Trnavské volejbalistky opäť zabrali naplno, zdolali Žilinu

ŠPORT - Volejbal | 28.11.2022, 19.30, prispievatelia

V 10. kole Niké extraligy žien, ktorým sa začala druhá polovica základnej časti najvyššej súťaže vo volejbale, porazilo družstvo Hit UCM Trnava nováčika zo Žiliny.

Na snimke kapitánka Ivana Povrazníková smečuje proti Žilinskej obrane. Foto: Zuzana Branišová

Favoritom zápasu boli domáce Trnavčanky, ale v zápase nemohli počítať s druhou najviac bodujúcou hráčkou extraligy Zuzanou Konárovou.

Priestor v základnej zostave dostala mladá talentovaná smečiarka Natália Jánošiková, študentka 1. ročnika Inštitútu manažmentu na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave, ktorá prišla do Trnavy z Liptovského Hrádku.

Žilinčanky v priebehu sezóny vymenili hlavného trénera, keď trénera Bellu nahradil Dalibor Andrisík a boli pred zápasom na priebežnom 9. mieste.

Prvý set mal vyrovnaný priebeh. Domáce Trnavčanky prehrávali 1:4, ale rýchlo vyrovnali a udržiavali si troj- štvorbodový odstup od súpera. V útočnej fáze volejbalistky pod vedením Rastislava Filípka však nedominovali tak, ako sme boli u nich zvyknutí.

Obranou v poli však domáce neustále tlačili na hostky, ktoré ťažko vytvárali body svojou hrou. Nakoniec si Trnavčanky pomohli v prvom sete štyrmi esami a svoj náskok udržali až do konca setu.

V druhom sete do stavu 13:11 pre Trnavu pokračoval výkon domácich z prvého setu, keď vytvorili okrem svojich bodov až deväť bodov pre súpera svojimi chybami.

Následne prišla na podanie najlepšie bodujúca hráčka Niké extraligy žien a od tohto stavu Hiťáčky prevalcovali Žilinčanky. V útoku aj na príjme začala dominovať Natália Jánošíková a hostky nevedeli nájsť recept na prekonanie trnavskej obrany.

Druhý set vyhrali rozdielom dvoch tried domáce a v závere aj s hráčkami z lavičky, keď Martina Tomčíková ukončila set ulievkou.

Tretí set priniesol už jasnú prevahu Trnavčaniek a svoje štatistiky si polepšili všetky krajné hráčky Hit UCM Trnava. Hostkám opäť dovolili domáce uhrať len 13 bodov, pričom rozdiel mohol byť aj vyšší.

Záver zápasu s víťaznou radosťou pred domácimi divákmi a mladým fanklubom si vyskúšala na poste nahrávačky trnavská odchovankyňa Petra Ritterová.

Trnavčanky zaznamenali ôsme víťazstvo v sezóne a sú na priebežnom treťom mieste o dva body za VKP Bratislava, ktoré nezaváhalo proti poslednému VK Pirane Brusno a majú rovnaký počet víťazstiev ako Trnava.

V 11. kole v sobotu 3. decembra vycestuje Hit UCM Trnava do Prešova.

HiT UCM TRNAVA – VA UNIZA ŽILINA  3:0 (21, 13, 13)
Rozhodovali: Kováč a Pivarček, 170 divákov.
HIT UCM: Sivičeková 2, Rosinská 17, Límová 7, Povrazníková 12, Jánošíková 14, Sukovská 2, liberá Pagáčová a Poláčková (Tomčíková 1, Ritterová 0). Tréner: R. Filípek.
VA UNIZA: Kafková 3, Olbertová 1, M. Kováčiková 5, Kandaliková 4, Jurišová 6, Kurťáková 2, liberka Kardošová (Mináriková 0, Vráblová 0, Chodelková 0, Rybáriková 0, M. Kubová 0). Tréner: D. Andrisík

Hráčky zápasu: Natália Jánošíková (Hit UCM Trnava) – Michaela Olbertová (VA UNIZA Žilina)

Zostrih zápasu si môžete pozrieť TU.

Rastislav Filípek, tréner Hit UCM: „Možno to na záver vyzeralo jednoducho, ale úplne to tak nebolo. Súper prišiel správne nastavený a určite nás potrápil v prvom sete, tam to však skončilo. Jednoznačne sme ovládli druhý a tretí set a zaslúžene vyhrali.“

Dalibor Andrisík, tréner VA UNIZA: „Nenadviazali sme na výborný výkon z minulého týždňa. Vôbec sa nám nedarilo na príjme podania a ani ľahké lopty od súpera sme nedokázali prihrať. Chýba nám viac skúseností. Musíme čo najskôr zabudnúť na tento výlet do Trnavy."