Vybojovali semifinále: Trnavské volejbalistky umocnili sezónu postupom v pohári

ŠPORT - Volejbal | 18.11.2022, 15.35, prispievatelia

Volejbalistky Hit UCM Trnava dosiahli fantastický úspech pre klub, keď sa po siedmich rokoch v extralige prvýkrát prebojovali do semifinále Niké Slovenského pohára žien. O postupe rozhodol stredajší odvetný zápas v Slovenskej Ľupči proti VK Pirane Brusno.

Vybojovali semifinále: Trnavské volejbalistky umocnili sezónu postupom v pohári

Tím Hit UCM po postupe do semifinále. Foto: Hit

Pred zápasom sa klub z Brusna posilnil o iránsku reprezentačnú blokárku Shekoufeh Safari a smečiarku Luciu Poláčikovú, ktorá v minulej sezóne pomohla k bronzu Novému Mestu nad Váhom.

Trnavčanky však vstupovali do zápasu odhodlane a dobre pripravené hlavným trénerom Rastislavom Filípkom a jeho realizačným tímom.

V prvom zápase zvíťazili v Trnave Hitky 3:1 a preto im v odvete stačil zisk 2 setov a teda aj prípadná prehra 2:3.

V prvom sete diváci videli od úvodu vyrovnaný priebeh. Obe družstvá si strážili servis a málo chybovali na útoku. V strede setu sa však domáce hráčky nedokázali presadiť proti obrane Trnavy a po ubránených loptách postupne Hit UCM získaval pred koncovkou setu náskok.

V závere setu Hitky potiahla kapitánka Ivana Povrazníková, keď získala rozhodujúce lopty a hostky tak vybojovali prvý set.

V druhom sete pokračovali Trnavčanky v koncentrovanom výkone, od úvodu si vypracovali náskok a nenechali domáce zmeniť tempo hry.

Brusnianky sa čím ďalej tým viac trápili so ziskom akéhokoľvek bodu a po dobre fungujúcej obrane hostky postupne pridávali body na svoj účet.

Trnavčanky vyhrávali už 22:17, ale tromi vlastnými chybami pomohli domácim, aby dotiahli rozdiel iba na dva body. Svojimi skúsenosťami a dôrazným zakončením útokov však opäť kapitánka Trnavy Povrazníková spečatila postup Trnavy do semifinále Slovenského pohára.

Hit UCM Trnava sa tak pridalo k družstvám VKP Bratislava, VK Slávia EU Bratislava a VK Nové Mesto nad Váhom, ktoré budú bojovať o trofej.

Do tretieho setu dal hlavný tréner Filípek priestor hráčkam z lavičky. Pod vedením kapitánky Petry Ritterovej (kadetka Hit Trnava) nastúpili na svoj prvý súťažný zápas v najvyššej domácej volejbalovej súťaži.

V treťom sete však mladé Trnavčanky bojovali s prílišným rešpektom a nerozcvičené nedokázali konkurovať Brusniankam, za ktoré nastúpili aj tri legionárky a hladko tretí set prehrali.

Kto však čakal podobný priebeh aj vo štvrtom sete, veľmi sa mýlil. Hitky sa zakúsli do súperiek a predvádzali jednu krásnu akciu za druhou. Výborne podávali, bránili a odvážne útočili, vďaka čomu si vypracovali náskok 20:10.

Na chvíľu sa domáce dostali späť do hry a dotiahli stav na rozdiel 5 bodov, ale záver patril famózne hrajúcim mladým Trnavčankám, ktoré sa tešili z víťazstva vo štvrtom sete a celkovo z výhry 3:1 v zápase.

Semifinále a finále Niké Slovenského pohára sa uskutoční 11. – 12. februára 2023 v Poprade, pričom o semifinálových dvojiciach rozhodne budúcotýždňový žreb.

Hráčky Hit UCM Trnava však veľa času na oslavy nemajú. Už v piatok 18. novembra privítajú v 9. kole Niké extraligy žien v domácom prostredí Project RD SVF – mladé reprezentantky, ktoré sú na 4. mieste tabuľky a sú tiež príjemným prekvapením súťaže.

Zápas sa začína o 19.00, hráčky Hit UCM Trnava pozývajú na zápas všetkých divákov a priaznivcov volejbalu.

Tento duel bude špecifický aj tým, že uzavrie prvú polovicu základnej časti súťažnej extraligovej sezóny 2022/23.

Druhým špecifikom je, že v zápase proti Trnave môže za družstvo RD SVF nastúpiť aj Viktória Ondrejková, ktorá je v RD na hosťovaní zo svojho domovského klubu Hit Trnava.

V piatok tak môže potrápiť v extralige ženy Hit UCM Trnava a na ďalší deň už za Hit nastúpi v rámci 1. lige junioriek v trnavskom družstve na zápas proti Leviciam.

NIKÉ SLOVENSKÝ POHÁR – ŽENY – 1.KOLO - ODVETY – STREDA:
VK PIRANE BRUSNO – HIT UCM TRNAVA 1:3 (-19, -21, 8, -17) – na zápasy 0:2
Rozhodovali: Porvazník a Holčík, 80 divákov.
VK PIRANE: Rešutíková 5, Nikolova 18, Safari 11, Kováčová 5, Poláčiková 9, Moroz 4, liberá T. Dlhošová a Patáková (Birčáková 1, M. Jančová 3). Tréner: L. Šmída.
HIT UCM: Sukovská 5, Sivičeková 1, Rosinská 4, Límová 5, Povrazníková 15, Konárová 11, liberá Poláčková a Pagáčová (Chovanová 8, Čerpáková 2, Tomčíková 4, Jánošíková 6, Ritterová 5). Tréner: R. Filípek.

Hráčky zápasu: Shekoufeh Safari (VK Pirane Brusno) – Alžbeta Pagáčová (Hit UCM Trnava)