Trnavské rybníky
reklama

Lenka Lukačovičová z Pečie celé Slovensko pripravila medovníčky pre charitu

AKTUALITY - Piešťany | 9.12.2022, 08.44, prispievatelia

Rodáčka z Bučian sa v sledovanej súťaži dostala až do finále.

Lenka Lukačovičová z Pečie celé Slovensko pripravila medovníčky pre charitu

Lenkine medovníčky urobili radosť. Foto: DK

Cukrovar Trnava
reklama

 

Pred Vianocami si ľudia navzájom rozdávajú radosť a k tejto myšlienke sa pripojila aj Lenka Lukačovičová, finalistka obľúbenej šou Pečie celé Slovensko.

 

S deťmi, ktorým v Piešťanoch pomáha Trnavská arcidiecézna charita, napiekla a ozdobila medovníčky. 


Do Centra pomoci človeku v Piešťanoch prišla vystrojená, ako sa na správnu pekárku patrí. Okrem fantastického cesta priniesla valčeky, vykrajovačky a tiež dobrú náladu, ktorou očarila aj na televíznych obrazovkách.

Munipolis Trnava
reklama

 

S deťmi si okamžite padli do oka a pri vykrajovaní a zdobení sa spolu dobre zabávali. Lenka prišla do charitného centra aj s priateľom Filipom a prezradila, že rok 2023 bude pre nich veľmi významný. Chystajú totiž svadbu!

 

Aj tento rok priniesol do ich životov významnú udalosť. Dostavali dom, v ktorom spolu čoskoro strávia prvé Vianoce. 


Deťom a zamestnancom Charity odhalila rodáčka z Bučian zaujímavosti nielen zo súkromného života, ale aj zo samotnej šou, ktorá si získala srdcia mnohých Slovákov.

 

Predtým, ako sa postavila pred kamery, musela totiž prejsť troma kolami kastingov a vymýšľať kreatívne recepty, aby zaujala porotu. Pekávala obvykle po nociach, vtedy ešte v maminej kuchyni, ktorá o jej prihláške do súťaže nemala ani potuchy. 


„Snáď odmala mám pocit, že nič z toho, čo robím, neviem robiť poriadne. A tak som najskôr začala s háčkovaním, potom so štrikovaním. Chcela som si jednoducho dokázať, že v niečom môžem byť skutočne dobrá. Dva roky dozadu sme s kamarátkou šili ruksaky a keď som sa to už naučila, presedlala som opäť na niečo nové. V čase pandémie som začala kváskovať a piecť makrónky. Prihlásila som sa do súťaže, lebo som chcela stretnúť moderátora Juraja Baču a sympatické porotkyne. Nepočítala som však, že ma skutočne vyberú,“ povedala o svojej vášni pre pečenie Lenka Lukačovičová. 

 

Lenke ide pečenie na jednotku. Foto: DK

 


Účasť pred kamerami si napokon užívala a rovnako dobre sa cítila aj s deťmi v charitnom centre. Lenka je totiž veľkou fanúšičkou Trnavskej arcidiecéznej charity.

 

„Vždy, keď na trhoch zbadám charitný stánok, utekám si niečo pekné nakúpiť. Prispievam aj do potravinových zbierok a mám pravidlo, že z výplaty dám vždy časť peňazí na dobročinné účely,“ povedala.  


Rovnako ako Lenka, môžu dobrú vec podporiť aj ostatní ľudia, príspevkom do Zbierky na charitu, vďaka ktorej prichádza pomoc k stále väčšiemu počtu ľudí v núdzi.

 

Zbierka pomáha Trnavskej arcidiecéznej charite financovať sociálne, charitné a zdravotnícke služby pre tých pre seniorov, rodiny aj jednotlivcov od Nového Mesta nad Váhom, cez Piešťany, Trnavu, Sereď, Galantu až po Dunajskú Stredu a a Nové Mesto nad Váhom.

 

Prispieť do nej môžete troma klikmi TU.

 

(TS)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama
cale clinic
reklama