Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Spartak má istotu prvej šestky, Mikovič si Zimnú Tipsport ligu nezahrá

ŠPORT - Futbal - Spartak | 25.11.2022, 06.00, Ján Král

Tréner Spartaka mohol dať proti Michalovciam príležitosť aj hráčom zo širšieho kádra, zápas bol pomerne rýchlo rozhodnutý.

Spartak má istotu prvej šestky, Mikovič si Zimnú Tipsport ligu nezahrá

Pri lopte Lukáš Štetina. Foto: Spartak Trnava / Lukáš Grinaj

3XP proteínové tyčinky
reklama

 

Po zimnej prestávke sa budú hrať ešte štyri kolá základnej časti Fortuna ligy, Spartak Trnava však už má istotu účasti v prvej šestke v nadstavbe.

 

Matematicky si svoju príslušnosť v skupine, ktorá si to rozdá o ligový titul, zaistil štvrtkovým víťazstvom nad Michalovcami. V dohrávke 16. kola zdolal východniarov suverénne 4:1.


„Zápas bol v našej réžii, Michalovce sme do veľkých šancí nepúšťali. Z našej strany to bol dobrý výkon a ukázali sme aj kvalitu,“ hodnotil stretnutie stopér Spartaka Lukáš Štetina.

reklama


Tréner Michal Gašparík ho cez polčas vystriedal, miesto uvoľnil Ujlakymu. Vtedy už Trnavčania viedli trojgólovým rozdielom a zápas pevne držali v rukách.

 

Vznikol tak priestor dať šancu aj hráčom z lavičky, navyše, Štetina, rovnako ako Savvidis, ktorý išiel dole po hodine hry, má štyri žlté karty. Trnavský kouč Michal Gašparík sa chcel vyhnúť tomu, aby dostali piatu, po ktorej nasleduje dištanc.


Pošetril tak opory tímu. Štetina sa po svojom letnom príchode postupne stal základným pilierom trnavskej obrany. Výraznou mierou prispel k tomu, že červeno-čierni prezimujú na treťom mieste. 


„Keď sa spätne obzriem, odohrali sme zápasy, ktoré mohli dopadnúť lepšie, inde sme mali aj šťastie. Chceme sa čo najviac držať Slovana a Dunajskej Stredy. Čiastočná spokojnosť vládne, ale máme čo zlepšovať,“ zhodnotil jesennú časť Štetina.


V podobnom duchu sa k trnavskej jeseni vyjadril aj tréner Gašparík: „Nemali sme dobrý vstup do ligy, keď sme hrali prvé štyri zápasy doma a postrácali sme body. Potom sme už dosahovali konštantnú výkonnosť, dobrí sme boli vonku, doma to trochu drhlo, napokon sme ale spravili dôležité body aj na vlastnom ihrisku. Bodová spokojnosť je, mohlo to byť aj lepšie, ale veľa ťažkých stretnutí sme zvládli trojbodovo, takže myslím, že je to ako celok v poriadku.“

 

 

Strelec dvoch trnavských gólov Erik Daniel. Foto: Spartak Trnava / Lukáš Grinaj

 


V zápase s Michalovcami zaujal trnavský kouč striedaniami. Dve čerstvé sily poslal na trávnik už cez polčas, kvótu striedaní vyčerpal ďalšou hromadnou zmenou v 59. minúte. 


Andeli dokonca dohrávali v strede zálohy s vyložene ofenzívnymi futbalistami Paurom, Osenim a Azevedom bez klasíckeho defenzívneho štítu.


„Chceli sme prestriedať, zápas bol rozhodnutý, čo asi každý uzná. Po polčase bolo 3:0 a ťažko s tým mohli Michalovce niečo urobiť. Paradox je, že ako tréner chcete dať šancu aj širšiemu kádru a zase tí, čo idú dole sú trochu zdutí. Taiwo a Daniel by chceli dať ďalší gól. To je také, že jedným chcete pomôcť, iní sú zase nasr... Aj ďalší hráči však dobre trénujú a zaslúžia si šancu, keď je taká možnosť,“ uviedol Gašparík.

 


Na rozdiel od svojho trénerského kolegu mal však príjemné starosti. Asistent Richard Höger, ktorý viedol duel namiesto potrestaného Norberta Hrnčára (duel sledoval z tribúny), bol z výkonu svojho tímu sklamaný.

 

Svedčili o tom aj tri striedania už v 40. minúte, keď z ihriska putovali po treťom inkasovanom zásahu naraz Kanu, Jánošík a Njie.


„Boli to hráči, ktorí na nás pôsobili dojmom, že si prišli zahrať a nie pobiť sa o výsledok. Preto sme do toho aj vstúpili personálne s troma hráčmi, aby sme so zápasom niečo urobili a nedopadlo to ešte horšie,“ vysvetlil Höger. 


Michalovce sa napokon dostali do hry až po štvrtom góle, keď Trnava „stiahla nohu z plynu“, dokázali však už len kozmeticky upraviť výsledok Petrikom.


„Je škoda, že sme si záver jesene, ktorý sme celkom dobre ťahali, takýmto výsledkom pokazili. Na druhej strane je to možno dobré, že sa poučíme a všetkých v klube nás to nastaví na to, že nás čaká ešte dlhá cesta, aby sme boli vážny klub,“ dodal člen realizačného tímu Michaloviec.


MFK Zemplín stráca na šiestu Žilinu iba jeden bod, na jar tak ešte môže zamiešať karty v boji o prvú šestku.

 

Trnavská gólová radosť. Foto: Spartak Trnava / Lukáš Grinaj


 

Mikovič až v januári

Pre trnavský Spartak sa ešte jeseň definitívne neskončila. Už v piatok 25. novembra o 10:30 nastúpia andeli v rámci Zimnej Tipsport ligy na umelej tráve v Senci proti Brnu. Neskôr ich ešte čakajú duely v skupine s Trenčínom a Zlínom.


S istotou však do týchto súbojov nenaskočí kapitán Spartaka Martin Mikovič. Ešte proti Skalici si natrhol zadný stehenný sval a približne šesť týždňov sa bude zo zranenia zotavovať.


„Tipsport liga je pre mňa stratená, zatiaľ sa pripravujem iba individuálne v posilňovni. Potom asi absolvujem nábehové tréningy. Na januárový štart zimnej prípravy by som mal byť nachystaný,“ uviedol Mikovič, ktorý bude v piatok popoludní oficiálne za Spartak odovzdávať príspevok do potravinovej zbierky, ktorú organizuje Trnavská arcidiecézna charita pre núdznych.


„Keď ide o dobročinnosť, rozhodli sme sa v tíme, že sa vyskladáme a kúpime ako mužstvo veci, ktoré organizácia potrebuje pre pomoc ľuďom. To je to najmenej, čo môžeme spraviť,“ uzavrel Mikovič.

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda plug in hybrid
reklama