Trnavské rybníky
reklama

Jesenní majstri! Trnavskí hádzanári po výhre v Bratislave zimujú na prvom mieste

ŠPORT - Hádzaná | 19.11.2022, 15.25, Ján Král

Trnavčania prezimujú na prvom mieste tabuľky s dvojbodovým náskokom pred Bratislavskou hádzanárskou akadémiou.

Jesenní majstri! Trnavskí hádzanári po výhre v Bratislave zimujú na prvom mieste

Trnavčanom pomohol k víťazstvu dobrým výkonom aj Marcel Baran. Foto: Ján Král

Púpavy pri aleji
reklama

 

Jesenní majstri! Hádzanári HBC Trnava zvládli zápas na ihrisku Bratislavskej hádzanárskej akadémie, kde dokázali otočiť nepriaznivo sa vyvíjajúce stretnutie a po výhre 32:28 si zaistili prvé miesto v tabuľke po polovici súťaže. 


V prvom polčase sa Trnavčanom nedarilo podľa predstáv, domáci im postupne odskočili na dva a do prestávky dokonca na štyri góly. Do kabín sa išlo za stavu 17:13.


Po zmene strán odskočili Bratislavčania dokonca už na šesť gólov, keď zvýšili na 19:13, Trnavčania však ukázali skvelú reakciu a do 38. minúty znížili na rozdiel jediného gólu na 19:18.

ŠUPA technika
reklama


Zlom v prospech HBC nastal v 49. minúte, keď Rumanov gól znamenal vedenie 23:22. Následne Laho a M. Baran ešte navýšili vedenie. Od tohto momentu už hostia zápas z rúk nepustili a napokon zvíťazili 32:28.


V stretnutí zažiaril s desiatimi gólmi Tomáš Laho, šesťkrát sa zapísal do listiny strelcov krídelník Marcel Baran. 


„V Bratislave hrajú dobrú hádzanú, o čom svedčí aj to, ako sú v tabuľke umiestnení. Predviedli to v prvom polčase. Nám zase vyšla druhá časť hry, kde sme dobre bránili, začali sme premieňať šance a ťažili sme z rýchlych protiútokov. Chalanom patrí vďaka, že sme to nevzdali a zabojovali,“ hodnotil Marcel Baran.


Rodený Cíferčan je hráčom extraligového Hlohovca, rozhodnutie vypomôcť v tejto sezóne Trnave si pochvaľuje.


„Chalani sú skvelí, v tíme je zábava a príjemná atmosféra. Početná divácka kulisa je motivujúca. Dúfam, že aj v odvetnej časti nadviažeme na výkony a dobré výsledky a ľudia budú do hľadiska naďalej chodiť v hojnom počte,“ pridal.

 

Tréner Vladimír Teplanský počas komunikácie s hráčmi. Foto: Ján Král

 


Stretnutie v Bratislave sa hralo v sobotu už o 9:00, trnavskí hráči vyrážali do dejiska o 6:45, museli si teda privstať akoby šli na pracovnú šichtu.


„V prvom polčase sme dobre začali, bolo to vyrovnané, no po deviatej minúte sme urobili chyby a pustili súpera do vedenia. Pribrzdilo nás aj prísne vylúčenie Ľuboša Mančušku. V druhom polčase sme zmenili systém obrany, chlapci si vstúpili do seba a plnili do bodky, čo sme sa dohodli v šatni. Veľmi dobre sme bránili a vyšli nám rýchle protiútoky, ktoré Marcel Baran gólovo zakončil. V útoku sme sa vyvarovali technických chýb, zlých prihrávok a premieňali sme šance, čo nám v prvom polčase chýbalo,“ poskytol svoj pohľad na stretnutie trnavský tréner Vladimír Teplanský.


Trnavčania zimujú na prvom mieste tabuľky s dvojbodovým náskokom práve pred Bratislavskou hádzanárskou akadémiou.

 

V tabuľke majú plný počet 18 bodov, keďže aj remízu so Záhorákmi neskôr kontumovali v prospech Trnavy pre neoprávnený štart hráča súpera.

 

Odvetnú časť začnú duelom s Dunajskou Stredou, ktorý sa bude hrať v nedeľu 26. februára o 10:30, teda v čase ktorý sa aj historicky viaže k trnavskej hádzanej.


„Prvenstvo po jeseni hreje pri srdci, teší nás bodový zisk aj fanúšikovské zázemie. Na domáci duel s Vajnormi prišlo tisíc divákov, ľudia ukázali, že im hádzaná chýba. Očakávali sme, že príde viac ľudí ale zaplnená hala nás milo prekvapila. Chlapci robia hádzanú pre zábavu a pre divákov a toto bola najlepšia odmena,“ dodal Teplanský.

 

 

Bratislavská hádzanárská akadémia – HBC Trnava 28:32 (17:13)
HBC: Augustín, Kosák – Govedarica, Mančuška 2, Veres 2, Chudý, Bočkay 4, K. Baran 1, Laho 10, Benczy, Dudžák, Mokryš, Mikovic 2, Ruman 4, M. Baran 6, Djordjevič 1. Tréner: Teplanský.
Pokutové hody: 1/1 – 5/4. Vylúčení: 8 – 8, ČK: Mráz, Tribula – Mančuška. Diváci: 60

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama