Volejbalistkám Hit UCM Trnava sa darí, vyhrali aj v Prešove

ŠPORT - Volejbal | 6.12.2022, 17.56, prispievatelia

Vo štvrtok nastúpia Trnavčanky doma proti UKF Nitra.

Volejbalistkám Hit UCM Trnava sa darí, vyhrali aj v Prešove

Trnavská radosť. Foto: Zuzana Branišová

Volejbalistky Hit UCM Trnava v 11. kole Niké extraligy vyhrali v Prešove 3:1. Trnavčanky  pricestovali s desiatimi hráčkami, ale odhodlané nepripustiť prekvapenie.

V prvom sete Prešovčanky viedli 2:0 aj 10:8, ale od stavu 10:10 už hostky nepustili zápas z rúk.

Postupne navyšovali svoj náskok najmä razantnými útokmi a eliminovaním svojich chýb a viedli už 23:13. Napriek miernej strate koncentrácie v závere prvého setu sa „Hiťáčky“ tešili z víťazstva v prvom sete.

Druhý set mal podobný priebeh ako prvý, keď Prešovčanky čakali na svoju príležitosť a poľavenie Trnavčaniek. Strata koncentrácie a chyby hostiek nakoniec prišli v závere druhého setu, keď ešte viedli hostky 17:12, ale domáce dokázali vyrovnať na 20:20 a v závere setu predviedli odvážny a bezchybný výkon.

Po treťom sete, ktorý bol jednoznačne v réžii trnavských volejbalistiek pod vedením kormidelníka Rastislava Filípka, sa vo štvrtom sete hral vyrovnaný a bojovný volejbal.

Záver štvrtého setu po výborných útokoch najviac bodujúcej hráčky extraligy Rosinskej si hostky postrážili a tešili sa zo zaslúženého víťazstva.

Výborný zápas predviedla trnavská smečiarka Konárová, ktorá si pripísala 17 bodov. Za najlepšiu hráčku zápasu z družstva Hit UCM Trnava vyhlásili nahrávačku Sofiu Sivičekovú, študentku druhého ročníka Fakulty sociálnych vied Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave.

V stretnutí zaznamenala štyri esá z celkových 28 podaní, ktorými neustále robila problémy prešovským prijímajúcim hráčkam.

Pre Trnavčanky bola trojbodová výhra v Prešove deviatou výhrou v sezóne a udržujú si tretie miesto o dva body za VKP Bratislava a päť bodov pred RD družstvom, ktoré podľahlo v piatok tímu VKP Bratislava.

V nasledujúcom týždni čaká na volejbalistky Hit UCM Trnava náročný program, ktorý viac napovie, či právom pomýšľajú na prvú štvorku po skončení prvej časti súťaže.

Vo štvrtok 8. decembra privítajú v Mestskej športovej hale v Trnave aj pred kamerami TV Joj Šport družstvo Volley projekt UKF Nitra od 19.00, ktoré má za sebou zápasy v európskej súťaži Challenge cup a rovnako sa pokúša dobehnúť družstvá v prvej štvorke.

V prvom súboji v Nitre v októbri Trnavčanky zvíťazili 3:1 a Nitranky budú chcieť prehru z domácej palubovky Trnave vrátiť.

V priamom prenose TV Joj Šport ponúkne aj sobotný duel so začiatkom o 20:30, v ktorom „Hiťačky“ cestujú na pôdu VKP Bratislava.

NIKÉ EXTRALIGA ŽENY – 11. KOLO – SOBOTA:
VK PREŠOV – HIT UCM TRNAVA 1:3 (-19, 21, -13, -22)
Rozhodovali: Höger a Dunčko, 93 divákov.
VK: L. Grocká 10, Lukáčová 8, Gécziová 0, Pisarčíková 9, Schniererová 8, V. Novotná 10, liberka Štefaníková (I. Grocká 1, Paulínyová 8). Tréner: M. Sopko.
HIT UCM: Sivičeková 5, Konárová 17, Límová 8, Povrazníková 14, Jánošíková 8, Sukovská 2, liberá Poláčková a Pagáčová (Tomčíková 0, Rosinská 11). Tréner: R. Filípek.

Hráčky zápasu: Petra Štefaníková (VK Prešov) – Sofia Sivičeková (Hit UCM Trnava)

Martin Sopko, tréner Prešova: „Ďalší zo zápasov, v ktorom sme naozaj bojovali a dávali zo seba veľa pre výhru. Okrem tretieho setu ma teší kvalita akou sme sa prezentovali, nezľakli sme sa Trnavy a bojovali. Aj keď to na body nestačilo, som rád, že sme súpera donútili našou kvalitnou hrou dohrať zápas v ich najsilnejšom zložení. Nám chýbalo viac trpezlivosti pri riešení niektorých situácii, pár bodov vždy stratíme prehnanou zbrklosťou. Teší ma fakt, že druhý duel po sebe sa baby nezľakli, makali, robili čo vedia. Takýto prístup ma teší a môže posúvať vpred celý tím. Mladé, ktoré dostali šancu v základe, si miesto ustáli, a tak isto som veľmi rád z výkonu a energie, ktorú doniesla svojim striedaním kapitánka Paulínyová. Trnava však vyhrala zaslúžene, blahoželám. Máme pred sebou ťažký týždeň. Od pondelka ideme pracovať do haly, aby sme boli ešte silnejší.“

Rastislav Filípek, tréner Trnavy: „Po dobre zvládnutom prvom sete som veril, že vyhráme 3:0. Vďaka chybám, ktoré sme vyprodukovali, sa Prešov vrátil späť do zápasu a museli sme bojovať až do konca.“