Trnavské rybníky
reklama

Každý môže upchať dieru! Manželský sex ako záchrana zdravotníctva

RELAX - Fáma | 23.9.2011, 15.23, Benjamín Škreko

Zanedbávanie manželského sexu môže Slovákov vyjsť už od budúceho roka pekne draho. Známy trnavský dietológ MUDr. Nero Pácky so svojím tímom vypracoval pre vládu štúdiu Alkohol, nikotín a obezita ako parazity solidárneho systému zdravotnej starostlivosti. Pácky so železnou logikou dokazuje, že ak majú od januára platiť sankcie za neuposlúchnutie príkazov lekára ohľadom fajčenia a nadmerného požívania alkoholu, treba do tejto skupiny zaradiť aj obezitu a... A ako s tým súvisí manželský sex? O tom sme sa porozprávali priamo s vedcom.

„V zásade ide o to, všakáno,“ povedal nám Dr. Pácky, „že dnes má každý občan Slovenskej republiky nárok na rovnakú zdravotnú starostlivosť. Ide, všakáno, o klasické zákonom vynútené solidárne liečenie chorých za peniaze zdravých. Systém je však už natoľko finančne podvyživený, že bez okresania nevyhnutných výdavkov skolabuje. Keď nás ministerstvo zdravotníctva požiadalo o odkrytie rezerv, okamžite nám bolo jasné, že treba prestať platiť liečbu tým, ktorí si zdravie poškodzujú vedome a dobrovoľne, všakáno. V prípade kardiovaskulárnych, pľúcnych a onkologických ochorení sú to všetci fajčiari, ktorí sa nezrieknu svojho zlozvyku ani na naliehanie lekára. To isté platí aj pre alkoholikov a ich problémy s tráviacim systémom, pečeňou, srdcom, cievami a podobne. Bežným javom, všakáno, sú fajčiaci alkoholici, kde sa riziko týchto chorôb zvyšuje až dvadsaťštyrinásobne. Podľa našich prieskumov verejnosť penalizáciu týchto vyciciavačov zdrojov na financovanie zdravotnej starostlivosti vo veľkej miere podporuje. Nepochopiteľne však absentuje odsúdenie takého rozšíreného spôsobu vlastnej fyzickej devastácie, ako je obezita. Až na malé výnimky geneticky disponovaných prípadov, všakáno, sa Slováci prejedajú z pažravosti. Ak ich lekár trikrát písomne upozorní, že sú tak na najlepšej ceste k nádorovým a kĺbovým ochoreniam, vysokému tlaku, skleróze a infarktu, a oni neschudnú, aj u nich bude platiť známe Švagor-nešvagor, z čerešne uhrádzania liečby zo spoločného dole. Všakáno.“
Chceli sme Dr. Páckemu oponovať, že chľastať a cmogať naozaj netreba, ale stlstnúť môže človek aj preto, že vekom už nemá sily na také pohybové aktivity, aby si zachoval vyrovnanú energetickú bilanciu, ale rýchlo nám skočil do reči:
„A kto hovorí, aby ľudia akurát behávali a ničili si kolená. Pri bežnej strave je energetický príjem dvetisíc kilokalórií u žien a dvetisíc päťsto u mužov, všakáno. Tomu by mal zodpovedať aj výdaj, ale to ešte neznamená povinnosť dvíhať činky alebo padať na bradu pri kľukoch. Pri dnešných nových farmaceutikách už napríklad nie je problém vydávať prebytočnú energiu sexom. V Trnave, rovnako ako aj inde na Slovensku, sa začína obezita ako chorobný jav vyskytovať hlavne u manželských párov po tridsiatke. Preboha, ale veď to je pol mesta, všakáno, keď má každý partnera stále poruke a môže prakticky kedy chce urobiť niečo pre svoje zdravie. Okrem udržania línie pravidelná sexuálna aktivita zvyšuje imunitu, potláča depresie, predlžuje život, zlepšuje vzťahy! Američan Kerry McCloskey vo svojej knihe Základy sexuálnej diéty uvádza, že polhodinovým sexom spálime približne dvesto kalórií, teda rovnako ako za dve hodiny domácich prác! Teda je nezmysel, aby žena kvôli postave dve hodiny varila, prala, žehlila či vysávala, všakáno, keď na to stačí len jemne sa privinúť na pol hodinku k manželovi. Ale nejde len o to. Ak sa nielenže iniciatívne nepritúli, ale dokonca zarazí jeho iniciatívu, môže ju to stáť pekných pár eur buď priamo formou pokuty, alebo pri liečení neduhov z nadváhy v podobe priamych platieb. Všakáno.”
Ako sme sa ďalej od Dr. Nera Páckeho dozvedeli, v návrhu zákona sú už vyčíslené aj pokuty za odopretý manželský sex. Vysoké sankcie sú za výhovorky typu Bolí ma hlava, Deti ešte nespia a Nevidíš, že mi ide seriál. Ešte prísnejšie sa posudzuje žiadosť o odmenu za manželský sex typu novej blúzky, kabelky, topánok či nedeľnej prechádzky. Priamo do Trestného zákona sa má presunúť podmieňovanie sexu vykonaním rozličných ponižujúcich činností ako vynášanie smetí, výmena žiarovky alebo ustlanie postele. Odopierači jedného i druhého pohlavia sa vyhnú následkom, iba ak svoje konanie podložia najviac deň starým lekárskym potvrdením.

reklama


 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama
cale clinic
reklama