš)
PIEŠŤANY: Červenka – S. Glos, Grík, Hutár, Prelovský, Adam Kusý, Klačman, Gula, Strelec, Miškech, Stanek (Krajčo, Kováčik, Salviany, Sloboda, Barančík)

Vrbové – Partizánske 1:0 (1:0)
Gól: 26. Kaman
VRBOVÉ: Székely – Kubica, Polakovič, Kovársky, Kaman, S. Vido, Alex Kusý, A. Vido, Troják, Brezina, Zmeko (Rangel, Kováč, Železník, Uribe)

Veľké Uherce – Hlohovec 2:0 (1:0)
Góly: 3. Beliansky, 82. Kováč
HLOHOVEC: Grežo – Chlebec, Krajčo, Bohunický, Ballon, Mičian, Farkaš, Zdenek, Adamík, Táčovský, Loskot (Sitár, Kysucký, Reho)

Brvnište – Ladce 5:1

Domaniža – Podolie 4:0