Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Cífer kaštieľ nekúpi, zhodli sa poslanci

AKTUALITY - Región | 22.9.2011, 15.34, Darina Kvetanová

CÍFER - Poslanci obecného zastupiteľstva na dnešnom zasadnutí oznámia občanom definitívne rozhodnutie ohľadom malého kaštieľa v Cíferi. Obec ho od jeho majiteľky neodkúpi.

Cífer kaštieľ nekúpi, zhodli sa poslanci

Historickú pamiatku na predaj samospráve ponúkla bývalá hovorkyňa Fondu národného majetku Tatiana Lesayová. Požadovala za ňu 232-tisíc eur. Tým by sa však investícia do kaštieľa pre obec neskončila, pamiatka potrebuje komplexnú rekonštrukciu, do najzákladnejších úprav by tak Obec musela investovať približne 500-tisíc eur.
Poslanci a starosta sa pôvodne ku kúpe stavali pozitívne, v kaštieli by si vedeli predstaviť múzeum, priestor pre knižnicu, reprezentačnú miestnosť a reštauráciu. Za odkúpenie boli i mnohí obyvatelia Cífera, Obec k tejto veci zorganizovala verejné prerokovanie.

reklama

Pre nedostatok peňazí sa však včera poslanci a starosta zhodli, že kúpa pamiatky by bola pre Obec momentálne riskantná. "Ak bude ponuka aktuálna aj o rok a finančná situácia bude pozitívnejšia, zvážime kúpu opäť. Momentálne je to však pre nás definitívne uzavreté," objasnil starosta Cífera Maroš Sagan.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2021 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda - bonus 2021
reklama