Trnavské rybníky
reklama

Trnavskí hádzanári deklasovali Vajnory, fanúšikovia zaplnili športovú halu

ŠPORT - Hádzaná | 13.11.2022, 19.33, Ján Král

Do zápasu zasiahol aj 55-ročný Igor Gregůrek, ktorý v roku 1994 získal s Trnavou majstrovský titul.

Trnavskí hádzanári deklasovali Vajnory, fanúšikovia zaplnili športovú halu

Ľuboš Mančuška strieľa gól. Foto (9x): Ján Král

Púpavy pri aleji
reklama

 

Trnavská hádzaná zažila ďalší veľký deň. V záverečnom domácom zápase sezóny deklasoval HBC Trnava tím HK Vajnory 41:16. Dominantné víťazstvo sledovala zaplnená Mestská športová hala.


O duel bol enormný divácky záujem, tesne pred zápasom stáli ľudia zhruba v 50 metrovom rade na vstupenky. Napokon sa podľa oficiálneho údaju zišla v hľadisku presná tisícka divákov, reálne ich však bolo oveľa viac. 


Stretnutie domáci klub pojal aj ako oslavu 75. výročia hádzanej. Pred úvodným hvizdom rozhodcu odovzdali viceprimátorka Trnavy Eva Nemčovská, slovenský reprezentant Lukáš Péchy a zástupca domáceho klubu Vladimír Chlapík darčekové predmety ľuďom, ktorí stoja pri aktívnej obrode mužskej hádzanej v meste – funkcionárovi Jánovi Lukačovičovi a trénerskemu duu Vladimír Teplanský – Jaroslav Nemček.

ŠUPA technika
reklama


Ocenili tiež hráčov majstrovského kolektívu z roku 1994 – Ľubomíra IvanovičaIgora Gregůrka. Druhý menovaný dokonca v druhom polčase nastúpil a dvakrát z pozície ľavej spojky skóroval. 


„Bol to dobrý zápas, trochu som zaspomínal na staré časy, aj keď musím povedať, že ešte chodievam hrávať so starými pánmi, takže to nebolo nič nové. Asi sa však už do súťažného kolotoča nevrátim. Sem-tam si ešte prídem s chlapcami zatrénovať, ale hrať už nie. So starými pánmi absolvujem štyri – päť turnajov ročne, v máji ideme opäť do Chorvátska na majstrovstvá sveta našej vekovej kategórie, takže to mi stačí. Predsa len už mám 55 rokov, to je výrazný vekový rozdiel oproti ostatným,“ povedal po stretnutí Gregůrek.


„Teším sa, že ľudia sa vrátili do hľadiska a chodia podporovať hádzanú. Kiežby sa našli časom peniaze aj na extraligu a na tribúny chodievalo stále dvetisíc ľudí, ako za našich majstrovských čias,“ dodal.

 

Slávnosť pred začiatkom zápasu.

 


Samotný zápas Trnavčanov s Vajnormi priniesol síce jednoznačný výsledok, hostia však v úvode dlho vzdorovali. Ešte v 18. minúte bol stav 9:9.

 

V závere 24. minúty ale brankár Branislav Augustín zatiahol rolety, šesť minút nepustil za svoj chrbát žiadnu strelu a HBC utieklo súperovi do prestávky na rozdiel deväť gólov. Hostia korigovali až z poslednej akcie prvého dejstva na polčasových 21:12.


Po zmene strán sa naplno prejavil kvalitatívny rozdiel medzi tímami. Druhý trnavský brankár Michal Kosák inkasoval za celý druhý polčas iba štyrikrát, naopak, v útoku HBC excelovalo a trnavskí hráči pridali 20 gólov, pričom mnohé mali až exhibičný charakter.

 

Konečný skóre 41:16 hovorí o stretnutí veľavravne.

 

Marcel Baran sa dokáže parádne zavesiť do vzduchu. Strelil až osem gólov.

 


„Zápas prebiehal v rýchlom tempe, trochu sme to na začiatku asi podcenili, ale potom sme sa trhli a napokon to dopadlo, ako to malo dopadnúť,“ zhodnotil v skratke duel pravý krídelník Trnavy Ľuboš Mancuška, ktorý v dueli strelil sedem gólov. Viac dal už iba Marcel Baran, autor ôsmich presných zásahov.


„Teší nás, že hľadisko bolo zaplnené. Zažil som podobnú atmosféru ešte za čias HIL-ky, chalanom pomáha, keď príde veľa ľudí. Verím, že ľudia nás podporia aj v jarnej časti,“ pridal na margo atmosféry.

 

Mančuška strelil jeden z gólov aj exhibičnou zadovkou.

 


Trnavčanov čaká na jeseň ešte jeden ligový súboj. V sobotu 19. novembra o 9:00 nastúpia v hlavnom meste proti Bratislavskej hádzanárskej akadémii, ktorá je najväčším konkurentom HBC v boji o prvenstvo.

 

V priamom súboji sa rozhodne o jesennom majstrovi druhej najvyššej slovenskej súťaže.


„Dúfam, že to zvládneme. Mal by to byť kľúčový súboj jesene. Uvidíme, či budeme zimovať na prvom mieste tabuľky, verím však, že áno,“ dodal Mančuška.

 

Igor Gregůrek ukázal, že to stále na palubovke vie.

 

HBC Trnava – HK Vajnory 41:16 (21:12)
HBC: Augustín, Kosák – Mančuška 7, Chudý 2, Bočkay 4, K. Baran 3,  Gregůrek 2, Laho 1, Benczy, Lužák 2, Mikovic 3, Ruman 4, M. Baran 8, T. Iliev, Brezina 1, Djordjevič 4. Tréner: Teplanský.
Vylúčení: 2 – 3, Pokutové hody: 4/3 – 1/0. Diváci: 1000.

 

Hľadisko bolo zaplnené.

 

V záverečných sekundách sa tlieskalo po stojačky.

 

Ďakovačka po zápase.

 

Tímová fotografia s malými fanúšikmi.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda 30 rokov
reklama
Cisárky Sereď
reklama