Pohárová dráma v Trnave: Spartak postúpil cez Michalovce až na penalty

ŠPORT - Futbal - Spartak | 8.11.2022, 17.14, Ján Král

V riadnom hracom čase sa zrodila remíza 2:2, o postupujúcom museli rozhodovať strely z bieleho bodu. Napokon rozhodla až siedma séria.

Pohárová dráma v Trnave: Spartak postúpil cez Michalovce až na penalty

Pri lopte Jakub Paur. Foto: trnavskyhlas.sk

Spartak sa v úvode pohárového stretnutia zakusol do Michaloviec, po Koštrnovom úniku si takmer Ranko v snahe odvrátiť loptu strelil vlastný gól. Zakrátko poslal do päťku prudkú prihrávku Daniel, Boatengovi k jej usmerneniu do siete chýbal krok.

Po štvrťhodine hry Michalovce hru dostali viac do stredu poľa, pohrozili Šimamurovou hlavičkou, s ktorou si poradil Vantruba.

Brankár Kožuchar vynikol po strele domáceho Taiwa, trnavský gólman potom zneškodnil najväčšiu šancu hostí, keď po Magdovom prízemnom centri na päťke udal lopte správny smer Adler, Vantruba však pohotovo vyrazil.

Cez prestávku siahol tréner Spartaka Michal Gašparík k dvom zmenám, Mikovič nahradil Bolajiho a Oseni Procházku. Hosťujúci Hrnčár nasadil čerstvého Jánošíka.

Andeli sa ujali vedenia v 49. minúte, keď po Oseniho priamom kope Paur sklepol prsiami pred Boatenga a ten pohotovo napol sieť – 1:0.

Hostia udreli z ničoho nič v 57. minúte. Jánošíkov rotovaný center na zadnú žrď zaskočil Vantrubu a lopta od žrde zapadla do bránky.

Spartak sa snažil posadiť opätovne na koňa Oseni, jeho ranu z priameho kopu Kožuchar spacifikoval.

Neskôr sa na ľavej strane presadil Taiwo, jeho zakončenie odvrátili hostia pred Paura, ktorý zo šestnástky triafal odkrytú bránku placírkou, Kožuchar sa však stihol presunúť a zachrániť východniarov od inkasovania.

Trnavčania zvyšovali nápor. Po kombinačnej akcii Paur priťukol Koštrnovi, ten poslal spätnú prihrávku na Oseniho, ktorý z prvej trafil do tyče.

V 79. minúte vyšla Trnavčanom ukážková kontra. Po Taiwovi prebral loptu Oseniho, poslal dlhý pas za obranu na Daniela a ten nekompromisne prestrelil Kožuchara – 2:1.

Hostia sa v závere nadýchli k tlaku, Kanu vnikol do šestnástky, na päťke našiel Marcina a ten zblízka prekonal Vantrubu.
Keďže duel smeroval do penaltového rozuzlenia, tréner Gašparík poslal na ihrisko ešte namiesto brankára Vantrubu penaltového špecialistu Takáča.

Duel skončil v riadnom hracom čase remízou 2:2, rozhodnúť tak musel rozstrel z pokutových kopov. Hneď v prvej sérii netrafil bránku Ranko, v druhej síce nedal trnavský Savvidis, v tretej ale Záhradníkovi zlikvidoval pokus Takáč, trnavský brankár sa zaskvel aj proti Adlerovi, lenže potom zlyhali aj domáci Boateng a Ristovski a tak dráma pokračovala.

Napokon rozhodla až siedma séria, keď Magdovi zneškodnil penaltu Takáč a následne Kóša poslal Trnavu do štvrťfinále.

Diváci: 703

SPARTAK: Vantruba (90. Takáč) – Koštrna, Štetina, S. Kóša, Bolaji (46. Mikovič) – Savvidis – Daniel, Procházka (46. Oseni), Paur (81. P. Karhan), Taiwo (87. Ristovski) – Boateng. Tréner: Gašparík.
MICHALOVCE: Kožuchar – Magda, Ranko, Kotula, Mendez - Njie, Begala (66. Peňa, 90+. Záhradník) – Marcin, Slebodník (78. Kanu),  Šimamura (46. Jánošík) – Adler. Tréner: Hrnčár.

Michal Gašparík, tréner Spartaka: „Na konci som si už hovoril, že si nezaslúžime postup. Dvakrát v zápase vediete, dvakrát súper doťahuje, v samom závere si necháme streliť gól, potom sú penalty, máme dva mečbaly, idú kopať dvaja hrotoví útočníci a ani jeden nedá gól… Postup patrí Takáčovi, ten nám to dnes vychytal. Jeho nasadenie do bránky v prípade penaltového rozstrelu sme mali v pláne. Včera sme sa chystali aj na verziu s jedenástkami, zo siedmich hráčov, ktorí to dobre kopali, sme mali ešte päť na ihrisku. Nedali, čo ma mrzí, na Takáča sme si ale šetrili striedanie.

Dnes sme spravili pri inkasovaných góloch veľké chyby, ktoré sa nesmú stať. Prvý gól musí chytiť brankár, v 88. minúte si nemôžete nechať streliť gól. Prehrali sme predtým dva súboje a dostali sme gól. Nehrali sme zle, mali sme šance, ale defenzíva nám nefunguje dobre. Minulú sezónu sme dostávali menej gólov. V lige máme s Dunajskou Stredou jednu z najlepších obrán, aj tak na môj vkus priveľa inkasujeme. Dnes sa to opäť potvrdilo.“

Norbert Hrnčár, tréner Michaloviec: „Teší ma, že sme sa dvakrát boli schopní vrátiť do zápasu a sťažili sme postup obhajcovi minuloročného prvenstva. Pri penaltách už to bolo hore-dole, oni mali mečbal, potom my sme boli na koni. Je to už lotéria. Pre mňa je podstatné, že na ihrisku sme sa boli schopní súperovi vyrovnať, odohrali sme dobrú partiu, zápas mal dobré tempo aj z našej strany. Dali sme pekné góly. Odchádzame však domov smutní a bez postupu, pre ktorý sme sem išli.

Dali sme dnes priestor aj hráčom, ktorí boli menej vyťažení. Chceli sme zostavu obtočiť, aby sme hrali s čerstvými nohami, navyše v sobotu hráme ďalší zápas. My sme takí cestovatelia, keďže v nedeľu nad ránom sme sa vrátili zo Skalice, v pondelok sadli do autobusu naspäť na západ. Máme precestované Slovensko, to je tiež faktor, že únava zohráva úlohu. Záťaž musíme precízne rozkladať.“