Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Zvyšujú výkon, znižujú únavu: Nápoje a tyčinky 3XP pomáhajú zdravému vývinu

ŠPORT - Ostatné športy | 23.11.2022, 17.39, reklamný článok

Športujete? Profesionálne, výkonnostne či len rekreačne? Pre svoje telo robíte neoceniteľnú službu! Nezabúdajte však, že pri pohybe zároveň spaľujete nielen prebytočné tuky a kalórie ale aj minerály, vitamíny a stopové prvky, ktoré telo pre svoje zdravé fungovanie nevyhnutne potrebuje.

Zvyšujú výkon, znižujú únavu: Nápoje a tyčinky 3XP pomáhajú zdravému vývinu

 

Pri dopĺňaní pre zdravie užitočných prvkov odporúčajú odborníci nielen vyváženú stravu ale aj jej doplnky. I preto vyvinul odborný tím v spolupráci s uznávaným športovým lekárom Pavlom Malovičom iontové nápoje a proteínové tyčinky 3XP.


Novinka si získava na trhu čoraz výraznejšie postavenie, medzi pravidelných odberateľov už patrí viacero vrcholových slovenských športovcov vrátane futbalových reprezentantov


Nápoje sú podľa zloženia rozdelené na bežnú dennú spotrebu pred ľahkým výkonom, na nápoje počas výkonu a na regeneračný nápoj po výkone.

 

 

Vyvinuté špeciálne pre mládežnícke kategórie

Navyše, tieto ionťáky vyvinuli nielen pre dospelých, vytvorili aj špeciálne zložené druhy pre deti


„V praxi som už piate desaťročie. Doposiaľ som sa nestretol s takými iontovými nápojmi, aby vyhovovali aj pre detský organizmus. Nápoje, ktoré sú na trhu, nie sú úplne vhodné pre nižšie ročníky. Kým som sa snažil diskutovať o tom s inými odborníkmi, vraveli, že to treba iba viac riediť. Ale to sa nedá. Dieťa nie je malý dospelý, potrebuje nápoj, ktorý je určený pre jeho vekovú skupinu. Pre deti do 11 rokov sa to dá dobre nastaviť. Kľúčová otázka je pri hormonálnych zmenách vo veku od 12 do 15 rokov a medzi 16. a 19. rokom veku. Preto si myslím, že najvhodnejším spôsobom je urobiť cielený iontový nápoj,“ hovorí Pavel Malovič.

 

 

„Možno to nebolo doposiaľ k dispozícii preto, že tieto nápoje nie sú primárne komerčná záležitosť, ale slúžia pre zdravie. Pomocou iontového nápoja 3XP vieme zaručiť, že dieťa bude zdravé a v rámci fyzických možností nebude unavené,“ dodáva odborník.


Ako už Malovič naznačil, v každom veku je dôležité pre organizmus niečo iné. Vo veku od 6 do 11 rokov pomáhajú 3XP produkty vyživovať kosti, svaly, šľachy a kĺby. 


Vo veku od 12 do 15 rokov sa vďaka nápojom reflektuje na hormonálne zmeny v organizme.

 

Od 16 do 19 rokov výživa z nápojov blahodarne vplýva pri ukončení rastových štrbín.

 


Zdravé a plné energie

Dospelým zase pomáhajú svojím zdravým energetickým obsahom zvýšiť a udržať športovú výkonnosť a u seniorov v dôchodkovom veku pomáhajú udržať pružnosť oporného a hybného systému.


„Červený nápoj počas výkonu je v skratke ideálny na zvýšenie výkonu a zníženie únavy, ktorá prichádza so záťažou. V podstate sa dá hovoriť o prvom zdravom energetickom nápoji, ktorý neobsahuje kofeín ani taurín. Veľmi dôležitú úlohu tu zohráva extrakt z červenej repy,“ vysvetľuje Vojtech Žitný, konateľ spoločnosti a futbalový tréner dlhodobo pracujúci s mládežníckymi kategóriami.


„Nápoje neobsahujú rafinované cukry, chránia teda tiež pred zubným kazom. Zároveň vďaka svojmu komplexnému zloženiu eliminujú hlad, keďže obsahujú približne 30 aktívnych látok a tie telo dokonale vyživia,“ dodáva Žitný.


Všetky iontové nápoje sú k dispozícii na e-shope www.3xp.sk formou fľašovania, zakúpiť si je však možné aj sirupy a podľa inštrukcií si nápoje pripraviť vo vlastnej réžii. Výhodou tohto postupu je nižšia cena.


Viac o produktoch 3XP sa dozviete aj na sociálnych sieťach:
www.facebook.com/3XPiontovenapoje
www.instagram.com/3xp.iontove_napoje/
www.youtube.com/@3xp817

 

Charakteristika nápojov

Biely nápoj – pred výkonom
Má citrónovú príchuť, udržiava sviežosť a energetický potenciál. Optimalizuje vnútorné prostredie organizmu a prípravu na možné fyzické aj psychické zaťaženie a koncentráciu.

 

Červený nápoj – počas výkonu
Má príchuť maliny, priebežne dopĺňa stratené vitamíny, minerály a stopové prvky s dôrazom na koncentráciu tria „mozgových poštárov“ (L-tryptofán, vitamín B6 a niacín), ktorí optimalizujú koncentráciu v kľúčových situáciách a zlepšujú rekondíciu psychiky. Nápoj zároveň posilňuje činnosť srdca ako čerpadla pre požadovaný výkon.

 

Čierny nápoj – po výkone
Nápoj pomarančovej chute pozitívne pôsobí na komplexnú regeneráciu organizmu. Zlepšuje prietok krvi unavenými svalmi, čo pôsobí relaxačne na fyzický aj psychický komfort. Napomáha vyplavovaniu odpadových produktov po záťaži. Dodáva energiu unavenému srdcu a zlepšuje ventilačné funkcie. Pozitívne vplýva na hlboký spánok.

 


Keď máte chuť sa zahryznúť

Okrem iontových nápojov vyvinuli pod značkou 3XP aj proteínové tyčinky. Pre organizmus sú zdrojom makronutrientov ako sú bielkoviny, tuky a cukry.

 

K dispozícii sú opäť v dvoch druhoch pre deti aj dospelých. Rozdiel je v gramáži, ktorá je potrebná pre organizmus.


Proteínová tyčinka Energia v červenom obale sa konzumuje 90 minút pred výkonom, zvyšuje výkonnosť a znižuje pocit únavy.


Tyčinka v čiernom obale Regenerácia slúži po výkone na komplexnú regeneráciu oporného a hybného systému. 

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda plug in hybrid
reklama