Malženiciam dohrávka nevyšla, podľahli Hamšíkovej akadémii

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 16.11.2022, 17.43, Ján Král

Napriek prehre prezimujú Malženice na čele tretej ligy, pred druhou Galantou majú náskok štyri body.

Výpovedná fotografia o zápase. Spartakovec Bolaji, ktorý nastúpil za Malženice v obkolesení hráčov Hamšíkovej akadémia. Banskobystričana zvíťazili v dueli vďaka dobrej organizovanej defenzíve. Foto: Ján Král

Futbalistom Malženíc nevyšla stredajšia dohrávka 13. kola tretej ligy, Hamšíkovej akadémii podľahli 1:2. Duel sa hral pre rekonštrukciu šatní na štadióne Dynama na ihrisku v Červeníku.

Malženice vstúpili do stretnutia aktívne, snažili sa o krídelnú hru, do koncovky sa však nedostávali. V 26. minúte hostia faulovali v pokutovom území a Ali Baba z penalty poslal domácich do vedenia.

To však vydržalo len tri minúty. Po akcii cez stred obrany sa k strele v šestnástke dostal Vondryska a po zemi prekonal Maťašovského.

Zakrátko hostia napodobnili gólovú akciu, lopta išla tentokrát do šestnástky z ľavej strany, Vondryska sa opäť rýchlo zorientoval v kľúčovom priestore a poslal hostí do vedenia.

Tréner Dynama Ján Škreňo cez polčas urobili zmeny v taktickom rozostavení, Krajčoviča poslal na hrot. Malženice zvýšili obrátky, hostia sa však vďaka dobre organizovanej defenzíve dokázali s ofenzívnymi pokusmi domácich vysporiadať.

V závere vyšla Malženiciam akcia na dotyk, zakončoval prudkou strelou Boledovič, brankár Krejčí ale ranu chytil.

„Zápas sme si prehrali sami v prvom polčase, dvakrát sme zbytočne inkasovali, potom sme už len dobýjali obranu. Nepremeníme šance a takto to dopadne,“ povzdychol si po zápase najskúsenejší futbalista Malženíc Pavol Orolín.

Pavol Orolín začal zápas s Hamšíkovou akadémiou na hrote útoku, neskôr sa presunul na ľavé krídlo a napokon duel dokončil na poste ľavého obrancu. Foto: Ján Král

Napriek prehre Dynamo prezimuje na čele tabuľky so štvorbodovým náskokom pred Galantou.

„Celkovo je sezóna pozitívna. Máme mladé mužstvo, prišli noví hráči, zimujeme prví. Mužstvo sa buduje, je to dobré, uvidíme, čo bude v odvetnej časti,“ zhodnotil Orolín, ktorý pre problémy s kolenom a členkami nenastupoval na jeseň pravidelne.

Popri treťoligových zápasoch sa venuje aj trénerčine, na starosti má spojené dorastenecké družstvo Bučian, Malženíc a Trakovíc.

Občas ho tiež vídať s rozhodcovskou píšťalkou na trávnikoch v oblastných súťažiach.

„Voľného času niet nazvyš, preto som to už obmedzil aj s rozhodovaním. Urobím si v zime kurz, no budem chodiť pískať, len keď sa mi bude dať časovo zladiť povinnosti,“ dodal.