Trnavské rybníky
reklama

V Piešťanoch plánujú razantne dvihnúť dane a poplatky

AKTUALITY - Piešťany | 28.11.2022, 10.14, prispievatelia

V prípade, že návrh prejde, život v Piešťanoch zdražie od nového roku.

V Piešťanoch plánujú razantne dvihnúť dane a poplatky

Ilustračné foto: pixabay.com

Cukrovar bývanie
reklama

 

V Piešťanoch plánuje samospráva od nového roku zvýšiť sadzbu poplatku za komunálne odpady, hore má ísť aj daň z nehnuteľností, poplatok za rozvoj a niektoré ďalšie miestne dane.

 

Vyplýva to z návrhov všeobecne záväzných nariadení, ktoré radnica v súlade so zákonom zverejnila na pripomienkovanie.

 

Mestský poslanec Tomáš Hudcovič upozornil, že poplatok za komunálne odpady má ísť podľa zverejneného návrhu hore z 39 eur na 59 eur na osobu a rok.

Mini Trnava
reklama

 

Daň zo stavieb na bývanie, vrátane dane z bytov, navrhuje vedenie mesta zvýšiť z 0,34 eur na 0,75 eur za meter štvorcový a rok. V prípade ďalších nehnuteľností je nárast dane miernejší.

 

Daň za ubytovanie sa má v kúpeľnom meste podľa návrhu zvýšiť z 1,50 na 2 eurá na osobu a noc.

 

Daň za užívanie verejného priestranstva má byť vyššia o 40 percent.

 

Poplatok za rozvoj má podľa návrhu vzrásť pri novostavbách na bývanie z terajších troch na štyri eurá za meter štvorcový, v prípade ďalších stavieb z 10 na 12 eur a pri priemyselných stavbách z 15 na 18 eur za meter štvorcový.

 

„Vedenie mesta očakáva, že týmto zvyšovaním by do rozpočtu mesta prišlo o viac ako 1,5 milióna eur viac ako vlani,“ napísal Hudcovič na sociálnej sieti s tým, že on s takýmto razantným zvýšením daní a poplatkov nesúhlasí.

 

Zverejnené návrhy všeobecne záväzných nariadení môže verejnosť pripomienkovať.

 

Podľa zákona o obecnom zriadení je možné pripomienkou navrhnúť nový text alebo odporučiť úpravu textu, a to doplnenie, zmenu, vypustenie alebo spresnenie pôvodného textu.

 

Mestské zastupiteľstvo v Piešťanoch bude nariadenia schvaľovať na zasadnutí, ktoré je predbežne naplánované na 13. decembra.

 

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX Trnava
reklama