Trnavské rybníky
reklama

Spartak sa dohodol s Dobrivojom Rusovom na predĺžení zmluvy

ŠPORT - Futbal - Spartak | 24.11.2022, 07.00, Ján Král

Návrat do tréningu odhaduje na koniec januára, rozhodujúce slovo ale budú mať lekári.

Spartak sa dohodol s Dobrivojom Rusovom na predĺžení zmluvy

Dobrivoj Rusov. Foto: Lukáš Grinaj

Púpavy pri aleji
reklama

 

Dobrivoj Rusov bude pokračovať v kariére v trnavskom Spartaku. S klubom sa dohodol na predĺžení zmluvy do konca sezóny 2023/24.


Dvadsaťdeväťročný brankár je dlhodobo na listine zranených. V marci 2021 si vážne zranil väzy v kolene, musel absolvovať operáciu a do ligového duelu sa vrátil približne po trinástich mesiacoch.

 

Odchytal však iba jeden proti Slovanu (0:1) a v apríli 2022 si na tréningu nezavinene opäť zranil rovnaké koleno. 

ŠUPA technika
reklama


„Vždy som hovoril, že chcem byť v Spartaku čo najdlhšie. Momentálne prechádzam obdobím, ktoré nie je vôbec jednoduché, až hraničné, takže je to pre mňa taká silná vzpruha, že klub mi stále dôveruje. Dalo mi to veľa motivácie do ďalšej práce a verím v to, že príde deň, keď budem konečne zdravý a dôveru mu splatím,“ vyznal sa Dobrivoj Rusov.


Po druhom zranení sa už rozhodol pre operáciu v Rakúsku a momentálne sa doliečuje. Rehabilituje v Banskej Bystrici.


„Mám necelých šesť a pol mesiaca od operácie. Už som vo fáze, že dostávam v silovom tréningu dosť zabrať. Stále nemôžem kopať do lopty, ani sám osobne ešte nechcem a nerobím ani zmeny smerov, na to je ešte čas. Už však skáčem, dopadám na nohu. Všetko sa bude odvíjať od toho, čo povie lekár, čaká ma o týždeň kontrola v Innsbrucku. Podstúpim magnetickú rezonanciu, kde doktor pozrie, ako je sval zahojený. Oficiálna verzia hovorí, že väz by sa mal hojiť deväť mesiacov a potom by mohol byť športovec v plnej záťaži. Viem aj o prípadoch, keď lekár dal zelenú až po 11 mesiacoch. Zatiaľ to vyzerá s návratom do tréningu na koniec januára, ale nechám rozhodnutie na doktora, mám k nemu plnú dôveru, budem mu veriť,“ dodal Rusov.

 

„Všetci v klube sme presvedčení, že Dobo sa vráti do bránky a opäť bude oporou tímu. Vidno, že robí pre to maximum. Našou prioritou bolo predĺžiť s ním spoluprácu aj preto, že ide o dôležitú postavu kabíny, ktorá má klubu, čo ponúknuť aj po osobnostnej stránke. Zároveň sme ho chceli podporiť aj v čase ťažkého zranenia,“ povedal prezident Spartaka Peter Macho.

 

Vo štvrtkovom stretnutí Spartaka s Michalovcami bude Rusov mužstvo podporovať z tribúny. Stretnutie má výkop na Štadióne Antona Malatinského o 18:30.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX
reklama