Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

V Malom Berlíne bude diskusia venovaná hradom a hradbám v Trnave a okolí

AKTUALITY - Trnava | 23.11.2022, 14.05, prispievatelia

V Trnave sa začína cyklus diskusií o súčasných výzvach v architektúre.

V Malom Berlíne bude diskusia venovaná hradom a hradbám v Trnave a okolí

Hrad pri Dobrej Vode. Foto: organizátori akcie

reklama

 

Kultúrne centrum Malý Berlín už v pondelok 28. novembra o 19.00 otvorí novú sériu diskusií z  oblastí architektúry a pamiatkárstva.

 

Do prvej diskusie z cyklu O architektúre osobne (s), ktorá bude venovaná trnavským hradbám, prijali pozvanie Peter Grznár a Kamil Nováčik.


V prvej časti sa moderátor Miroslav Beňák, ktorého môžete poznať z minulých prednášok o architektúre v Malom Berlíne, bude venovať hradom a hradbám v Trnave a ich okolí.

reklama

 

S hosťami bude diskutovať najmä o ich zachovaní. Aj zdanlivo „mŕtva“ a často zanikajúca architektúra zrúcanín totiž prekvapivo žije radom aktivít na ich záchranu. Mnohokrát takmer neviditeľných, o to však premyslenejších.


Prvý hosť, Peter Grznár, pracuje ako archeológ a pamiatkár. Skúmal aj trnavské hradby, aktuálne pracuje pre Krajský pamiatkový úrad. Na starosti má metodiku obnov hradov a mestských opevnení – a to nielen v Trnave a okolí, ale aj na Záhorí.


Druhý hosť, Kamil Nováčik, je bývalý kastelán, religionista a remeselník pracujúci v oblasti obnovy torzálnej architektúry. Pôsobil ako kastelán na hrade v Cimburku u Koryčan a zámku v Bučoviciach a podieľal sa na fyzickej obnove viacerých slovenských hradov.

 

Diskusia sa bude konať v kultúrnom centre Malý Berlín, ktoré sídli na Štefánikovej 4 v Trnave.

 

Vstupné je 2 eurá, lístky sa dajú kúpiť v predpredaji na webe www.malyberlin.sk.


Podujatie z verejných zdrojov podporili Mesto Trnava a Fond na podporu umenia. Chod centra podporuje Trnavský samosprávny kraj a Nádvorie. Mediálnymi partnermi centra sú trnavskyhlas.sk, trnava-live.sk, Trnavské rádio a Trnavsko.

 

(TS)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda plug in hybrid
reklama