Trnavské rybníky
reklama

Pri piešťanskom letisku plánujú vybudovať parkovisko pre takmer 200 áut

AKTUALITY - Piešťany | 7.12.2022, 11.56, prispievatelia

Zámer ráta s parkovacími miestami aj na pozemkoch, ktoré sú v súčasnosti v areáli letiska.

Pri piešťanskom letisku plánujú vybudovať parkovisko pre takmer 200 áut

Ilustračné foto: TTSK

reklama

 

Integrované parkovisko pre 196 vozidiel plánuje pri letisku v Piešťanoch vybudovať Trnavský samosprávny kraj. Jeho súčasťou má byť navigačný systém s informovaním o voľných parkovacích miestach, ale aj kamerový systém.

 

Parkovisko by malo slúžiť nielen pre klientov letiska, ale plnilo by aj funkciu záchytného parkoviska pre mesto.

 

„Vybudovaním takého priestoru dôjde k odľahčeniu mestskej dopravnej infraštruktúry a doplneniu parkovacích miest pre obyvateľov a návštevníkov samotného mesta Piešťany,“ uvádza sa v zámere, ktorý vypracovali podľa zákona o posudzovaní vplyvov na životné prostredie.

Trnava - Kamenáč
reklama

 

Podľa tohto dokumentu sa má integrované parkovisko využívať na nastupovanie, vystupovanie a prestupovanie cestujúcich verejnej a individuálnej dopravy.

 

Zámer ráta s parkovacími miestami aj na pozemkoch, ktoré sú v súčasnosti v areáli letiska. V prípade výstavby by oplotenie posunuli tak, aby boli parkovacie miesta prístupné pre verejnosť.

 

Trnavský samosprávny kraj podľa zverejneného zámeru predpokladá začiatok výstavby integrovaného parkoviska v roku 2023, s dokončením ráta o rok neskôr.

 

Náklady na výstavbu odhaduje na približne 2,6 milióna eur, ďalšie investície si vyžiada úprava cesty I/61 na Žilinskej ulici.

 

Trnavský samosprávny kraj je väčšinovým akcionárom spoločnosti Letisko Piešťany, ktorá v kúpeľnom meste zabezpečuje prevádzku letiska.

 

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda plug in hybrid
reklama