Futbal, 3. liga: Malženice vyhrali nad Novým Mestom nad Váhom

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 12.11.2022, 16.41, Ján Král

Malženice bodovo utiekli svojim prenasledovateľom zo Serede aj Častkoviec, ktorí svoje zápasy len remizovali resp. prehrali.

Pavol Orolín (v bielom) hral v druhom polčase na hrote útoku Malženíc, vyslal viacero striel, gól však nedal. Foto: Ján Král

Malženice potvrdili v zápase s Novým Mestom nad Váhom úlohu favorita a vyhrali 4:1.

Gólový účet stretnutia otvoril v 25. minúte krížnou strelou Patrick Karhan. Ešte do prestávky zvýšil z penalty Nagy a krídelník, ktorý je dorastencom Spartaka, pridal do prestávky aj svoj druhý gól, keď jeho strela po teči skončila v sieti.

Hostia korigovali v 78. minúte, keď po priamom kope dorazil Maťašovským vyrazenú loptu do siete zblízka Lukáša Šebek. Gólovú bodku ale dal stretnutiu v samom závere z penalty po ďalšom faule v pokutovom území domáci Patrick Karhan.

Dynamo prezimuje na prvej priečke tabuľky, otázne je už iba s akým náskokom. Stiahnuť ho ešte môže v nedeľu Galanta, Malženice ho však budú môcť navýšiť v stredajšej dohrávke s Hamšíkovou akadémiou, ktorá uzavrie treťoligovú jeseň.

3. liga – 15. kolo

Malženice – Nové Mesto nad Váhom 4:1 (3:0)
Góly: 25. a 90. P. Karhan (druhý z pen), 40. a 45. Nagy (prvý z pen) – 78. Lukáš Šebek
MALŽENICE: Maťašovský – Ujlaky, Krajčovič (65. Polák), R. Kóša, Boledovič, P. Karhan, Horvát (81. Ferentsyk), Nagy (65. Strečanský), Rehák, Orolín (81. Tománek), P. Kudlička (22. Konečný)

Beluša – Podkonice 0:0

Inter Bratislava – Sereď 1:1

Nové Zámky – Martin 1:2

Kalná nad Hronom – Častkovce 3:2

Bánová – Galanta 2:4

Vrakuňa – Hamsik Academy B. Bystrica 1:2

Veľké Ludince – Šaľa 3:0