Trnavské rybníky
reklama

Na most v Hlohovci sa chodci vrátia v sobotu, autá až pred Vianocami

AKTUALITY - Hlohovec | 8.12.2022, 15.41, prispievatelia

Ak zhotoviteľ nedodrží druhý dohodnutý termín otvorenia mosta pre autá, Trnavský samosprávny kraj podľa župana Jozefa Viskupiča pristúpi k sankciám.

Na most v Hlohovci sa chodci vrátia v sobotu, autá až pred Vianocami

Rekonštrukcia mostu evidentne napreduje. FOTO: TTSK

Cukrovar Trnava
reklama

 

Most cez rieku Váh na ceste II/513 v Hlohovci o polnoci z piatka 9. na sobotu 10. decembra opäť otvoria pre chodcov.

 

Na prechod budú môcť využívať chodník umiestnený na novej oceľovej konštrukcii, ktorá rozširuje najdlhší most v správe kraja. Pre autá zostáva most, ktorý prechádza komplexnou rekonštrukciou, naďalej uzatvorený.

 

Odbor komunikácie Úradu Trnavského samosprávneho kraja informoval, že naďalej bude pokračovať posilnené vlakové spojenie medzi Hlohovcom a Leopoldovom, a to aj po zmenách v grafikone vlakovej dopravy, ktoré vstúpia do platnosti v nedeľu 11. decembra.

Víno Tirnavia
reklama

 

„Rekonštrukcia mosta v Hlohovci viditeľne napreduje. Ako sme avizovali, na most sa prví vracajú chodci. Zhotoviteľ vynakladá maximálne úsilie, aby dodržal aj druhý dohodnutý termín, teda termín otvorenia mosta pre autá, ktorý je stanovený na 23. decembra tohto roka. Pri jeho nedodržaní pristúpime k aktivácii sankčných mechanizmov,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

 

Práce na mostnej konštrukcii budú pokračovať aj po otvorení mosta pre chodcov. V tejto súvislosti bude dochádzať k dočasným obmedzeniam ich prechádzania.

 

Otvoreniu mosta pre autá bude predchádzať asfaltovanie vozovky a záťažové skúšky. Následné práce v tretej etape budú takého charakteru, že si nebudú vyžadovať dopravné obmedzenia.

 

Od nedele 11. decembra vstupuje do platnosti nový grafikon vlakovej dopravy. Zmeny sa dotknú aj posilneného spojenia Hlohovca a Leopoldova, ktoré župa zabezpečuje na vlastné náklady v záujme zvýšenia komfortu obyvateľov regiónu.

 

Práce na rekonštrukcii najväčšieho cestného mosta v kraji za približne 5,5 milióna eur sa začali ešte vo februári. Pre zistené závažné poruchy na jeho pilieroch most 30. marca tohto roku uzavreli pre automobilovú dopravu, cyklistov aj chodcov.

 

Autá sú odvtedy odkázané na obchádzky cez Sereď alebo cez Piešťany, chodci sa dočasne na most mohli vrátiť.

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama
Kúpele Smrdáky
reklama