Futbalistky Spartaka prehrávali rozdielom triedy, po famóznom obrate zvíťazili

ŠPORT - Futbal - Spartak | 15.11.2022, 09.03, prispievatelia

V 23. minúte prehrávali 0:3, napokon dokázali vyhrať.

Zastupujúca kapitánka Erika Randová. Foto: Hana Horňáková

Trnavské futbalistky sa v 13. kole DEMIŠPORT ligy predstavili na pôde Trenčína, z bláznivého zápasu si po nevídanom obrate pripísali tri body za výhru 4:3.

Trnavčanky sa museli zaobísť bez Viktórie Čeriovej a Patrície Mudrákovej, ktoré sú v týchto dňoch na reprezentačnom zraze slovenského A-tímu.

Aj bez dvojice reprezentantiek začali aktívne a hneď v úvode spálili obrovskú šancu na otvorenie skóre. Odpoveď na seba nenechala dlho čakať a v 6. minúte udrela na opačnej strane Sára Straková.

Trenčianky dávali v prvej štvrtine zápasu hostkám lekciu z efektivity, keď dokázali využiť na gól takmer každú návštevu súperovej polovice ihriska.

Postupne sa presadili ešte Veronika Žitňáková a Simona Pružinská, po ktorej góle svietil na ukazovateli skóre v 23. minúte stav 3:0.

Aby toho nebolo málo, kouč červeno-čiernych bol nútený po polhodine hry urobiť zmenu na brankárskom poste, keď zranenú Janku Červíkovú nahradila Viktória Králiková.

V 39. minúte vykresala iskierku nádeje Veronika Sluková, keď znížila na polčasových 3:1 pre domáce AS.

Hneď v úvode druhého dejstva zvýšila trnavské šance na úspech svojim siedmym sezónnym gólom Barbora Bederková.

Po tomto momente sa Trnavčanky usadili na súperovej polovici, vypracovávali si kvantum šancí, ale zlyhávali v koncovke. V 73. minúte sa do úniku rútila Sarah Konečná, Zora Obertová ju zozadu stiahla, po čom nasledovala červená karta pre trenčiansku futbalistku a trnavská početná výhoda.

Vytúženého vyrovnávajúceho gólu sa hráčky Spartaka dočkali v 86. minúte po druhom gólovom zápise v dueli od Veroniky Slukovej.

Už o minútu Trnavčanky dokonali obrat, keď vedenie na ich stranu strhla Klaudia Tyčiaková. Záver si už futbalistky trnavského Spartaka ukontrolovali a po skvelom obrate sa tešili z vydretých troch bodov po triumfe v pomere 4:3.

„Ťažko sa mi hodnotí takéto stretnutie, taký je šport, taký je futbal, súper vyťažil z minima maximum. Namiesto toho, aby sme do desiatej minúty viedli 0:2 a uzavreli zápas, bolo po 1,5 šanci súpera 3:0 pre domácich. Psychicky nás to položilo a vo zvyšku polčasu sme sa nevedeli dostať do tempa. Vďakabohu za aspoň jeden strelený gól do prestávky, ktorým sme sa vrátili do duelu. Cez polčas sme dali dievčatám iba jednu úlohu. Nikto nezvyšoval hlas, nikto nekričal, jednoducho sme im iba povedali, aby dali tri góly v druhom dejstve a túto úlohu splnili. Reálne sme mohli zvíťaziť 3:7, možno 3:8, ale pozahadzovali sme obrovské množstvo šancí. Zbytočne si komplikujeme stretnutia, komplikujeme si zisk bodov a postavenie v tabuľke. Obrovská gratulácia dievčatám, že sa nezlomili, že duel otočili, ale ako som povedal, mali sme vyhrať výraznejším rozdielom,“ opísal obrat svojich zverenkýň tréner Marián Dlobík.

„Priznám sa, že keď sme vyrovnali na 3:3 som už neveril, že dokážeme streliť aj víťazný gól, povedal som si, že budeme radi aj za bod. Hlavne po tých ľahkovážne zahodených šanciach som už neveril, že dokážeme zvíťaziť,“ doplnil Dlobík.

Kapitánkou Spartaka bola v dueli pod hradom Matúša Čáka pri absencii Viktórie Čeriovej jej tradičná stopérska kolegyňa Erika Randová.

„Do zápasu sme išli s jasným cieľom. Vedeli sme, že nám chýbajú dve hráčky zo základnej zostavy, no aj tak sme chceli vyhrať. Z môjho pohľadu, od začiatku stretnutia sme my hrali, snažili sme sa byť aktívne a súper dával góly. Našťastie sme do prestávky dokázali znížiť. Cez polčas nám tréner niečo povedal, niečo sme si povedali samy, prvé dejstvo sme zahodili za hlavu a na druhých 45 minút nastúpil nový tím. Ak mám byť úprimná, po góle na 3:0 som už neverila v obrat, cítila som, že už zrejme nedokážeme triumfovať, ale chvalabohu sa prejavil tímový duch a sila kolektívu,“ zhodnotila zápolenie proti trenčianskemu AS zastupujúca kapitánka červeno-čiernych Erika Randová.

Na Trnavčanky čaká posledné jesenné kolo. Na domácom ihrisku v Jaslovských Bohuniciach privítajú v sobotu 19. novembra o 11:00 súperky z Banskej Bystrice.

„Bude to náročné, vzhľadom na ročné obdobie, vzhľadom na to, že je november a budeme hrať na živej tráve. Verím, že vydrží počasie, ale bude to ťažký boj. Je to úplne iné ako dnes na umelej tráve. Opäť nám budú nejaké hráčky chýbať, vrátia sa ale reprezentantky, dúfam, že zdravé. Verím, že si napravíme chuť, vyhráme na nulu a potvrdíme tretie miesto po jesennej časti,“ dodal na záver svoje očakávania od jesennej derniéry kouč trnavských futbalistiek Marián Dlobík.

DEMIŠPORT liga – 13. kolo

AS Trenčín – Spartak Trnava 3:4 (3:1)
Góly: 6. Straková, 17. Žitňáková, 23. Pružinská – 39. a 86. Sluková, 47. Bederková, 87. Tyčiaková