Trnavské rybníky
reklama

V Piešťanoch otvorili zrekonštruovanú autobusovú stanicu

AKTUALITY - Piešťany | 8.12.2022, 14.14, prispievatelia

Pôvodná už podľa slov primátora Jančoviča nebola hodná kúpeľného mesta.

V Piešťanoch otvorili zrekonštruovanú autobusovú stanicu

Samotné nástupištia boli zhotovené ešte v prvej etape prác, nejaký čas už slúžia verejnosti. Foto: PRime time

reklama

 

Novú autobusovú stanicu otvorili dnes po dvoch rokoch stavebných prác v Piešťanoch. Zásadná rekonštrukcia pôvodnej stanice za viac ako dva milióny eur bola rozdelená na dve etapy.

 

V prvej, ktorá sa začala ešte pred dvoma rokmi, obnovili samotnú stanicu, v druhej etape pribudlo záchytné parkovisko pre 80 osobných áut.

 

„Predtým sme mali takú autobusovú stanicu, že sme sa za ňu museli hanbiť. Nebola hodná okresného mesta a už vôbec nie mesta kúpeľného. Teraz to už vyzerá úplne inak,“ ocenil investíciu súkromnej spoločnosti primátor Piešťan Peter Jančovič.

Trnava - Kamenáč
reklama

 

Stanica je podľa neho úplne iná nielen po vizuálnej stránke, ale poskytuje aj všetko potrebné zázemie pre cestujúcich. Prínosom je z pohľadu primátora aj zbúranie múru, ktorý oddeľoval starú stanicu od priľahlej ulice.

 

Jednou z podmienok mesta pri rekonštrukcii bolo podľa primátora Jančoviča zabezpečenie nadštandardného počtu stojanov na bicykle, pretože práve tie sú v Piešťanoch veľmi využívaným dopravným prostriedkom.

 

O slávnostné prestrihnutie pásky sa postarali (sprava) primátor Piešťan Peter Jančovič, zástupca investora Peter Gavorník a zástupca zhotoviteľa. Foto: PRime time

 

 

Autobusová stanica je bezbariérová, jej súčasťou je okrem nástupíšť aj čakáreň so sociálnymi zariadeniami. Samozrejmosťou sú moderné informačné panely s online časmi odchodov a príchodov jednotlivých spojov.

 

„Pri rekonštrukcii bol zohľadnený predovšetkým komfort a bezpečnosť návštevníkov. Vzhľad a prepojenie stavby na okolie bolo aktívne komunikované s predstaviteľmi mesta,“ povedal zástupca súkromného investora Peter Gavorník.

 

Zhotoviteľom novej autobusovej stanice v Piešťanoch bola spoločnosť INGDOP.

 

 

Ďalšia fotogaléria

 

 

 

 

 

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda plug in hybrid
reklama