ŠPORT - Futbal - Spartak | 3.12.2022, 09.27, Ján Král

Andeli napokon obsadili v skupine tretie miesto.

Spartak v Zimnej Tipsport lige zdolal Zlín

Spartakovec Oseni v súboji o loptu. Foto: Lukáš Grinaj

Futbalisti trnavského Spartaka zvíťazili v záverečnom zápase skupinovej fázy Zimnej Tipsport ligy nad Zlínom 1:0.

O ich víťazstve rozhodol gól Azeveda v 55. minúte, ktorý profitoval z prihrávky Daniela, obišiel brankára a skóroval.

Krátko predtým videl červenú kartu za faul na Čurmu mladý futbalista Zlína Tkáč. Pôvodnú žltú kartu zmenil VAR na vylúčenie.

Andeli v početnej prevahe výsledok udržali a napokon skončili na tretej priečke práve pred Zlínom. Skupinu vyhralo Brno pred Trenčínom.

Tréner Spartaka Michal Gašparík dal opäť príležitosť hráčom zo širšieho kádra a dorastu, tentoraz už zaradil na polčas aj viacerých stabilných hráčov A-tímu.

„Bol to vyrovnaný zápas, oni mali šance, aj my sme mali svoje šance. Druhý polčas ovplyvnilo vylúčenie súpera a potom už sme hru viac-menej kontrolovali. Dali sme jeden gól, ale bolo to do poslednej minúty otvorené. Viac sa útočilo ako bránilo a bolo to dobrý prípravný zápas,“ zhodnotil stretnutie Michal Gašparík.

Zimná Tisport liga – tretí zápas:

FC Spartak Trnava – Zlín 1:0 (0:0)
Gól: 55. Azevedo
ČK: 49. Tkáč (Zlín)
SPARTAK (1. polčas): Vantruba – Rusnák, Štetina, Ferenčík, Bolaji – S. Kóša - Iván, Oseni,  Nagy, Repa - Ikugar
SPARTAK (2. polčas): Vantruba (60. Vasiľ) - Koštrna, Vaško, Čurma, Boledovič – Šarmír -  Daniel, Paur, Azevedo, Taiwo – Olejník
ZLÍN (1. polčas): Šiška - Reiter, Kolář, Didiba, Bartošák - Čanturišvili, Kulíšek, Slončík, Janetzký, Drame – Kovinić
ZLÍN (2. polčas): Bachůrek - Kolář, Simerský, Jura - Polášek, Bužek, Slončík, Švach, Číž - Hamalčík, Silný.