Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Na Šafárikovej ulici v Trnave testujú elektronické zámky na kontajneroch

AKTUALITY - Trnava | 14.11.2022, 14.32, prispievatelia

Kontajnery na odpad budú len pre obyvateľov ulice.

Na Šafárikovej ulici v Trnave testujú elektronické zámky na kontajneroch

Polopodzemných kontajnerov je v Trnave osadených už viac ako päťsto. Foto: Mesto Trnava

reklama

 

Polopodzemné kontajnery na odpad na Šafárikovej ulici 1 až 15 v Trnave môžu otvoriť len obyvatelia ulice pomocou elektronického uzamykateľného systému.

 

Cieľom je podľa trnavskej radnice overiť fungovanie tohto systému v praxi, aby bolo možné predchádzať tzv. odpadovej turistike.

 

Prístup do kontajnerov majú len oprávnení rezidenti danej lokality, nová technológia zabráni privážaniu odpadov z iných častí mesta, prípadne z okolitých obcí.

reklama

 

Každá domácnosť na Šafárikovej ulici dostala zadarmo jeden čip, ktorým dokážu otvoriť všetky nádoby na papier, plast, sklo a zmiešaný odpad.

 

Čip bude môcť v budúcnosti za poplatok získať každý člen domácnosti.

 

Inteligentné uzamykanie je na rozdiel od oplotených stojísk vkusným a jednoduchým riešením, ktoré odradí tzv. odpadových turistov z iných častí mesta od vyhadzovania svojho odpadu do nádob, ktoré im neprináležia,“ povedala Dominika Slezáková Mestského úradu v Trnave.

 

Radnica podľa nej evidovala sťažnosti od rezidentov na ľudí, ktorí využívali kontajnery, aj keď v blízkom okolí nebývali.

 

Obyvatelia sídliska si otvárajú veká kontajnerov malým čipovým kľúčom, ktorý po stlačení tlačidla priložia na označené miesto. Veko sa odomkne a otvorí. Systém si nevyžaduje manuálnu registráciu nových užívateľov.

 

Trnava je na Slovensku lídrom v nahrádzaní klasických kontajnerov na odpady polopodzemnými kontajnermi s viacnásobnou kapacitou, v meste ich je umiestnených už viac ako 500.

 

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda plug in hybrid
reklama