Trnavské volejbalistky tesne prehrali s nitrianskou UKF

ŠPORT - Volejbal | 10.12.2022, 10.32, prispievatelia

Štvrtkový televízny zápas v Mestskej športovej hale splnil všetky atribúty pútavého volejbalového stretnutia. Dvanáste kolo Niké Extraligy žien uzavreli po veľkom boji hráčky Hit UCM Trnavy a UKF Nitra. Z víťazstva a dvoch bodov po triumfe v tajbrejku sa tešili hráčky Nitry. Zápas priniesol aj veľké individuálne výkony, keď na domácej strane po 26 bodov zaznamenali smečiarky Michaela Rosinská a Zuzana Konárová a na víťaznej s 31 bodmi dominovala Sára Dlhošová.

Trnavské volejbalistky tesne prehrali s nitrianskou UKF

Momentka zo zápasu. Foto: Martin Palkovič

Z rúk člena Správnej rady SVF Pavla Mančáka si pred zápasom prevzala cenu za Hráčku mesiaca október Niké Extraligy žien Trnavčanka Michaela Rosinská.

Už prvá lopta zápasu naznačila, že o výsledku zápasu rozhodnú detaily, keď sa razantné útoky striedali s výborným bránením.

V prvom sete sa tešili z víťazstva domáce, keď najmä v závere setu po obrane v poli dokázali úspešne bodovať. V druhom a treťom sete však hostky predviedli bezchybný výkon, keď reprezentačnú nahrávačku Sedláčkovú nahradila mladá Laučíková a nakopla svoje hráčky k perfektnému výkonu.

Hernú krízu mali "hiťáčky" v priebehu tretieho setu, keď hostky vyhrávali priepastným rozdielom 7:17 či 8:19, ale vytrvalým povzbudzovaním divákmi dokázali domáce znížiť na 17:21 a set zdramatizovať.

Tretí set už ale domáce nezachránili a hostky sa ujali vedenia 2:1. Štvrtý set priniesol veľmi vyrovnaný priebeh s kvalitným volejbalom na oboch stranách.

Za stavu 21:21 si domáce vytvorili dvojbodový náskok a za stavu 24:23 pre domáce trnavská blokárka Adriána Límová rozjasala domácu halu svojim blokom a vyrovnala stav stretnutia na 2:2.

V rozhodujúcom sete pokračoval vyrovnaný priebeh. Po stave 10:10, mali viac šťastia v obrane hostky, ktoré si vypracovali dva mečbaly za stavu 12:14, ale domáce oba odvrátili.

Ľahkou chybou ho však opäť ponúkli Nitrankám na 14:15. Trnavčanky opäť dokázali vyrovnať na 15:15. Po chybe domácej hráčky na podaní však už ďalší mečbal hostky využili a zvíťazili po 2 hodinách a 15 minútach.

V krásnom zápase, aj keď pre domáce s trpkým záverom, mohli diváci vidieť až 178 útokov na strane Hit UCM Trnava a 171 útokov na strane UKF Nitra.

V tabuľke po 12. kole si udržali Trnavčanky 3. miesto s 27 bodmi. Nitrankám chýba ešte jeden zápas a sú na 5. mieste s 20 bodmi.

V 13. kole Niké extraligy Hit UCM Trnava cestuje v sobotu 10. decembra na pôdu druhého VKP Bratislava. Hrať sa bude v netradičnom čase od 20:30 opäť v televíznom prenose Joj Šport.

NIKÉ EXTRALIGA ŽENY – 12. KOLO – ŠTVRTOK:

HIT UCM TRNAVA – VOLLEY PROJECT UKF NITRA 2:3 (20, -21, -19, 23, -15)

Rozhodovali: Kováč a Pivarček, 120 divákov.

HIT UCM: Kotuličová 3, Sivičeková 1, Rosinská 26, Límová 2, Povrazníková 19, Konárová 26, liberky Pagáčová a Poláčková (Jánošíková 0, Ritterová 0). Tréner: R. Filípek.

VOLLEY PROJECT UKF: Nebusová 2, S. Dlhošová 31, Baráthová 3, Sedláčková 0, Bodnárová 18, Vojtechová 9, liberka Pállová (Laučíková 3, Bobáňová 20). Tréner: F. Bočkay.

Hráčky zápasu: Michaela Rosinská (Hit UCM Trnava) – Klára Bobáňová (Volley project UKF Nitra)

Rastislav Filípek, tréner Hit UCM: „Dobrý zápas z oboch strán, ťažko sa to hodnotí, ak prehráme v tesnej koncovke. Treba však uznať, že súper perfektne bránil a odvážne podával po prvom sete. My sme dokázali taktiež zatlačiť a vynútiť si piaty set. Žiaľ, v samotnom závere sme neboli dostatočne odvážni a razantní na rozdiel od hráčok UKF.“

František Bočkay, tréner Volley project UKF: „Toto víťazstvo sme potrebovali viac ako soľ. To, že prišlo v tajbrejku a po takých vypätých emóciách, to je len na prospech veci. Musíme sa z toho tešiť a nepozerať na to, čo sa nám podarilo a čo nie. Vyhrali sme a to sa počíta. Musíme nadviazať na hru, čo sme ukázali v tajbrejku. Celý týždeň sme žili tým, že v Trnave vyhráme. To sa nám podarilo.“