Trnavské rybníky
reklama

V Piešťanoch otvorili zrekonštruovanú autobusovú stanicu

AKTUALITY - Piešťany | 8.12.2022, 14.14, prispievatelia

Pôvodná už podľa slov primátora Jančoviča nebola hodná kúpeľného mesta.

V Piešťanoch otvorili zrekonštruovanú autobusovú stanicu

Samotné nástupištia boli zhotovené ešte v prvej etape prác, nejaký čas už slúžia verejnosti. Foto: PRime time

Cukrovar Trnava
reklama

 

Novú autobusovú stanicu otvorili dnes po dvoch rokoch stavebných prác v Piešťanoch. Zásadná rekonštrukcia pôvodnej stanice za viac ako dva milióny eur bola rozdelená na dve etapy.

 

V prvej, ktorá sa začala ešte pred dvoma rokmi, obnovili samotnú stanicu, v druhej etape pribudlo záchytné parkovisko pre 80 osobných áut.

 

„Predtým sme mali takú autobusovú stanicu, že sme sa za ňu museli hanbiť. Nebola hodná okresného mesta a už vôbec nie mesta kúpeľného. Teraz to už vyzerá úplne inak,“ ocenil investíciu súkromnej spoločnosti primátor Piešťan Peter Jančovič.

Mini Trnava
reklama

 

Stanica je podľa neho úplne iná nielen po vizuálnej stránke, ale poskytuje aj všetko potrebné zázemie pre cestujúcich. Prínosom je z pohľadu primátora aj zbúranie múru, ktorý oddeľoval starú stanicu od priľahlej ulice.

 

Jednou z podmienok mesta pri rekonštrukcii bolo podľa primátora Jančoviča zabezpečenie nadštandardného počtu stojanov na bicykle, pretože práve tie sú v Piešťanoch veľmi využívaným dopravným prostriedkom.

 

O slávnostné prestrihnutie pásky sa postarali (sprava) primátor Piešťan Peter Jančovič, zástupca investora Peter Gavorník a zástupca zhotoviteľa. Foto: PRime time

 

 

Autobusová stanica je bezbariérová, jej súčasťou je okrem nástupíšť aj čakáreň so sociálnymi zariadeniami. Samozrejmosťou sú moderné informačné panely s online časmi odchodov a príchodov jednotlivých spojov.

 

„Pri rekonštrukcii bol zohľadnený predovšetkým komfort a bezpečnosť návštevníkov. Vzhľad a prepojenie stavby na okolie bolo aktívne komunikované s predstaviteľmi mesta,“ povedal zástupca súkromného investora Peter Gavorník.

 

Zhotoviteľom novej autobusovej stanice v Piešťanoch bola spoločnosť INGDOP.

 

 

Ďalšia fotogaléria

 

 

 

 

 

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX
reklama