Trnavské rybníky
reklama

Tipsport liga: Spartak v zostave s hráčmi zo širšieho kádra podľahol Brnu

ŠPORT - Futbal - Spartak | 25.11.2022, 12.46, Ján Král

Andeli hrali vo štvrtok ligový zápas, na zápas s Brnom tak použili prevažne náhradníkov.

Tipsport liga: Spartak v zostave s hráčmi zo širšieho kádra podľahol Brnu

Kenneth Ikugar (v čiernom) uhral v zápase veľa ťažkých lôpt. Foto: Ján Král

Púpavy pri aleji
reklama

 

Spartak Trnava prehral v úvodnom zápase Zimnej Tipsport ligy s Brnom 1:3. Trnavčania nastúpili do zápasu prevažne s hráčmi širšieho hlkádra, ktorých doplnili ešte futbalisti Malženíc Rehák, Boledovič a Horvát.


V útoku nastúpil po boku Boatenga vysoký hroťák Ikugar, ktorý na jeseň hosťoval v Trebišove. Pod nimi operoval Olejník, ten je zase na hosťovaní na Myjave.


Brno sa ujalo vedenia po akcii Musu, ktorý prešiel po ľavej strane až do šesnástky a pripravil Hladíkovi prihrávku ako na podnose.
Po zmene strán pridal zase po Hladíkovom úniku gól Prichystal. V 73. minúte dorazil do siete loptu Nečas.

ŠUPA technika
reklama


Čestný trnavský úspech zaznamenal v 83. minúte po centri Ali Babu hlavou Ikugar.


„Museli sme lepiť zostavu. Vážim si, že prišiel z Malženíc Rehák, ktorý si zobral dovolenku v práci, aby mohol nastúpiť. Ujlaky sa včera v zápase zranil a nastúpil. Prvý polčas z našej strany bol celkom solídny, potom nás Brno prevýšilo. Na to, že sme hrali v inom zložení aj rozostavení, to bolo v poriadku,“ hodnotil duel tréner Spartaka Michal Gašparík.


Vyjadril sa aj k Ikugarovi a Olejníkovi, ktorí nastúpili za Spartak po hosťovaniach v iných kluboch a tiež skúšanému Jibrilovi.


„Výborne vyzeral Ikugar, ktorý priniesol do hry niečo, na čo nie sme od našich útočníkov zvyknutí. Vpredu vyhral a udržal veľmi veľa lôpt, sklepol veľa lôpt pre hráčov pod ním. Dal aj gól zo situácie, v ktorej by naši útočníci asi neuspeli. Je fyzicky silný, presadil sa tam, pretlačil obrancu a zaslúžene skóroval. Olejník hral na poste 10 pod hrotom. Ukazuje, že ide o zaujímavého futbalistu, typologicky je úplne iný, dá sa ale cez neho kombinovať a prepojiť útok. Tiež dobre vyzeral. Jibril má tréningové manko, kondičné manko je ešte u neho veľké. Dostal p“riestor na 30 minút, uvidíme ho ešte v ďalšom zápase trochu viac. Potrénuje s nami, hodnotenie si nechám na neskôr. Páčil sa mi Horvát, ktorého som mal ešte v 19-tke, stratil minimum lôpt a dobre vykrýval priestory v defenzíve. Solídne výkony od chalanov.“

 


Ďalší duel Zimnej Tipsport ligy odohrajú Trnavčania v utorok 29. novembra o 10:30 v Trenčíne na hlavnom štadióne.

 

„Na zápas v Trenčíne ešte chcem dať šancu širšiemu kádru a hráčom z devätnástky. V poslednom zápase to pretočíme, aby dostali minutáž aj hráči z ligy,“ dodal Gašparík.

 

 

Zimná Tipsport liga:

Spartak Trnava – Zbrojovka Brno 1:3 (0:1)
Góly: 83. Ikugar - 43. Hladík, 48. Prichystal, 73. Nečas
SPARTAK: Vantruba – Rehák, Ujlaky (82. Čurma), Boledovič – Azevedo, Paur, Horvát, Ali Baba – Olejník – Boateng (58. Jibril), Ikugar 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda 30 rokov
reklama
Cisárky Sereď
reklama