Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Zomrel Marián Lipovský, známy Trnavčan z oblasti finančníctva a futbalu

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 18.11.2022, 07.00, Ján Král

Kamaráti na neho spomínajú ako na človeka, ktorý okolo seba šíril pozitívnu energiu.

Zomrel Marián Lipovský, známy Trnavčan z oblasti finančníctva a futbalu

Marián Lipovský. Foto: Archív FK Sokol Dolné Orešany

 

Trnavou sa vo štvrtok predpoludním začala šíriť smutná správa. Vo veku 41 rokov zomrel Marián Lipovský. Známy bol z finančníctva aj z futbalových trávnikov. Chytal v oblastnej súťaži za Dolné Orešany.


Zdravie mu podkopala zákerná choroba, ktorá nabrala rýchly spád. Ešte v závere septembra uverejnil na Instagrame status s fotografiou, na ktorej pôsobil šťastný a usmiaty.

 

Posledná fotografia, ktorú uverejnil Marián Lipovský na Instagrame.

 

 

„Na tejto fotke som ešte vôbec netušil, že mám v tele nádor. Niekedy vás život zastaví, aj keď vy máte iné plány. Veľa ľudí o svojich problémoch a situáciách nehovorí. Hanbia sa a majú strach, čo si o nich iní pomyslia. Aj ja som medzi takých ľudí patril, ale ľudia by mali vedieť, čím si človek prechádza, môžu sa poučiť z chýb ostatných a nemusia prežiť situáciu ako je tá moja. Viem, že mi budete priať veľa síl a skoré uzdravenie, ale skôr by som chcel, aby ste sa každý deň zamýšľali nad tým, čo v živote zmeniť, aby ste sa do tejto situácie nikdy nedostali,“ napísal vtedy Marián Lipovský.

 

V Trnave patril medzi známe postavy. Dbal na svoj vzhľad, chodieval elegantne oblečený, šíril okolo seba dobrú náladu. V zamestnaní bol úspešný, vypracoval sa na riaditeľskú pozíciu.


Hrával okresnú futsalovú ligu a vo futbale postupne chytal za Zeleneč, Špačince, Hornú Krupú, Borovú, Vysokú nad Kysucou a od marca 2017 za Dolné Orešany.

 

Momentka z jedného zo zimných sústredení Dolných Orešian.

 


Do aktuálnej sezóny už nezasiahol, naposledy hral súťažný duel ešte v jarnej časti predošlého futbalového ročníka.


„Majo bol vždy usmiaty a pozitívne naladený. Mohli sme cez polčas prehrávať rozdielom triedy a on chalanov burcoval a vravel im, že to ešte otočíme, prípadne po záverečnom hvizde rozhodcu povedal: Hlavy hore, nabudúce to vyjde! Po zápasoch ho bolieval chrbát, povedal však, že vždy ak bude treba, príde pomôcť,“ spomína na kamaráta a spoluhráča útočník Dolných Orešian Vladimír Kulíšek.


„Aj v náročných životných situáciách sa snažil nájsť niečo pozitívne. Dokázal to hádam na všetkom. Taký bol. A keď mu už ozaj niekto išiel na nervy, reagoval pre neho typickou hláškou: „Si príjemný..." Pred zápasom mával rituál, že sa rozcvičoval už v šatni na masážnom valci. Neraz aj počas príhovoru trénera. Po zápasoch zase dokázal stráviť rekordný čas v sprchách, z kúpeľne nevyšiel, kým nebol dokonale vyčesaný a upravený.“

 

Marián Lipovský (v čiernom) so spoluhráčmi z Dolných Orešian.

 


„Za mňa to bol super chalan - aj do partie, aj na vážnejšiu debatu, aj človek, ktorý miloval šport. Pracujem v Bratislave, v Trnave  tak trávim už minimum času. Majo mi však často zavolal, že je práve pracovne v hlavnom meste a že ma príde pozrieť. Dali sme vždy aspoň rýchlu kávu, prehodili zopár slov. Zostal som v šoku, keď sa ku mne dostala informácia, že svoj boj s chorobou prehral,“ zosmutnel Kulíšek.


Termín poslednej rozlúčky s Mariánom Lipovským zatiaľ nie je známy. 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda plug in hybrid
reklama