ŠPORT - Volejbal | 14.11.2022, 18.41, prispievatelia

Plná tribúna v Mestskej športovej hale v Trnave, kvalitný zápas, súboj o prvé miesto a skvelá atmosféra. Duel Hit UCM Trnava so Sláviou EU Bratislava ponúkol reklamu na volejbal.

Michaela Rosinská smečuje proti dvojbloku Slávie. Foto: Zuzana Branišová

V 8. kole Niké extraligy žien nastupovalo družstvo Hit UCM Trnava odhodlané zosadiť z prvého miesta majstrovskú Sláviu. Už od prvého setu bolo vidieť, že zápas bude vyrovnaný a dramatický.

V tesnom prvom sete sa rozhodovalo v koncovke, kde boli Trnavčanky odvážnejšie a viedli 1:0.

V druhom sete hostky vymenili nahrávačku a začali sa presadzovať trpezlivou hrou. Postupne si vybudovali náskok, ktorý do koncovky setu zvyšovali.

V treťom sete sa hiťačky vrátili k odvážnej hre a za búrlivého povzbudzovania divákmi zvíťazili 25:20.

Domácim ale vôbec nevyšiel štvrtý set, kde vyrobili veľké množstvo chýb a nakoniec sa set iba dohrával. O všetkom sa rozhodovalo v piatom sete.

Trnavčanky viedli v tajbrejku najviac 12:6, ale od toho momentu uhrali iba dva body a Bratislavčanky využili svoj druhý mečbal, keď sa v útoku presadila Doluda, ktorá tri roky hrávala v Trnave.

Napriek nešťastnej prehre boli hráčky Hit UCM Trnava odmenené aplauzom od divákov, ktorí celý zápas vytvárali fantastickú atmosféru.

Po ôsmom kole Niké Extraligy žien tak zostal ako nezdolaný tím len úradujúce majsterky – VK Slávia EU Bratislava.

Zverenkyne trénera Rastislava Filípka čaká v stredu odveta štvrťfinále Niké Slovenského pohára v Slovenskej Ľupči proti VK Pirane Brusno. V prvom zápase vyhrali Trnavčanky v domácom prostredí 3:1.

Najbližší domáci zápas v Mestskej športovej hale odohrá Hit UCM už v piatok 18. novembra od 19:00, keď privítaj Projekt RD - mladé reprezentantky.

O deň skôr – 17. novembra sa netradične v Mestskej športovej hale predstavia muži Hit TRUNI Trnava v dohrávke 5. kola 1. ligy mužov, v ktorej privítajú v dvoch zápasoch mladých reprezentantov ŠŠ volejbal Trenčín. Prvý zápas sa začína o 11:00.

NIKÉ extraliga žien – 8. kolo:

HIT UCM TRNAVA – VK SLÁVIA EU BRATISLAVA 2:3 (27, -17, 20, -10, -14)

Rozhodovali: Schimpl a Gerboc.

HIT UCM: Sivičeková 5, Rosinská 16, Límová 1, Povrazníková 26, Konárová 19, Sukovská 2, liberká Poláčková a Pagáčová (Chovanová 0, Tomčíková 0, Jánošíková 0, Mlynarčíková 0). Tréner: R. Filípek.

VK SLÁVIA EU: S. Slivková 1, A. Fričová 14, K. Slivková 13, Doluda 19, Kánová 8, Földesiová 4, liberka Magdinová (Cibulová 4, Hašková 10, Páneková 2, Pavlíková 0). Tréner: M. Matušov.

Hráčky zápasu: Ivana Povrazníková (Hit UCM Trnava) – Karolína Cibulová (VK Slávia EU Bratislava)

Rastislav Filípek, tréner Hit UCM: „Dokázali sme na súpera vytvoriť tlak, to je pozitívum. Trestuhodné je, že sme štvrtý set odkráčali. V piatom nás prehajdákané vedenie o šesť bodov stálo víťazstvo, odvaha, ktorá nás zdobila, sa stratila. Máme však ešte dosť času urobiť veci tak, aby to sadlo.“

Michal Matušov, tréner VK Slávia EU: „Zápas so všetkým, čo má zápas lídrov tabuľky mať. Plná hala divákov na volejbale, paráda. My v podpore našich skalných fanúšikov ešte lepšie. Týmto im ďakujem. Nechýbali emócie a pre oko diváka verím pekný volejbal. Vedel som, že nás nečaká jednoduchý zápas a tak aj bolo. Trápili sme sa v pasážach na príjme podania a niektoré veci musíme časom vstrebať, akceptovať a zautomatizovať, aby sme boli v tejto činnosti silnejší. No vidím veľký priestor na zdokonaľovanie. Keď sme mali možnosť súpera zatlačiť, nevyužili sme poznanie a možnosti v útočnej fáze a chýbal "miestami" dôraz, ktorým by sme domáce zlomili oveľa skôr. Naším hráčkam gratulujem k víťazstvu.“