Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Nový cestovný poriadok MAD začne v Trnave platiť od nedele

AKTUALITY - Trnava | 6.12.2022, 09.34, Ján Král

Ide o reakciu na zmenu grafikonu v železničnej doprave.

Nový cestovný poriadok MAD začne v Trnave platiť od nedele

Ilustračné foto: trnavskyhlas.sk

reklama

 

V Trnave začne v nedeľu 11. decembra platiť nový cestovný poriadok mestskej autobusovej dopravy (MAD). Ide o reakciu na zmenu grafikonu Železničnej spoločnosti Slovensko, ktorá zaviedla nový grafikon.


„Dôvodom zmeny je snaha vyjsť cestujúcim čo najviac v ústrety a poskytnúť im nadväzujúce spoje vlakov a autobusov," vysvetľuje Zuzana Bodišová, ktorá je poverená riadením odboru dopravy Mestského úradu v Trnave.


K zmene prichádza po dohode trnavskej radnice s prevádzkovateľom MAD spoločnosťou Arriva Trnava. 

Trnava - Vyšší kredit pre rezidentov
reklama


„Samospráva zároveň pracuje na príprave optimalizácie mestskej autobusovej dopravy spolu s expertným tímom aj na základe podnetov od cestujúcej verejnosti. Nový cestovný poriadok, ktorý bude do maximálnej možnej miery odrážať možnosti dopravy a požiadavky cestujúcich, predstaví na budúci rok,“ informovala hovorkyňa mesta Trnava Veronika Majtánová.


Cestovný poriadok, ktorý bude v platnosti od 11. decembra nájdete na: arriva.sk/trnava.

 

Zmeny aj v prímestskej doprave

Zmeny sa týkajú aj cestovného poriadku prímestskej dopravy. V Trnavskom kraji nájdu cestujúci informácie o príchodoch a odchodoch svojich autobusov aj na stránke spoločnosti ARRIVA Trnava


Zmeny sa týkajú predovšetkým úpravy prípojov k vlakom v prestupných uzloch Trnava, Smolenice, Pezinok, Cífer, Pusté Úľany, Leopoldov, Piešťany, Senica, Kúty, Sekule a Jablonica.

 

Zároveň zaviedli niektoré nové spoje a súčasťou zmien sú aj úpravy jazdných dôb tak, aby zodpovedali aktuálnym podmienkam dopravy.


S cieľom posilniť spoje v Trnavskom kraji budú všetky spoje linky 204404 v regióne Piešťany končiť v obci Krajné. ARRIVA tiež zabezpečí nové autobusové spojenie z Trnavy do Senice po 21:00 s prestupom v Trstine na linke 207 421, ktoré nahradí zrušený vlak na trati Trnava – Senica.

 

Kvôli predĺženiu rekonštrukcie mosta v Hlohovci bude 9 liniek prímestskej autobusovej dopravy aj naďalej začínať a končiť na dočasných zastávkach pred HM Tesco minimálne do 23. decembra, kedy sa predpokladá otvorenie mosta pre automobilovú dopravu.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2023 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda plug in hybrid
reklama