Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Trnavčania si môžu prenajať za 30 eur na rok mestské žlté bicykle

AKTUALITY - Trnava | 6.12.2022, 16.06, prispievatelia

Projekt Žltý bajk bol pôvodne otvorený len pre študentov trnavských stredných škôl, teraz je k dispozícii aj pre obyvateľov s trvalým pobytom v Trnave.

Trnavčania si môžu prenajať za 30 eur na rok mestské žlté bicykle

Obyvatelia Trnavy si bicykle už nemusia kupovať.  FOTO: Simona Princová

reklama

 

Mesto Trnava otvára projekt prenájmu bicyklov Žltý bajk po študentoch aj ostatným obyvateľom Trnavy.

 

Štýlový bicykel s výraznými farebnými prvkami môže teraz získať každý vo veku nad 18 rokov, kto má v Trnave trvalý pobyt. Ako informovala hovorkyňa trnavskej radnice Veronika Majtánová, cena prenájmu až do 30. novembra 2023 je 30 eur.

 

Nájomca dostane k bicyklu aj špeciálny bezpečnostný zámok. V tomto prípade nejde o zdieľané bicykle, nájomca bude mať stále k dispozícii „svoj“ žltý bicykel.

Trnava - Vyšší kredit pre rezidentov
reklama

Záujemca o Žltý bajk si ho vybaví osobne na Mestskom úrade v Trnave na Trhovej ulici 3. Stačí podpísať zmluvu, zaplatiť poplatok a môže odísť na bicykli.

 

Trnava ponúkla prenájom čierno-žltých bicyklov prednostne študentom stredných škôl na svojom území. Stredoškoláci ich môžu získať na celý školský rok za 20 eur, táto ponuka pre nich ešte stále platí.

 

„Výhodou Žltého bajku od mesta je, že jeho nájomca získa za symbolickú sumu kvalitný dopravný prostriedok vrátane bezpečnostného zámku. Zároveň je pre nás dôležitá bezpečnosť všetkých účastníkov cestnej premávky, preto sa zameriavame aj na edukáciu, s bicyklom dostane nájomca aj základnú sadu informácií, ako sa bezpečne pohybovať v dopravnom priestore,“ povedal primátor Trnavy Peter Bročka.

 

Trnava má pre projekt Žltý bajk k dispozícii viac ako 170 šliapacích bicyklov, cena jedného neprekročila čiastku tristo eur. V meste okrem toho funguje aj systém zdieľaných bicyklov a k dispozícii sú aj zdieľané kolobežky.

 

Každý rok pribúdajú v meste nové cyklotrasy, aktuálne je tesne pred dokončením cyklistické spojenie Zelenečskej ulice s centrom mesta po Ulici A. Žarnova.

 

Žiadatelia o prenájom Žltého bajku mladší než 18 rokov musia absolvovať školenie zamerané na bezpečnú a ohľaduplnú jazdu na bicykli.

 

V prípade záujmu je však otvorené aj pre starších, bližšie informácie k nemu nájomcovia dostanú v klientskom centre mestského úradu.

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2023 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda plug in hybrid
reklama