Trnavské rybníky
reklama

Most v Hlohovci vo štvrtok opäť uzavrú aj pre chodcov

AKTUALITY - Hlohovec | 8.11.2022, 11.56, prispievatelia

Úplnú uzáveru si vyžadujú finalizačné práce na rekonštrukcii mosta.

Most v Hlohovci vo štvrtok opäť uzavrú aj pre chodcov

Rekonštrukcia mosta v Hlohovci ide do svojich záverečných týždňov. Foto: TTSK

reklama

 

Most cez rieku Váh na ceste II/513 v Hlohovci o polnoci zo stredy 9. novembra na štvrtok 10. novembra opäť uzatvoria aj pre chodcov a cyklistov.

 

Chodci by sa na most mali vrátiť spolu s autami 30. novembra. Informoval o tom odbor komunikácie Úradu Trnavského samosprávneho kraja.

 

Dôvodom úplnej uzávierky je vykonávanie takých prác na rekonštrukcii mosta, počas ktorých nie je prechod cyklistov a chodcov po moste možný.

Trnava - Kamenáč
reklama

 

Most náhle uzavreli 30. marca pre závažné poruchy v podobe trhlín na jeho pilieroch, ktoré ohrozovali stabilitu mostnej konštrukcie. Od júla stavbári umožnili cez vytvorený koridor prechádzať cyklistom a chodcom.

 

„Bezpečnosť je pre nás prvoradá. To nás viedlo k začiatku samotnej rekonštrukcie, ako aj k vylúčeniu chodcov na jar. K tomuto nevyhnutnému kroku pristupujeme po komunikácii so zhotoviteľom a mestom opäť. Práce budú akcelerované tak, aby sme minimalizovali nepredvídateľnosti a most bol čoskoro sprejazdnený,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič a poďakoval obyvateľom za strpenie dočasného obmedzenia.

 

Verejnosť môže stále využívať posilnené vlakové spojenia medzi Hlohovcom a Leopoldovom, rovnako ako záchytné parkoviská na oboch brehoch Váhu.

 

Pri športovej hale v Hlohovci je v prevádzke dočasné parkovisko pre 150 áut a na tamojšej železničnej stanici je vyčlenených 110 miest.

 

K dispozícii je tiež záchytné parkovisko pri železničnej stanici v Leopoldove s kapacitou 60 miest, ďalších 60 na Priemyselnej ulici v Šulekove a 40 parkovacích miest pred tamojším nákupným centrom.

 

Podrobné informácie a mapy sú dostupné na www.hlohoveckymost.sk.

 

Trnavský samosprávny kraj začal s 5,5-miliónovou rekonštrukciou najdlhšieho cestného mosta v kraji vo februári tohto roku.

 

Sprejazdniť ho plánuje 30. novembra. Práce na moste budú naďalej pokračovať, už by však nemali zásadnejším spôsobom obmedzovať dopravu.

 

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda 30 rokov na SR
reklama
Cisárky Sereď
reklama