Trnavské rybníky
reklama

Spartak bude v zime hľadať posilu do útoku, jeden adept je už na skúške

ŠPORT - Futbal - Spartak | 22.11.2022, 16.18, Ján Král

Spartak vo štvrtok od 18:30 uzavrie dohrávkou s Michalovcami jesenný fortunaligový program. Následne už od piatka naskočí do Zimnej Tipsport ligy. S trénerom Spartaka Michalom Gašparíkom sme hovorili o aktuálnych témach aj o tom, čo na klub čaká v zimnej prestávke.

Spartak bude v zime hľadať posilu do útoku, jeden adept je už na skúške

Tréner Spartaka Michal Gašparík. Foto: Lukáš Grinaj

Púpavy pri aleji
reklama

 

Vo štvrtok vás čaká súboj s Michalovcami. Uskutoční sa trinásť dní od posledného ligového stretnutia so Skalicou. Ako ste tento čas využili?
- Trochu sme si oddýchli, mali sme aj dvojdňové voľno. Mužstvo sa dávalo dokopy zdravotne. V novom mikrocykle sa chystáme na posledný zápas s Michalovcami. V rámci väčšieho priestoru sme zobrali na tréning aj mladých chlapcov z mládežníckych kategórií. Išlo pre nich o odmenu, za dobrý prístup k povinnostiam dostali príležitosť zatrénovať si s hráčmi A-tímu.

 

 

Smerom k duelu s Michalovcami vychádzate z poznatkov z nedávneho pohárového duelu alebo očakávate od súpera úplne niečo iné?
- Vychádzame z posledného zápasu, aj keď súper v ňom niektorých hráčov šetril a rotoval zostavu. Mnohé veci sa však u nich nemenia a budú sa objavovať aj v ligovom zápase. Analyzujeme teda hlavne posledný vzájomný duel, ktorý ukázal, že Michalovce majú kvalitu smerom dopredu. Nemôžeme si dovoliť spraviť individuálne chyby, akých sme sa dopustili v pohári. Väčšinu stretnutia sme mali pod kontrolou, zrážali nás všaj chyby jednotlivcov. Na tom musíme pracovať. Čo sa týka ofenzívnej stránky, výkon bol v poriadku, mali sme viacero akcií i nedotiahnutých šancí, ktoré mohli skončiť gólom. Nemôžeme ale doma dvakrát inkasovať.

 

 

Duel so Skalicou nedohrali Mikovič ani Ristovski, duel vynechali aj Bukata, Paur a Štefánik. Budú k dispozícii na štvrtok?
- Milan Ristovski má zlomeninu kostičky na prste nohy. Išiel na reprezentačný zraz, ale zostal napokon doma v Macedónsku. Pre neho sa jeseň skončila, mimo hry bude približne mesiac, naskočí až do zimnej prípravy. Ostatní chalani sa uzdravujú, uvidíme, kto bude schopný naskočiť do zápasu. Maródka sa zmenšila a máme viac alternatív. Tumma začal tiež trénovať. 

ŠUPA technika
reklama

 

 

Vo Fortuna lige obsadíte tretie miesto bez ohľadu na to, ako dopadne zápas s Michalovcami. Ako ste spokojní s jesennou časťou v podaní vášho tímu?
- Je ťažké zopakovať, čo sa podarilo pred rokom, kde sme išli až nad očakávania. Vtedy som si to vyhodnotil, že sme zaberali na 120 percent. Pokiaľ zvládneme posledný zápas s Michalovcami, môžeme byť spokojní. Samozrejme, mohlo to byť aj lepšie. Nevychádzali nám niektoré domáce duely. Vonku máme výborné výsledky, na vlastnom ihrisku sme hlavne v úvode sezóny viackrát zakopli. Keby sme tie body mali, boli by sme ešte o trochu bližšie Slovana a držali sa Dunajskej Stredy.

 

 

Budete v zime žiadať posilnenie tímu? Viete už prípadne o nejakom odchode?
- Na toto si nechávame priestor po poslednom zápase, na ktorý sa ešte chceme sústrediť. Určite by som chcel ako tréner skvalitniť a oživiť mužstvo na pozíciách, ktoré nám nefungovali. Týka sa to hlavne útoku. Na to, aké máme výsledky, sezónu potiahli hlavne hráči z iných formácií. Nenašli sme vyložene gólového hráča, čo je chyba. Keby sme takého v tíme mali, verím, že by sme dosiahli aj viac bodov. Slovan, DAC či Podbrezová majú hráčov s väčším počtom gólom, my sme takého útočníka nemali. Preto sa týmto smerom budeme uberať v prestupovom období.

 

 

S mužstvom už trénujú aj Olejník, ktorý hosťoval v Myjave a po anabáze v Trebišove Ikugar. V akom stave prišli?
- Určite sa výkonnostne posunuli dopredu, keďže pravidelne hrávali a dávali góly. Dosiahli solídne čísla. Ukázali, že kvalitu majú a v druhej lige sa nestratili. Chceme ich teraz vidieť medzi našimi hráčmi, v tréningovej konfrontácii aj prípravných zápasoch Zimnej Tipsport ligy. Samuel Benovič je zranený, inak by sa k nám tiež pripojil.

 

Jakub Paur mal po tomto páde v pohárovom zápase s Michalovcami problémy s chrbtom. Jeho štart vo štvrtok je otázny. Foto: Lukáš Grinaj

 

 

Vo štvrtok večer hráte s Michalovcami a hneď následne už v piatok predpoludním Tipsport ligu proti Brnu. Ako vyriešite zostavu?
- Tým, že sa dohrávka posunula na neskôr, vznikol nám časový problém, že sú tieto zápasy blízko seba. Vyriešime to tak, že proti Brnu nastúpia hráči, ktorí nebudú mať zásadné vyťaženie proti Michalovciam. 

 

 

Predstavia sa v Tipsport lige v trnavskom drese okrem Ikugara a Olejníka aj iní hráči, ktorí neboli v kádri počas jesene?
- Máme na skusoch 22-ročného Jibrila Abubakara, ktorý v Európe začínal v mládežníckom tíme dánskeho Midtjyllandu a hrával aj za islanský Akureyri a nórsky HamKam. Ide o vysokého, takmer dvojmetrového útočníka z Nigérie. Naposledy bol bez klubu, má veľké tréningové manko, pripravoval sa individuálne. V jeho prípade ešte uvidíme, nechávame to plynúť. Chceme ho pár dní vidieť. Teraz nevieme, či sa nám podarí ešte niekoho priniesť do procesu, alebo prípadne až v januári. Zároveň plánujeme vytiahnuť aj z našej vlastnej devätnástky dvoch - troch najšikovnejších hráčov do prípravy A-tímu, aby postupne naberali skúsenosti medzi mužmi.

 

Príležitosť zatrénovať si s A-tímom už dostali aj talentovaní mladíci zo žiackej kategórie U14 Tomáš Zemko, Šimon Ševčík a Dominik Furek. Na fotografii s Abdulrahmanom Taiwom. Foto: Lukáš Grinaj

 

 

Je pre vás termín Tipsport ligy teraz v závere jesene lepší, alebo by ste preferovali januárové obdobie ako pred rokom?
- Rozhodol som sa, že nedáme hráčom po poslednom kole voľno. Mali by ho príliš dlhé, tieto zápasy mne ako trénerovi padnú vhod, nebude to len o tréningu, ale hráči dostanú aj zápasové spestrenie. Kvitujem to, navyše, v januári by až toľko času nebolo.

 

 

Aký program vás čaká v zimnej príprave?
- Trénujeme až do 10. decembra, ďalších päť dní majú hráči individuálne plány, až potom nastúpia na dovolenky. S prípravou začíname 5. januára. Absolvujeme dve sústredenia na Malte. Prvé od 10. do 20. januára, v rámci ktorého zohráme aj tri stretnutia Tipsport Cup-u. Minulý rok sme na Malte hrali s Aalborgom, ktorý nás teraz pozval na prípravný zápas a uhradia nám celý týždeň sústredenia. Využili sme to, takže po týždni v domácom prostredí pôjdeme znova na týždeň na Maltu. Doma nás už bude čakať iba generálka na ligu s rakúskym Hartbergom.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX
reklama