Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Platené parkovanie so zvýhodnením rezidentov rozšíria do ďalšej časti Špíglsálu

AKTUALITY - Trnava | 5.12.2022, 07.02, prispievatelia

Rezidenti zóny môžu získať parkovaciu kartu na prvé auto za jedno euro.

Platené parkovanie so zvýhodnením rezidentov rozšíria do ďalšej časti Špíglsálu

Komenského ulica bude od 8. decembra tiež zaradená do zóny s rezidentským parkovaním. FOTO: Pavol Machovič

reklama


K južnej časti trnavského Špígsálu so spoplatneným parkovaním sa čoskoro pridá aj severná časť tejto mestskej štvrte. Regulácia parkovania tam podľa informácií trnavskej radnice bude spustená od štvrtka 8. decembra.

 

Južná časť od stanice po Študentskú ulicu je regulovaná už od septembra, dokončenie dopravného značenia na zvyšnom území (Študentská až Fándlyho) si však vyžiadalo dlhší čas.

 

Obyvatelia lokality boli podľa hovorkyne trnavskej radnice Veroniky Majtánovej o štarte regulácie statickej dopravy informovaní aj prostredníctvom letákov priamo do schránok.

Trnava - Vyšší kredit pre rezidentov
reklama

 

Štvrť Špíglsál je rozdelená na rezidentské zóny R4 a R5, pričom každá má vlastný režim zodpovedajúci jej dopravnej vyťaženosti.

 

Zónu R4 tvorí časť Hospodárskej ulice, Hodžova, Kalinčiakova a časti Študentskej, Ferka Urbánka, Andreja Sládkoviča a Juraja Fándlyho, pričom je regulovaná nonstop.

 

Zóna R5 je spoplatnená v pracovných dňoch medzi 8. a 18. hodinou.

 

Tak ako pri všetkých rezidentských zónach v meste, aj tu platí, že obyvatelia s trvalým pobytom v nej (prípadne s prechodným pobytom v zóne a trvalým inde v Trnave) parkujú výhodnejšie.

 

Zóna R 4 bude spoplatnená nonstop, zóna R5 len cez pracovné dni. FOTO: Pavol Machovič

 

 

Môžu získať parkovaciu kartu Rezident zóny na prvé auto na byt iba za jedno euro ročne, na druhé auto ich vyjde ročne 99 eur. Ostatní vodiči si tu môžu zaplatiť krátkodobé parkovanie, alebo tiež si kúpiť karty na dlhšie časové obdobie. 

 

Najvýhodnejšou možnosťou úhrady krátkodobého parkovania je webová aplikácia DataMesta v sekcii Parkovací lístok.

 

Ďalšími možnosťami sú platba v parkovacom automate alebo platba SMSkou. Pri dlhodobom alebo pravidelnom parkovaní v rezidentskej zóne sa oplatí kúpiť si parkovaciu kartu.

 

Ďalším benefitom pre rezidentov zóny je kredit pre návštevy. Svojim príbuzným, známym, opatrovateľom, remeselníkom a pod. môžu poskytnúť parkovanie zdarma v rozsahu 48 hodín ročne prostredníctvom datamesta.trnava.sk.

 

Tento kredit by sa mal od Nového roka výrazne navýšiť. Na kredit pre návštevníkov majú nárok aj tí rezidenti zóny, ktorí sami auto nevlastnia. Stačí, ak si vybavia kartu Návšteva zóny za jedno euro ročne.

 

O parkovaciu kartu sa dá požiadať online cez webovú aplikáciu na adrese datamesta.trnava.sk. Okrem nej je možné parkovné uhradiť prostredníctvom SMS správy na číslo 2200 alebo v parkovacom automate.

 

V rámci Špígsálu sú umiestnené na KalinčiakovejUlici Andreja Sládkoviča, Komenského pri strednej škole, F. Veselovského pri mäsiarstve a na Ulici Ferka Urbánka pri obchodnom centre.

 

Trnava zaviedla platené parkovanie so zvýhodnením rezidentov v auguste minulého roku, neskôr pribudla Spartakovská ulica a ďalšie zóny. 

 

(pm)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2023 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda plug in hybrid
reklama