Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Na cyklotrasy v Jaslovských Bohuniciach a pri Šúrovciach hľadajú zhotoviteľa

AKTUALITY - Región | 5.12.2022, 11.46, prispievatelia

Trnavský samosprávny kraj vyhlásil verejné obstarávanie na dve cyklotrasy v predpokladanej hodnote takmer 2,5 milióna eur

Na cyklotrasy v Jaslovských Bohuniciach a pri Šúrovciach hľadajú zhotoviteľa

Na začiatku cyklotrasy pribudne ponad potok Blava cyklomost, aby bola oddelená od cesty. Archívne foto: pm

reklama

 

Trnavský samosprávny kraj vyhlásil verejné obstarávanie na zhotoviteľa ďalšieho úseku Vážskej cyklomagistrály zo Šúroviec v okrese Trnava po most v Siladiciach, ako aj na cyklocestičku z obce Jaslovské Bohunice k areálu atómových elektrární.

 

Cyklisti by po nových cyklotrasách mali jazdiť už na budúci rok, predpokladaná výška investície je vyčíslená na takmer 2,5 milióna eur.

 

V prípade úseku Vážskej cyklomagistrály s dĺžkou 5,4 kilometra a jedným odpočívadlom je predpokladaná hodnota zákazky vyčíslená na približne 1,5 milióna eur.

Trnava - Vyšší kredit pre rezidentov
reklama

 

Nadviaže na úsek Sereď – Šúrovce, ktorý je momentálne tesne pred dokončením. Trnavský samosprávny kraj financuje cyklomagistrálu na svojom území z fondov Európskej únie.

 

Cyklocestička z Jaslovských Bohuníc do elektrární v dĺžke 1,9 kilometra , vrátane premostenia potoka Blava, má stáť takmer 990-tisíc eur.

 

„V tejto trase vidíme veľký potenciál vzhľadom na veľký počet dochádzajúcich za prácou k jednému z najväčších zamestnávateľov v regióne. Chceme, aby dochádzali komfortnejšie a najmä bezpečnejšie. Preto sme navrhli riešenie, v ktorom je trasa oddelená od frekventovanej cesty,“ povedal o tejto investícii trnavský župan Jozef Viskupič.

 

Cyklotrasa bude výsledkom spolupráce Trnavského samosprávneho kraja, Slovenských elektrární a obce Jaslovské Bohunice.

 

Generálny riaditeľ Slovenských elektrární Branislav Strýček pri podpisovaní memoranda o spolupráci v apríli tohto roku povedal, že požiadavka na túto infraštruktúru prišla od zamestnancov atómovej elektrárne, ktorí bicykel často využívajú na dopravu do práce, no na ceste sa pri terajšej intenzite motorovej dopravy necítia bezpečne.

 

V ďalšej etape sa podľa cyklokoordinátorky Trnavského kraja Silvie Szokolovej predpokladá výstavba cyklotrasy medzi Jaslovskými Bohunicami a Malženicami, následne bude možné uvažovať o spojení Malženíc s Trnavou.

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2023 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda Tanex
reklama