Trnavské rybníky
reklama

Radolský o dueli Spartak - Michalovce: Pohár je špecifický, dôležitý je cieľ

ŠPORT - Futbal - Spartak | 9.11.2022, 17.12, Ján Král

Spartakovci pokračujú v slovenskej pohárovej súťaži ďalej, unisono sa zhodujú, že najmä zásluhou brankára Takáča.

Radolský o dueli Spartak - Michalovce: Pohár je špecifický, dôležitý je cieľ

Dominik Takáč likviduje penaltu Michaloviec. Foto: Spartak Trnava

Púpavy pri aleji
reklama

 

Pohárový zápas Spartaka s Michalovcami priniesol drámu, ktorá po remíze 2:2 vyústila až do penaltového rozstrelu. O gól pevnejšie nervy mali domáci, rozhodla napokon až siedma séria, v ktorej zaváhal Magda a Kóša napol sieť.


Duel na štadióne sledovala pomerne skromná návšteva 703 divákov, čo vyplynulo aj z hracieho času o 15-tej v pracovnom týždni. Zväz pritom stanovil výkop ostatných duelov už na 13:00.

 

Čo k takémuto rozhodnutiu vôbec povedať?

ŠUPA technika
reklama


Medzi divákmi na štadióne bolo viacero známych futbalových tvárí, medzi nimi aj bývalý trnavský tréner Dušan Radolský.


„Pohár a liga sú odlišné súťaže a majú vlastné zákonitosti a špecifiká, na ktoré sa treba vždy pripraviť. Trnavčania išli do detailov, trénovali aj penalty a tie napokon rozhodli. Vždy je dôležitý cieľ, ten Spartak postupom splnil. Ak sa napokon stane víťazom pohára, nikto sa nebude pýtať, aká bola cesta za triumfom, tak ako sa nepýtal ani minulý rok, keď Trnavčania triumfovali," hovoril Radolský.


„Ocenil by som tiež ťah Michala Gašparíka so striedaním brankárov, ktorý dokonale vyšiel a Dominik Takáč zlikvidoval tri pokusy súpera. U trénera hostí Norberta Hrnčára som si všimol, že tiež v závere pracoval s penaltami, keď vysvetľoval zrejme urazenému Peňovi, prečo ho striedal za Záhradníka, keď nehral od začiatku. Paradoxne, Záhradník penaltu napokon nepremenil," pridal skúsený futbalový odborník, ktorý počas svojej kariéry viedol aj Spartak.

 


Brankár Dominik Takáč sa opäť ukázal ako špecialista na pokutové kopy. „Bolo to fakt o nervoch, už pred zápasom sme to riešili, že keby bola remíza, pôjdem na penalty ja. Do poslednej chvíle som veril, že si výsledok postrážime, ani som sa nešiel rozcvičovať. Keď vyrovnali na 2:2, bolo to ozaj o nervoch a našťastie to dopadlo dobre. Už by som však nerád zažíval takéto zápasy," povedal brankár Spartaka.


„Od toho som išiel do bránky, aby som mužstvu pomohol. Keď mi tréneri veria, verím aj ja sám sebe. Na niečo sme sa chystali, nešiel som na náhodu, ale je to o správnom momente a načasovaní. Trénoval som to, možno aj preto ma tréneri poslali na jedenástky," dodal Takáč.


Spartakovci zvládali penaltový rozstrel aj v minulej sezóne, keď takto prešli cez Podbrezovú či Žilinu. Teraz majú za sebou tiež už dva - s Bolerázom a teraz s Michalovcami.

 

Trnavskému mužstvu penaltové rozstrely zjavne idú, hoci Boateng, Ristovski a Savvidis by po včerajšku zrejme nesúhlasili.


„Je to aj preto, že sa na penalty chystáme i v predkolách a šťastie nám to asi vráti, aj keď proti Michalovciam to nebolo ani tak o šťastí, ako o Takáčovi a jeho pripravenosti. Tréner brankárov Pavel Kamesch má pri rozstreloch nervy aj za neho, vždy stojím vedľa neho a viem, kto to kam kope, kam pôjde Takáč. Toto majú neskutočne zvládnuté," povedal tréner Spartaka Gašparík.

 


Ten vyjadril nespokojnosť s počtom gólov, ktoré v tejto sezóne Spartak inkasuje, pevnú defenzívu si predstavuje inak.

 

Konštatovanie však patrilo skôr prejavu celého mužstva, než jednotlivcov. Veď napokon, tŕň z päty vytiahol andelom mladý stopér Kóša premenenou rozhodujúcou penaltou.

 
„Zbytočne sme si skomplikovali zápas, ktorý sme mali pod kontrolou a dvoma lacnými gólmi sme to potiahli až do penált. Čo sa týka mojej jedenástky, dlhšie predtým som si vybral stranu a už som to tam iba napálil. Náš postup je hlavne Dominova práca, v penaltách je veľmi silný,“ poznamenal Sebastián Kóša.

 

Lazaret v závere jesene

Na červeno-čiernych tento rok čakajú ešte dva súťažné zápasy. V lige privítajú už v piatok 11. novembra o 17:30 Skalicu a v posunutej dohrávke 24. novembra o 18:30 Michalovce.

 

Potom ešte absolvujú minimálne tri zápasy Tipsport Cup-u (v skupine majú Brno, Zlín a Trenčín) a 10. decembra začnú s dovolenkami.


V najbližšom stretnutí so Skalicou bude musieť tréner Gašparík experimentovať so zostavou. Savvidis videl v Dunajskej Strede červenú kartu a čaká ho trest. 

 

Pre zranenie si už na jeseň zrejme nezahrajú Štefánik a Bukata, navyše, pohárový duel nedohral po nešťastnom páde na chrbát Paur, ktorý bol v stredu na vyšetrení a jeho piatkový štart je otázny. Dlhodobo mimo hry je aj stopér Tumma a brankár Rusov.

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda 30 rokov
reklama
Cisárky Sereď
reklama