Trnavské volejbalistky naďalej víťazia, v týždni ich čakajú dva domáce zápasy

ŠPORT - Volejbal | 9.11.2022, 09.24, prispievatelia

Volejbalistky Hit UCM Trnava čakajú náročné týždne, keď absolvujú zápasy aj uprostred týždňa. Do programu prichádza prvý vrchol sezóny – Niké Slovenský pohár žien.

Trnavské volejbalistky naďalej víťazia, v týždni ich čakajú dva domáce zápasy

Trnavská radosť v dueli s Brusnom. Foto: bbonline.sk

Trnavské volejbalistky cez víkend vyhrali v 7. kole Niké extraligy žien uspeli v Slovenskej Ľupči nad posledným tímom tabuľky VK Pirane Brusno 3:0.

S tým istým súperom sa stretnú aj v stredu 9. novembra od 19.00 v Mestskej športovej hale v rámci štvrťfinále Niké Slovenského pohára.

Odveta sa hrá o týždeň v stredu 16.11. v Slovenskej Ľupči. Do semifinále Niké Slovenského pohára postupuje úspešnejší z dvoch vzájomných zápasov.

Nemenej dôležitý bude zápas Niké extraligy žien, keď sa v 8. kole v nedeľu 13. novembra o 19:00 v Mestskej športovej hale Trnavčanky postavia proti doposiaľ rovnako nezdolanej Slávii EU Bratislava.

Na rozdiel od minulej sezóny boli pred zápasom proti Brusnu Trnavčanky v úplne odlišnej situácii. Do zápasu išli hostky ako favoriti v priebežnej tabuľke na 2. mieste.

Domáce boli na dne tabuľky bez bodu, pričom v minulom súťažnom ročníku to bolo naopak.

Priebeh prvého setu bol od začiatku pod taktovkou Trnavčaniek. Od úvodu setu odskočili domácim na 2 – 3 body a v závere setu ich donútili k sérii viacerých nevynútených chýb a to najmä kvalitným podaním Konárovej.

V druhom sete diváci videli najlepší výkon hráčok Hit UCM Trnava a odovzdané hráčky domácich, ktoré mali problém so základnými hernými činnosťami a veľké problémy s obranou v poli.

Hostky mali v niektorých pasážach problém s podaním domácej nahrávačky a útokmi Nikolovej, ale nenechali sa vyviesť z koncentrácie.

Úvod tretieho setu po neštandardnej komerčnej prestávke nebol zo strany Trnavy ideálny, ale kreatívnou hrou nahrávačky Sivičekovej nedovolili zdramatizovanie zápasu.

Hlavný tréner Rastislav Filípek určil za najlepšiu hráčku Zuzanu Konárovú, ktorá dosiahla 19 bodov (z toho 4 esá a 13 útokov).

Hit UCM Trnava rýchlo oslávil svoje 7. víťazstvo v rade a pripravuje sa na potvrdenie výkonnosti v ďalšom dôležitom zápase.

VK PIRANE BRUSNO – HIT UCM TRNAVA 0:3 (-18, -14, -18)

Rozhodovali: Poláčiková a Andrejčák, 300 divákov.

VK PIRANE: Rešutíková 7, Nikolova 10, Šmídová 1, M. Jančová 7, Birčáková 4, Moroz 1, liberka T. Dlhošová (Kováčová 0). Tréner: L. Šmída.

HIT UCM: Sukovská 0, Sivičeková 4, Rosinská 16, Límová 4, Povrazníková 7, Konárová 19, liberka Poláčková (Tomčíková 0, Jánošíková 0). Tréner: R. Filípek.

Hráčky zápasu: Erika Rešutíková (VK Pirane Brusno) – Zuzana Konárová (Hit UCM Trnava)

Zostrih zápasu nájdete TU.

Lukáš Šmída, tréner VK Pirane: „V určitých fázach zápasu vieme podať výkon, akým sa chceme prezentovať. Žiaľ, zatiaľ máme však viac pasáži, ktoré nezvládame podľa predstáv. Určité zlepšenia je badať, a to je momentálne to, čo potrebujeme - nestagnovať, ale zlepšovať sa. Myslím, že náš výkon bol lepší, ak to porovnáme s predošlými zápasmi. Hrali sme s jedným z momentálnych lídrov súťaže a miestami sme s nimi dokázali držať krok, dokázali sme zabojovať. Čakajú nás dva pohárové zápasy s Trnavou, tam sa nám najlepšie ukáže, či sa dokážeme od zápasu k zápasu zlepšovať.“

Rastislav Filípek, tréner Hit UCM: „Vyhrali sme a to je dôležité. Dokázali sme ako tak plniť aspoň niektoré veci, na ktorých sme boli dohodnutí. Ak by to bolo o kúsok lepšie z našej strany, mohlo to byť ešte jednoznačnejšie.“