Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Najväčšiu potravinovú zbierku podporia aj futbalisti Spartaka

AKTUALITY - Trnava | 24.11.2022, 11.12, prispievatelia

Futbalisti Spartaka Trnava urobili medzi sebou finančnú zbierku, za ktorú nakúpia potraviny a drogériu pre charitu.

Najväčšiu potravinovú zbierku podporia aj futbalisti Spartaka

Ilustračné foto: TTSK

reklama

 

Nakupovanie potravín môžu ľudia v týchto dňoch spojiť s pomocou pre núdznych. Najväčšiu potravinovú zbierku na Slovensku organizuje Tesco v spolupráci so Slovenskou katolíckou charitou a ďalšími štyrmi organizáciami.

 

Na predajniach obchodného reťazca prebieha od štvrtka 24. novembra do nedele 27. novembra, verejnosť do nej môže prispieť aj online, a to až do 23. decembra.

 

Ide o jej desiaty ročník, na čo upozornia v niektorých prevádzkach aj zlaté balóny s jubilejnou desiatkou. 

reklama


Do potravinovej zbierky sa môže zapojiť každý bez ohľadu na veľkosť podarovaného nákupu. Pre tých, ktorí nevedia čím majú prispieť, budú pripravené vzorové balíčky potravín v rozličnej hodnote.

 

Vítané sú strukoviny, cestoviny, ryža, káva, čaj, med či instantné ale aj hygienické potreby, ktoré bežne využíva každý človek, ako aj plienky a ďalšie hygienické potreby pre deti.

 

Darovanie potravín je jednoduché – stačí ich po zakúpení odovzdať na vyznačené miesto za pokladničnou zónou alebo priamo do stánku, v ktorom čakajú zamestnanci a dobrovoľníci charity.


Vlani sa podarilo vyzbierať 89 ton potravín. Charita nimi podporuje ľudí v nepriaznivej sociálnej situácii a pomáha aj vo viac ako tristo zariadeniach pre opustené a zdravotne hendikepované deti, týrané ženy, osamelých či nevládnych seniorov.

 

Vďaka potravinovej zbierke vydáva Trnavská arcidiecézna charita potravinovú pomoc rodinám a jednotlivcom v núdzi, pomáha rodinám a obetiam domáceho násilia v Centre pomoci človeku v Piešťanoch a pripravuje raňajky pre ľudí bez domova v Centre pomoci človeku v Trnave.

 

Prostredníctvom farských charít distribuuje túto pomoc aj na juhu a severe arcidiecézy a podporuje nimi aj ľudí z Ukrajiny, ktorí našli dočasné útočisko v Trnave a okolí. 

 

Do potravinovej zbierky sa zapoja aj futbalisti Spartaka Trnava, ktorí spoločne vyzbierali obnos peňazí. Na čele s kapitánom Martinom Mikovičom nakúpia v piatok popoludní potraviny a drogériu a osobne ich odovzdajú na predajni v Trnave.

 

Inšpirovať k takejto pomoci  chcú aj fanúšikov a ďalšiu verejnosť.


„Veríme, že aj v dnešných, ťažkých časoch sa nájde dosť ľudí, ktorí radi pomôžu a zo svojich finančných prostriedkov darujú potraviny tým, ktorí nemajú to šťastie zadovážiť si ich sami,“ hovorí riaditeľ Trnavskej arcidiecéznej charity Miroslav Dzurech.

 

Z roka na rok podľa neho stúpa počet ľudí, ktorí sú odkázaní na potravinovú pomoc. „Do skupiny ľudí, ktorým pomáhame, pribúdajú aj ľudia s vyšším vzdelaním, nie sú to už len ľudia bez domova či ľudia odkázaní na sociálne dávky. Každá pomoc sa preto ráta,“ objasňuje Miroslav Dzurech.


Viac informácií o Tesco zbierke nájdete TU.

 

(TS)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda plug in hybrid
reklama