Trnavské rybníky
reklama

Z futbalistov sú už tatkovci: Turnaj štyroch kociek vyhral tím Jakimovski

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 30.11.2022, 15.07, Ján Král

Bývalí futbalisti z Družby sa opäť stretli pri lopte.

Z futbalistov sú už tatkovci: Turnaj štyroch kociek vyhral tím Jakimovski

Účastníci Turnaja štyroch kociek. Foto: organizátori

Púpavy pri aleji
reklama

 

Vyrastali na Tehelnej ulici a v okolí, hrávali futbal na ihrisku za panelákmi, dnes už sú z nich otcovia rodín. Prvé kroky s loptou robili na „plácku“ medzi činžiakmi aj neskorší ligoví futbalisti Juraj Halenár či Miloš Juhász.

 

Mnohí ostatní sa presadili v kluboch z nižších súťaží a urobili si dobré meno v regionálnych súťažiach. Hold, Družba bola vždy plná dobrých futbalistov...


Dnes už mnohí v lokalite nebývajú, majú vlastné životy a presťahovali sa inam. Udržujú však tradíciu stretávania sa pri futbale, ktorú opäť oprášili po pandemickej pauze.

ŠUPA technika
reklama


Turnaj štyroch kociek, ako si ho nazvali, zorganizovali prevažne už len rekreační futbalisti v sobotu v športovej hale v Hrnčiarovciach. 


Štartovali štyri tímy kamarátov zanietených do futbalu, ktoré niesli priezviská kapitánov – tímy Demovič, Jakimovski, Juhász a Valovič.

 

Každý mančaft zastupoval jednu z bytových „kociek“, teda vnútroblokov, ktoré sa dajú pomenovať ako Družba III, Bučianska, Tehelná, Hlboká.


„Snažíme sa takto si pripomenúť pouličné futbalové súboje z nášho detstva. Halu sme si rezervovali spolu s bowlingovými dráhami, kde sa mohli medzitým športovo vyžiť naše ženy, deti a priatelia. V prestávkach medzi zápasmi si zahrali medzi sebou futbal aj naši potomkovia, pre ktorých sme pripravili tiež maľovanie na tvár. Po turnaji sme si všetci spoločne posedeli a podebatovali pri chutnom občerstvení,“ bilancuje vydarenú akciu jej spoluorganizátor Peter Demovič.

 

Turnaj má zjavne postarané aj o generáciu, ktorá v ňom bude časom pokračovať.

 


Turnaj štyroch kociek zvykli pôvodne organizovať na starom asfaltovom ihrisku vo vnútrobloku medzi Tehelnou a Hlbokou ulicou.


„To je však už v katastrofálnom stave, preto sme sa presunuli do haly. Už v roku 2011 sme na zničenú plochu upozorňovali aj vedenie mesta, bola prisľúbená oprava, ale zatiaľ sme sa rekonštrukcie nedočkali,“ povedal Demovič.


V Trnave postupne obnovujú sídliskové dvory. Viaceré zmeny sa už udiali na Zátvore, Vodárni, Prednádraží, aktuálne sa pracuje na Hospodárskej ulici. 


Podľa primátora Trnavy Petra Bročku sú vo vysokom štádiu príprav projekty obnovy vnútroblokov na Spartakovskej, Koniarekovej, Golianovej aj Tehelnej ulici.


Celkovo však ide o investíciu vo výške zhruba 12 miliónov eur, vzhľadom na oklieštené možnosti mestského rozpočtu preto budú tieto práce rozdelené na niekoľko nasledujúcich rokov.

 

Pre deti pripravili na turnaji aj maľovanie na tvár.

 


Ešte späť k samotnému turnaju. V skupine síce vyhral všetky zápas Demovič tím, vo finále ale podľahol tímu Jakimovski 0:2.

 

Súboj o bronz vyhrali rovnakým rozdielom Valovičovci nad Juhászovcami.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama