Trnavské rybníky
reklama

VIDEO: Deň dobrovoľníctva v Borovej: Greksa sa poriadne zapotil!

AKTUALITY - Trnava | 24.9.2011, 10.16, Katarína Rosinová

BOROVÁ - V zariadení Ôsmy svetadiel išla práca od ruky. Rodičom autistických detí, ktorí tu pravidelne brigádujú, prišli počas Dní dobrovoľníctva pomôcť ich priatelia.

VIDEO: Deň dobrovoľníctva v Borovej: Greksa sa poriadne zapotil!

Výtvarníčka Veronika Gabčová a herečka Biba Ondrejková usilovne pracovali. Foto: Michal Hlavatovič

Cukrovar
reklama

Medzi nimi sa v piatok objavili aj herečka Bibiana Ondrejková, výtvarníčka Veronika Gabčová či hudobník Marián Greksa. Ten sa pri práci zapotil tak, že si musel vyzliecť tričko. „Dnes som tu prvýkrát. Prišiel som s kamarátkou Bibou Ondrejkovou. Keď ma niekam zavolá, ani sa jej nepýtam na podrobnosti. Hneď idem, lebo je to určite dobrá vec.“ Rýľoval, nosil dlažbu, pomáhal stavať drevený domček pre deti. Fyzická práca rockerovi neprekážala, naopak. „Nemal som čas ísť do posilňovne, tak si to aspoň vynahradím,“ žartoval.


Bibiana s Veronikou sa pustili do balenia malých tují pre hostí, ktorí do Borovej zavítajú budúci týždeň. Pri všetkom pomáhali aj dvaja chlapci – Maroš a Peťo. „Ostatné deti sú v škole, ale neskôr sem prídu,“ povedala Sylvia Záhorová, predsedníčka združenia SPOSA-T (Spoločnosť na pomoc osobám s autizmom v Trnave), ktoré zariadenie prevádzkuje. Prezradila, že s malým domčekom s kuchynkou a obývačkou majú v blízkej dobe plány. „Keďže na vybudovanie celoročného zariadenia teraz nemáme financie, rozhodli sme sa riešiť to prístavbou s rozmermi sedem krát desať metrov s podkrovím.“ Ku dvom ovečkám by mal na jar pribudnúť koník a možno aj iné zvieratá. Pestovateľské stredisko Plantago zase prisľúbilo darovať stromčeky, rastliny a poskytnúť pomoc pri ich sadení.
 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama