Trnavské rybníky
reklama

Čo s prázdnymi stenami? Tipy ako skrášliť domácnosť

AKTUALITY - Firmy | 21.11.2022, 09.50, reklamný článok

Máte pocit, že vaša domácnosť je smutná, bez života a bez elánu? Na vine nemusí byť zariadenie, ktoré doma máte. Zamerajte sa na prázdne steny a dodajte im ten správny moderný a svieži šmrnc. V prípade, že chcete steny detskej izby, obývačky alebo spálne trochu osviežiť, prinášame vám niekoľko tipov, ako na to.

Čo s prázdnymi stenami? Tipy ako skrášliť domácnosť

Medzi najtradičnejšie ozdoby stien v interiéri nepochybne patria obrazy. Foto: Nostre.sk


Zelene nikdy nie je dosť

Ako do interiéru dostať ešte viac energie? Izbovým rastlinám sa to určite podarí. Živé rastliny sú alfou a omegou modernej a útulnej domácnosti. Vyberte si z množstva druhov, ktoré trh s kvetinami ponúka.

 

V niektorých domácnostiach prevládajú stálozelené rastliny, napríklad monstery, či brečtany, v iných uprednostňujú kvitnúce druhy, ktoré domácnosť rozžiaria a spestria všetkými farbami dúhy.

 

Keďže sa snažíte zaplniť prázdne steny, zamerajte sa na izbové rastliny, ktoré pekne vyniknú na poličkách a v rôznych miestnostiach, do ktorých ich zavesíte.

 

Obľúbeným trendom sú popínavé rastliny, ktorých listy a kvety ladne visia z už spomínaných poličiek, prípadne vkusne obopínajú rámčeky fotografií či iné dekorácie, ktoré sa na poličkách nachádzajú.

 

Izbové kvety sú alfou omegou modernej a útulnej domácnosti. Foto: Nostre.sk

 

 

Aj umenie má v domácnosti svoje miesto

Medzi najtradičnejšie ozdoby stien v interiéri nepochybne patria obrazy. Hovoríme o dekorácii, ktorá môže byť lacná a napriek tomu vyzerá vkusne, ale môže to byť aj umelecké dielo známeho maliara, ktorého hodnota je nevyčísliteľná.

 

V prípade, že zvolíte tento druh dekorácie, prispôsobte ju zariadeniu, ktoré už doma máte. Obraz nemá byť gýčový a k ostatným doplnkom by mal zapadať tak, aby vytváral harmóniu s okolitým svetlom.

 

Ďalšou možnosťou je nechať vyniknúť skulptúru obrazu a jeho inakosť, ktorú do okolia pekne zapracujete. Na stene veľmi dobre vyniknú abstraktné obrazy, ale aj obrazy kvety.

 

Na stene veľmi dobre vyniknú abstraktné obrazy, alebo aj obrazy kvetov. Foto: Nostre.sk

 

 

Zrkadlá patria do moderných interiérov

Sledujete aktuálne trendy vo svete bývania? Ak áno, zrkadlá, ktoré sa v posledných mesiacoch stali „must have“ dekoráciou na stenách, vašej domácnosti určite nechýbajú.


Mnohí sa mylne domnievajú, že zrkadlá majú len estetickú funkciu. Zrkadlá výborne zachytávajú svetlo a tým opticky zväčšujú interiér. Dokážu vkusne ozdobiť akúkoľvek stenu a hodia sa naozaj kamkoľvek. Stačí si vybrať správne prevedenie, ktoré do vašej domácnosti dokonale zapadne.

 

Kým v minimalistických interiéroch lepšie vyniknú guľaté zrkadlá s dreveným rámom, vo vintage alebo anglicky ladených domácnostiach najviac vyniknú honosne pôsobiace kovové rámy zrkadiel.

 


Bohatý je ten, kto má veľkú knižnicu

Prázdne steny v interiéri môžete zamaskovať aj inak. Nevsádzajte len na vyššie spomenuté tradičné dekorácie. Knihy, ktoré poukladáte na police a priestranné knižnice, do ktorých poriadne zainvestujete, obývaciu izbu alebo pracovňu zútulnia ešte viac.

 

Knihy ako také môžeme vnímať ako dekoráciu so sekundárnym účinkom. Nie sú len bytovým doplnkom, ktorý zdokonaľuje váš domov. Sú zdrojom oddychu a zábavy.

 

Tým že ukážete knihy svetu, ukážete aj to, akým bohatým človekom ste. Hovorí sa predsa, že bohatý je ten, kto má veľkú knižnicu, nie ten, kto má veľký televízor.

 

Investujete do priestranných knižníc, ktoré ešte viac zútulnia obývačku či pracovňu. Foto: Nostre.sk

 

 

Keď tradičné dekorácie na stenu nie sú podľa vášho gusta

Nájdu sa medzi nami aj jedinci, ktorí by chceli prázdne steny ozdobiť inak. Nepatria k zástancom klasických poličiek, fotografií, obrazov, prípadne veľkého množstva zelene. Hľadajú niečo netradičné, niečo s čím sa nestretávame na každom kroku.

 

Jednu z možností, ako svoju domácnosť odlíšiť od ostatných, predstavujú tapety. Nikde nie je napísané, že na prázdne steny musíte zavesiť bytové doplnky rôzneho charakteru.

 

Tapety steny ozdobia tiež. Stačí nájsť motív, ktorý je výraznejší a ktorý stenu krásne zaplní bez toho, aby na nej visela polička alebo akákoľvek iná dekorácia. 

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama